Προς το περιεχόμενο

Baby trio@ Black Duck (προβληματισμοί)


notlrac

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια όμορφη βραδυά μας χάρισε ο Γιώργος Κοντραφούρης αλλά όχι και η παρέα του!

 

Δεν εκφράζω κακία αλλά προβληματισμό για το που πάει αυτή η μουσική (jazz).

 

1) Πάρα πολύ δυνατά εξαρχής όλα τα όργανα σε ένταση

2)Οι εντάσεις δεν πέφταν όταν κάποιος έκανε σόλο

3)Τα σόλο, βασικά  νόμιζα ότι είμαι σε metal συναυλία, ρε παιδιά τι πράγμα ήταν αυτό ούτε ανάσα δεν πήραμε, δεν σου έμενε τίποτα στο τέλος παρά μόνο ένα ατελείωτο shredάρισμα..

4) Τόση επίδειξη δεξιοτεχνίας σε τέτοιου είδους μουσική είχα καιρό να βιώσω.

 

Όλα τα παραπάνω δεν αναφέρονται στον Κοντραφούρη ο όποίος έσωζε την κατάσταση, εξαιρετικός όπως πάντα!

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά δεν θα έμπαινα στην διαδικασία να ποστάρω αλλά ήταν πολύ έντονο αυτό που βίωσα.

Πρώτη φορά βλέπω jazz μπάντα να μην πέφτει σε εντάσεις όταν κάποιος σολάρει. Εκεί πασχίζαν να ακουστούν και όλα ήταν στο τέρμα.

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω... :(

Για να ηρεμησεις, και να ακουσεις κατι αναλογο (με το ειδος) κανε μια βολτα απ'το "Τι μουσικη ακουτε τωρα" ποστ ;)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλτατε, οι προβληματισμοι σου λαμβανονται σοβαρα υπόψη,εχω αποχωρησει και γω απο συναυλια ´´ jazz´´ θυμαμαι ηταν ο frank Gambale  για τους ιδιους ακριβως λογους!

Ο καθενας προσπαθει να δειξει τον εαυτο του με αυτο τον τροπο.

Σε αυτες τις περιπτωσεις χρειαζεται μια καλη αποθεραπεια ,ο γιατρος που διαλεξες (Sco) ειναι οτι καλυτερο! Μπορεις να δοκιμασεις και Mails Davis  κατι απο kind of blue , ειναι ο γιατρος των γιατρών!

Καλημερα

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι φιλε μου δεν εχω σχεση με το γκρουπ, γνωριζω απλα τον Γιωργο Κοντραφουρη προσωπικα ξερω οτι ειναι εξαιρετικος μουσικος,μεγαλο ταλεντο  , τωρα το να βαβουριασει ενα γκρουπ οπως μας περιέγραψες δεν ειναι κατι πρωτόγνωρο, μπορει να συμβει.

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι πηγαίνοντας σε ένα live του Κοντραφούρη περίμενα αυτά να θεωρούνται αυτονόητα. Είναι πολύ σημαντικό νομίζω  να σέβεσαι τον άλλο και να του δίνεις το ''χώρο'' που χρειάζεται ώστε να εκφραστεί. Αναφέρομαι κυρίως για τον ντράμερ και τον κιθαρίστα. Ο ντράμερ δεν είχε κανένα έλεγχο δυναμικών όλα ήταν στην ίδια ένταση και ο κιθαρίστας στη συνοδεία ενώ θα έπρεπε να είναι πιο λιτός το γέμιζε με αποτέλεσμα να μπουκώνουν οι συχνότητες των οργάνων και να μην ακούγεται τίποτα. Στο σόλο του επίσης ήταν τόσο φλύαρος και δεν δήλωνε κάποια αρμονία.

 

Αν του τα μεταφέρεις θα με ενδιέφερε πολύ η γνώμη του.

 

:)

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Δεν εκφράζω κακία αλλά προβληματισμό για το που πάει αυτή η μουσική (jazz).

 

φιλε η μουσικη δε θα παει πουθενα,το θεμα ειναι ποιος και πως την παιζει.

(χωρις να ξερω τη μπαντα και ουτε την ακουσα)

www.autokanelis.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου