Προς το περιεχόμενο

Κουφές απορίες..(για κλωτσές)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ok αυτες που θα πω δεν εχουν γελιο ιδαιτερο και οχι οτι καλυτερο που θα μπορουσα να πω αλλα..

 

1.το κλασσικο:εχω σπιτι μου ενα λαμπατο ενισχυτη που γαμαει...εναν.....valvestate(κλασσικη ατακα ελληναρα...)

 

2.ρε γαμωτο ωραιες οι suhr αλλα που να βρω λεφτα να παρω μια τετοια(θα το γραψω στα ελληνικα οπως το προφερε..)ΣΑΧΡ 8)

 

Υ.Γ.θα επανελθω με πιο καλα.απλα καποια ηταν προσφατα και τα ειχα φρεσκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

να παραδεχτω πως ειμαι ενας απο αυτους που εμαθαν τις suhr προσφατα.. :oops: ..καλα μη βαρατε :D

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας γνωστός μου πέτυχε πάμφτηνο ενισχυτή Twin Reverb από κιθαρίστα που έπαιζε σε κλαρίνα (τσιγκάνο) που πλέον δεν τον ήθελε :twisted: :twisted: :twisted:

Πάει για να δοκιμάσει τον ενισχυτή στο σπίτι του τσιγκάνου, αλλά ο τελευταίος λείπει. Στο σπίτι είναι μόνο μια γιαγιά η οποία όμως δεν ήθελε επουδενί να χάσει τον πελάτη !!

Τρέχει, φέρνει μετα βίας τον Twin και λέει στο γνωστό μου:

"πάρτον είναι πολύ καλός! Έχει και διάδρομο...."

 

Σημείωση:

Διαδρομος = REVERB

:D :D :D :D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο SRV έπαιζε τοσο γρήγορα που μπέρδευε τον ενισχυτή του...

(η είχε βλάκα ενισχυτή, η έπαιζε γρηγορότερα απτην ταχύτητα του φωτός και του ήχου.... 8O )

το έχετε ακούσει αυτό????

Ευτυχώς το παλικάρι που το ειπε λογικεύτηκε και τώρα πια έχει γίνει ενας σπουδαίος μουσικός με κλασσική παιδεία..

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο SRV έπαιζε τοσο γρήγορα που μπέρδευε τον ενισχυτή του...

Κι ο Lucky Luke είναι πιο γρήγορος από την σκιά του...

Γιατί κακολογείς τον φίλο σου που είπε το παραπάνω? Δε σε καταλαβαίνω...:D:D:D 8)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν αρκετο καιρο τα λεγαμε με ενα φιλο ο οποιος ειναι αρκετα "γνωστος" στην dance σκηνη(discography ktl).

Μου λεει ομως το εξης που εχασα πασα ιδεα χεχε:καλα ρε το βασσο δεν εχει 4-5 χορδες ? του λεω ναι, μου λεει αμα εχει μονο 4 χορδες πως γινεται και βγαζεις παραπανω νοτες....εχει μου λεει μονο 4 ? η απαντηση ηταν χΧχ.

 

Επειδη εχω δει οτι τριγυρναει εδω γυρω, παιζει και να με σκοτωσει που το ειπα, ειναι παντος στο top10 των πιο κουφων που εχω ακουσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα καλο που ειδα στη χρυση ευκαιρια τωρα τελευταια ηταν , πωλειται ενισχυτης αγγλιας ΓΕΜΑΤΟΣ ΛΑΜΠΕΣ,

επεσα ξερος :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...πωλειται ενισχυτης αγγλιας ΓΕΜΑΤΟΣ ΛΑΜΠΕΣ,

επεσα ξερος icon_lol.gif

 

Μη γελάτε ρε! :lol: Είναι καινούριο μοντέλο... 8O ενισχυτής με φωτορυθμικό. Εγώ έχω έναν με ντισκομπάλα. 8O :lol:

 

Ρε μπάς και εννοούσε "ενισχυτής Αγγλίας ΓΑΜ¶...ΤΟΣ, με λάμπες" 8)

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
Τώρα το Περιστεράκι είναι για κλάματα και δυστυχώς το πρόλαβα μονάχα στην αρχή της παρακμής του. :x

 

Φίλε toneless μάλλον είσαι τυχερός, γιατί αν είχες προλάβει Παραγωγή, Melody, Mad house κλπ ή μουσικά πρωινα σε Ελενα, Ριβιέρα, Κύπρο με τους

Resus πχ και τον Παναγιώτη να κάνει τον Gilan να ντρέπεται, τώρα θα αισθανόσουν χειρότερα με το κοντράστ της παρακμής.. :oops:

Μερικά πράγματα καλύτερα να τάχεις βιώσει από διηγήσεις και να σου μένουν

σαν παραμυθάκι..τουλάχιστον εγώ δεν ξέρω πια αν είναι καλύτερα που τάζησα

και κάνω συγκρίσεις αναπόφεκτα..

 

ΥΓ Sorry από το χαρούμενο post για το "μελό" και το άσχετο του θέματος..Συνεχίστε συνεχίστε.. :lol:

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Για να ξαναγυρίσουμε στα καθ' ημας..

1994 πέρασμά μου από σκυλάδικο στην Κάρυστο αν θυμάμαι καλά..

Παρατήρηση σκυλο-αοιδού ένα βράδυ που πήγα στο μαγαζί με την καινούργια les paul μου, αντικαθιστώντας την krammer που έπαιζα μέχρι τότε..

"Καλά έκανες και την έβαψες, το βυσινί δεν της πήγαινε καθόλου.."

Την επόμενη με τσίγκλησαν οι υπόλοιποι και πήγα με μια ibanez Fg σκαφάκι ευελπιστώντας να με ρωτήσει για το τι την τάισα και πάχυνε, αλλά δεν τσίμπησε gmt..

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου