Προς το περιεχόμενο

Ανορθογραφα posts


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα τωρα που θα δωσω μερικα άνθη στον γιάμεθ και θα πιούμε μια sprite για να δουμε οράματα για το γένος μας,θα δεις με τι στρατηγικό τρόπο θα σου σβήσω το ποστ.

 

Απάτρι...θες και Μήδεια.

 

1041811244_de828aaa68_o.jpg

sprite2.jpg

katastoli.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 245
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

το τζάμι μου φαινόταν βρώμικο (δηλ.το τζαμι κατα την ΔΙΚΗ μου γνωμη χθες ηταν βρωμικο)

 

το τζάμι μου φαίνονταν βρώμικο (δηλ. το ΔΙΚΟ ΜΟΥ τζαμι χθες ηταν βρωμικο γενικα,δηλ.οποιος και να περνουσε εξω απο το σπιτι μου  θα ελεγε οτι το τζαμι μου ειναι βρωμικο)

 

Για να μη διαιωνίζεται ένα κλασικό λάθος, να πω ότι η δεύτερη φράση ΔΕΝ στέκει (αν και οι περισσότεροι έτσι το γράφουν, κάνοντας το ίδιο λάθος).

 

Το "φαίνονταν" είναι τρίτο πληθυντικό (σαν το "φαινόντουσαν" που λένε κάποιοι), καθιστώντας τη φράση νοηματικά άτοπη.

 

Αυτό που θέλει να πει ο SF (το διφορούμενο νόημα της φράσης) γίνεται απλώς με την ύπαρξη τόνου ή όχι στο "μου".

 

Δηλαδή:

 

το τζάμι μού φαινόταν βρώμικο (δηλ.το τζαμι κατα την ΔΙΚΗ μου γνωμη χθες ηταν βρωμικο)

 

το τζάμι μου φαινόταν βρώμικο (δηλ. το ΔΙΚΟ ΜΟΥ τζαμι χθες ηταν βρωμικο γενικα,δηλ.οποιος και να περνουσε εξω απο το σπιτι μου  θα ελεγε οτι το τζαμι μου ειναι βρωμικο).

 

(κι αν το ξέρουν αυτό οι "φιλόλογοι" του φόρουμ, έλα να με heseis)

 

 

οντως θελω να ακουσω την γνωμη ενος φιλολογου (σιγουρα οχι για ΤΟ τζάμι το οποιο απο κεκτημενη ταχυτητα εβαλα στον ενικο αλλα για ΤΑ ΤΖΑΜΙΑ στην ιδια προταση..γιατι οντως το εχω δει να γραφεται με "ντ" αλλα και με "τ"

 

εχω μπερδευτει τωρα.....(ειδες τι κανει η αναγνωση αποκλειστικα αγγλικων βιβλιων?ξεχνας και αυτα που ηξερες.... ::))

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spy, θα μου το πληρωσεις αυτο... Το σατανικο μου σχεδιο πηγαινε ανελπιστα καλα, ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕΣ ΕΣΥ.

Ναι, ειμαι η ΔΗΜΗΤΡΑ...

DEMETRA_S_BEST_SHOTS_013.jpg

Πετρο, εισαι η ζωντανη αποδειξη του οτι ειμαι τουλαχιστον 10' μπροστα.. Φταιει βεβαια που ζω και στη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, αντιθετα με σενα, βρωμερε Αθηναιε (οπως το 2005, οπου οταν ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ μετρουσαν αναποδα για την υποδοχη  του 2006, Η ΕΤ3 ΕΡΙΧΝΕ ΗΔΗ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΛΕΠΤΑ ΠΥΡΟΤΕΧΝΗΜΑΤΑ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα,πλακα πλακα,το επομενο ΕΙΝΑΙ αποκάλυψη... :-X

 

apokalipsi2.jpg

 

 

τωρα που το σκεφτομαι,τους εχει δει ποτε κανεις να ποσταρουν ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικροκαρμωμένε, πας να καταστρέψεις και άλλους με τους λεξάριθμους?

 

 

που να βάλει κανένας ''Φεντερ''.....ή ''863''

 

 

 

Αγγ...εε..Δήμητρα παιδί μου πως το έκανες αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου