Προς το περιεχόμενο

harley Benton GA15


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

http://www.noiz.gr/index.php?action=search2

 

 

Διαλιέεεεεχτε εχω πραμα φρέσκο σημερααααα.

 

 

Υ.Γ.Κανε καμμια αναζήτηση πριν το ρίξεις το πόστ :)

 

Αν ψάχνεις για ντέμο ήχους ή τπτ αλλο εκτος αυτών του search απλά δεν υπάρχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά κουλάρετε λίγο.ξέρω ότι έχουμε αναφερθεί σ αυτόν γενικός και αορίστος.ρωτάω αν τον έχει αγοράσει κανείς,αν τον έχει χρησιμοποιήσει σε πρόβα,live κτλ,και τις εντυπώσεις του απο πρώτο χέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εστω κ καποιος το είχε κάνει αυτο θα υπήρχε σίγουρα  κλιπάκι  και αν όχι αναφορα και κουβέντα σελίδων σίγουρα.

 

Μείνε συντονισμένος γιατι όλο κ κάποιος θα δοκιμάσει να πειραματιστεί μ' αυτόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια πρώτη εικόνα από GA-15...

 

Τον δοκίμασα τον ενισχυτή με μια Squier Strat και αυτό που μου έμεινε είναι ένας απλά "τίμιος" ενισχυτής. Η απουσια gain τον καθιστά να λειτουργεί σαν μια καλή βάση για πετάλια distortion μιας και μόνο καθαρά...πόσο μπορεί να παίξει κανείς...

Η παρουσία FX Loop σίγουρα ανεβάζει το flexibillity, πράγμα που όμως δεν το δοκίμασα.

Συγκρίνοντάς τον με ένα Laney LC15R (οκ ο Laney έχει και τα διπλάσια λεφτά), ο GA15 μου φάνηκε λίγο πιό μουντός. Δεν ξέρω αν φταίει το κινέζικο ηχείο του ή ο ενισχυτής αυτός καθ αυτός...?

Από "σκάσιμο" περίμενα περισσότερα πράγματα. Παρόλλ' αυτά για μένα, είναι ένας value for money ενισχυτής.

 

Περικλής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν... αρχικά... όλοι οι Α class ενισχυτές είναι μουντοί λίγο πολύ.

 

τώρα συγκεκριμένα. μιλάμε για ενα ενισχυτή κινέζικο αλλα παρόλα αυτά είναι σε πολύ καλύτερη μοίρα απο άλλους της ίδιας κατηγορίας και σε πολύ ακριβότερη τιμή.

 

να πω οτι απ οτι καταλαβαίνω κυκλοφορούν κάποια ελλατωματικά κομμάτια αλλα ευτυχώς  ο δικός μου δεν έχει κάποιο πρόβλημα. το fx loop είναι πάρα πολύ όμορφο.

 

και είναι πολύ, πολύ, πολύ μα πολύ δυνατός...

τα 15watt φαίνονται να είναι τα κατάλληλα για συνδιασμό δωμάτιο, πρόβα, live. επίσης... έχει και τα speaker output όπου με μια καλή καμπίνα (απο βδομάδα θα γράψω 2 κλιπς, 1 με καμπίνα και ενα με το ηχείο του) ο ενισχυτης θα κόβει !!!:):)

 

 

πιστεύω τα καλύτερα 160 ευρώ που έχω δώσει για εξοπλισμό:)

 

 

2 more things:

 

1) αξίζει να του αλλάξεις ηχείο.

2) για να λύσω το πρόβλημα της μουντάδας χρησιμοποιώ είτε κάποιο wah ανοιχτό τέρμα πατημένο, είτε κάποιο behringer ultra curved pro. (31band eq)

Κατασκευή ιστοσελίδων[

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου