Προς το περιεχόμενο

Αυτά παθαίνεις αν ακούς the new mastersounds όλη μέρα


fleamail

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα κομμάτι το οποίο θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας. Αν υπάρχει κάποιος πληκτράς εκει έξω με τον κατάλληλο εξοπλισμό και ενδιαφέρεται να προσθέσει αυτό το κάτι που λείπει please ας κάνει ένα βήμα μπροστά!!!

 

Tο κομμάτι είναι εδώ

 

http://www.box.net/shared/t5c33pw8cw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυριο μεθαυριο μου φαινεται θα κανω μια προσπαθεια αλλα δεν εγγυωμαι οτι θα το ποσταρω :D Δεν ειμαι και πολυ περηφανος για το παιξιμο μου :D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τότε που μου άνοιξε τα μάτια ο Μιχάλης (mechmg93) για τους New mastersounds, έχω ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΙ!!!

 

Άσε που εκτός από τρελές funki-ιές που παίζουν (με φοβερά υπέροχο παλιομοδίτικο ήχο), λατρεύω το γεγονός ότι η επιρροή του Grant Green στον κιθαρίστα του group είναι παραπάνω από εμφανής...!!!

 

Το γράφει και στο mini-bio του:

"Around 1991 Eddie's love for Grant Green inspired him to put a Hammond-based line up together."

 

Πάρη...ξεχάστηκα...!!! Το κομμάτι τα σπάει ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα σπαει! πολυ groove κ παλυ ωραιες αλλαγες!

εγω αντι ληκτρα θα ηθελα μια τρομπετα! ;D

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τότε που μου άνοιξε τα μάτια ο Μιχάλης (mechmg93) για τους New mastersounds, έχω ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΙ!!!

 

Άσε που εκτός από τρελές funki-ιές που παίζουν (με φοβερά υπέροχο παλιομοδίτικο ήχο), λατρεύω το γεγονός ότι η επιρροή του Grant Green στον κιθαρίστα του group είναι παραπάνω από εμφανής...!!!

 

Το γράφει και στο mini-bio του:

"Around 1991 Eddie's love for Grant Green inspired him to put a Hammond-based line up together."

 

Πάρη...ξεχάστηκα...!!! Το κομμάτι τα σπάει ;)

 

Kι εγω με τη σειρα μου (σε πρωιμο σταδιο ακομα) κολλησα απο τον μιστερ Ηλια απο δω.

 

Ηδη με επηρρεασε το στυλ στο hammond. (οχι οτι παιζω ετσι προς θεου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τότε που μου άνοιξε τα μάτια ο Μιχάλης (mechmg93) για τους New mastersounds, έχω ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΙ!!!

 

Άσε που εκτός από τρελές funki-ιές που παίζουν (με φοβερά υπέροχο παλιομοδίτικο ήχο)

 

elavd (και όσοι την ψάχνετε με αυτές τις μουσικές), έχω να προτείνω μαμάτες μπάντες με παρόμοιο ήχο-ψάξ'τες οποσδήποτε, δε θα χάσεις :)!!

 

Έχουμε και λέμε: Breakestra, Calypso King & The Soul Investegators, Cookin' On 3 Burners, Lefties Soul Connection, The Poets Of Rhythm, The Quantic Soul Orchestra, The Sound Stylistics, Speedometer

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τότε που μου άνοιξε τα μάτια ο Μιχάλης (mechmg93) για τους New mastersounds, έχω ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΙ!!!

 

Άσε που εκτός από τρελές funki-ιές που παίζουν (με φοβερά υπέροχο παλιομοδίτικο ήχο)

 

elavd (και όσοι την ψάχνετε με αυτές τις μουσικές), έχω να προτείνω μαμάτες μπάντες με παρόμοιο ήχο-ψάξ'τες οποσδήποτε, δε θα χάσεις :)!!

 

Έχουμε και λέμε: Breakestra, Calypso King & The Soul Investegators, Cookin' On 3 Burners, Lefties Soul Connection, The Poets Of Rhythm, The Quantic Soul Orchestra, The Sound Stylistics, Speedometer

 

 

 

Σωστός! ;) Να προσθέσω μερικές ακόμη:

 

The Haggis Horns, Lack of Afro, The bamboos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου