Προς το περιεχόμενο

Παραγγελία από Αμερική


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασίκα ότι έχω πάρει από Αμερική το έχω πάρει μεταχειρισμένο από Ebay και δεν έχω πληρώσει τίποτα σε φόρους. Από ότι ξέρω από τα online site δεν στέλνουν εκτός αμρικής.

Το καλύτερο είναι να έχεις κάποιο γνωστό να στο αγοράσει για σένα και να σστο στείλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Φίλε έχεις δίκιο για την ΚΟΥΛΟΥΡΗ.ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΑΤΕΩΝΙΣΑ!!!Εφερα μια WaRMOTH από ΑΜΕΡΙΚΗ που μου κόστισε μόλισ $500 (από ebay) και αυτή μου ζητούσε 300 ευρώ χώρια που το δέμα ενω είχε σταλεί με extra fast delivery μου παραδόθηκε σε ΕΝΑ ΜΗΝΑ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΤΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΑ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΑ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΝΤΑΝ ΜΕ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΓΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΛΕΣ ΔΕΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΟΙΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΞΙΖΕ ΚΑΤΩ ΑΠΟ $150-$200 ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΣ ΤΙΠΟΤΑ.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΛΕΟΝ ΤΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΑ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΑ ΔΙΑΚΙΝΟΥΝ ΤΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ ΔΕΜΑΤΑ ΜΕΣΩ ΤΩΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΩΝ ΑΠΑΤΕΩΝΩΝ ΠΟΥ ΕΔΡΕΥΟΥΝ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑΖΟΝΤΑΙ GENERAL LOGISTICS (KAI ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΣΗΣ ΑΙΣΧΡΗ & ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ASC.

TO ΑΠΟΤΕΛΛΕΣΜΑ: ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΑ ΤΡΙΠΛΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΑΠΟ ΠΡΙΝ!!

 

ΤΟ ΚΟΛΠΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΤΟΥΣ ΜΑΓΝΗΤΕΣ ΟΧΙ ΣΕ ΔΕΜΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΦΑΚΕΛΛΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ (ΑΥΤΟΝ ΜΕ ΤΙΣ ΦΟΥΣΚΑΛΕΣ ΜΕΣΑ) ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ ΣΕ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΗ ΤΙΜΗ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Vrhka mia kalh prosfora apo Amerikh gia mia Music Man to petrucci model ful loaded(piezo,matching headstock,JPM inlay) 1550$-1237 euro>H erwthsh einai poso peripou 8a kostisei me tous dasmous kai epeidh den exw kanei agora apo Amerikh otan lene oti sthn stelnoun me Fedex den sou erxetai sto spiti opws oi agores pou kanoume apo Eurwph giati mperdeuthka me tis poio panw apanthseis sas oti prepei na pas sto aerodromia kai na tre3eis monos sou.Kai kati allo h metafora xrhmatwn mesw trapezikou logariasmou epeidh 8a ginei pali pros trapeza ths Amerikhs mhpws exei tipota <> e3oda dhl mhpws h dikes mas trapezes se xrewnoun extra forous?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ.

ΚΑΤΑΡΧΗΝ Η ΚΙΘΑΡΑ ΑΝ ΣΤΗ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΜΕ fEDEX ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ SPEEDEX πΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ.ΨΙΛΟΜΑΠΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ.ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ UPS η DHL ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΣΗΜΑ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.

ΥΠΟΛΟΓΙΣΕ ΠΕΡΙΠΟΥ 100-150 ΕΥΡΩ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ,+18% ΦΠΑ+3,5 ΜΕ 5% ΦΟΡΟ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ (ΕΠΙ ΤΗΣ ΤΙΜΗΣ ΤΗΣ ΚΙΘΑΡΑΣ ΣΥΝ ΤΑ ΜΤΦ)

Η ΚΙΘΑΡΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ.

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η DHL & H UPS ΚΑΝΟΥΝ ΠΙΟ ΦΘΗΝΑ ΤΟΥΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟΥΣ ΜΕ ΤΗ SPEEDEX KAI THN ACS ΘΑ ΠΕΣΕΙΣ ΣΤΑ ΣΑΤΑΝΙΚΑ ΧΕΡΙΑ ΤΗΣ ΚΑΣ ΚΟΥΛΟΥΡΗ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΣΕ ΧΡΕΩΣΕΙ ΚΑΜΙΑ 200ΡΑ ΕΥΡΩ ΚΑΠΕΛΛΟ....

ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΘΑ ΓΛΥΤΩΣΕΙΣ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΟΥ (ΠΕΡΙΠΟΥ 50 ΕΥΡΩ),ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΧΡΟΝΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ/ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΟΙ & ΦΙΛΙΚΟΙ (ΕΜΕΝΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΜΕ ΚΕΡΑΣΑΝ ΚΑΙ ΚΑΦΕ!!)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στειλεις λεφτα σε καποιον γνωστο στην αμερικη και στο στειλει αυτο που θες τοτε ισχυουν τα ιδια περι τελωνειου και φ.π.α?

Πιστεύω απο θέμα ασφάλειας ότι είναι καλύτερα έτσι. Γιατί υπάρχουν έχουν δεί πολλά τα μάτια μου με τις πιστωτικές και ετοιμάζω και αρθρο σχετικά με το πόσο ασφαλείς έιναι οι αγορές μέσω internet.

 

Κάποιος φίλος ακόμα πληρώνει τις ετήσιες συνδρομές που ανοιξανε σε τσοντοσελίδες κάποιοι χρησημοποιώντας την πιστωτική του κάρτα. :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στειλεις λεφτα σε καποιον γνωστο στην αμερικη και στο στειλει αυτο που θες τοτε ισχυουν τα ιδια περι τελωνειου και φ.π.α?

 

Iσχύουν όλα αλλά τώρα μπορείς να του πείς (μια και δεν θα είναι επιχείρηση) να δηλώσει μικρή αξία (κάτω απο 100 ευρω) οπότε θα περάσει αφορολόγητο.εξοδα εκτελωνισμού θα πληρώσεις έτσι κι αλλοιώς.

 

Εγω έχω κάνει επανηλημένα το εξής με επιτυχία για Bolt On Κιθάρες¨

 

Λέω στόν Αμερικάνο να λύσει την κιθάρα σε μπράτσο/σωμα και να μου την στείλει χωρίς θήκη με την περιγραφή "guitar parts" και με αξία κάτω από 100 ευρώ ,δεν με έχουν φορολογήσει ποτέ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου