Προς το περιεχόμενο

Harley Benton GA5. Γνώμες;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο ΗΒ ΔΕΝ "παιζει" κατω απο το 3,ο Koch ΔΕΝ "παιζει" κατω απο το 2.

Δυστυχως δεν εχει ακομα εφευρεθει ενισχυτης που να σου δινει ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ηχο σε εντασεις ψιθυρου. ;D

Με αλλα λογια ο KOCH στο 2 (οπου σου βαζουν "χερι") εχει μια απολυτως φυσιολογικη για σπιτι ενταση,αρα ΑΛΛΑΞΕ ΣΠΙΤΙ! :)

 

Χαχα..  ;D

 

Μαλιστα.

 

Αρα Nick πιστευεις οτι και Blackheart που ειναι στην ιδια φαση με τον ΗΒ δεν μου κανει (*παρολο που εχει την επιλογη 5w / 3w ) ?

 

Οποτε η επομενη ανποφευκτη ερωτηση μου ειναι,ποια η γνωμη σου για τον Blackheart 1 watt ? (ή ο σωστος-γεματος-καθαρος ηχος παει στο διαολο?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Με τον HB θα παιζεις σιγουρα, καθαρα, σε εντασεις δωματιου. Αποκλειεται να "αρπαξει" στο δωματιο γιατι πρωτα θα σε εχουν "αρπαξει". Εγω τον εχω σε εντασεις 2,5 με 4 στο δωματιο.

 

Με τον μικρο blackheart θα μπορεις να παιρνεις και βρωμα σε ενταση δωματιου.

Αυτη ειναι η διαφορα πιστευω.

 

Ααα μαλιστα..  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη, εκ των προτερων, θα ειμαι εκτος θεματος αλλα φταιτε και λιγο ολοι εσεις γιατι 'ψηθηκα' κι εγω για λαμπατο.

Ειχα ανοιξει θεμα επιλογης αναμεσα σε τρεις τραντζιστορατους και κατεληξα στον ΗΒ 5 watt combo.

Το προβλημα μου ειναι οτι τις καθημερινες οι ωρες που μπορω να παιξω, για λιγο μεν αλλα ειναι απαραιτητο, ειναι μεταμεσονυκτιες γι αυτο ειναι αναγκαια η υπαρξη εξοδου ακουστικων απο τον ενισχ. πραγμα που ο ΗΒ δεν εχει.

Και τωρα θα πω την χαζομαρα μου. Ειδα οτι ο ΗΒ στην πισω μερια εχει εξοδο που βισματονεται με το ηχειο. Αν αποσυνδεσω το ηχειο και βαλω σ' αυτη την εξοδο ακουστικα θα παθω τιποτα; εννοω τα ακουστικα.

Παιδια δεν κανω πλακα, εχω αυτο το προβλημα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη, εκ των προτερων, θα ειμαι εκτος θεματος αλλα φταιτε και λιγο ολοι εσεις γιατι 'ψηθηκα' κι εγω για λαμπατο.

Ειχα ανοιξει θεμα επιλογης αναμεσα σε τρεις τραντζιστορατους και κατεληξα στον ΗΒ 5 watt combo.

Το προβλημα μου ειναι οτι τις καθημερινες οι ωρες που μπορω να παιξω, για λιγο μεν αλλα ειναι απαραιτητο, ειναι μεταμεσονυκτιες γι αυτο ειναι αναγκαια η υπαρξη εξοδου ακουστικων απο τον ενισχ. πραγμα που ο ΗΒ δεν εχει.

Και τωρα θα πω την χαζομαρα μου. Ειδα οτι ο ΗΒ στην πισω μερια εχει εξοδο που βισματονεται με το ηχειο. Αν αποσυνδεσω το ηχειο και βαλω σ' αυτη την εξοδο ακουστικα θα παθω τιποτα; εννοω τα ακουστικα.

Παιδια δεν κανω πλακα, εχω αυτο το προβλημα.

 

Αν κοστολογεις την αναγκη υπαρξης headphones γυρω στα 60 euro, o GA15 εχει headphones out στα 158 euro (εναντι 98 του GA5).

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αποσυνδεσω το ηχειο και βαλω σ' αυτη την εξοδο ακουστικα θα παθω τιποτα; εννοω τα ακουστικα.

Παιδια δεν κανω πλακα, εχω αυτο το προβλημα.

 

θα καταστρεψεις τον ενισχυτη.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα..  ;D

 

Μαλιστα.

 

Αρα Nick πιστευεις οτι και Blackheart που ειναι στην ιδια φαση με τον ΗΒ δεν μου κανει (*παρολο που εχει την επιλογη 5w / 3w ) ?

 

Οποτε η επομενη ανποφευκτη ερωτηση μου ειναι,ποια η γνωμη σου για τον Blackheart 1 watt ? (ή ο σωστος-γεματος-καθαρος ηχος παει στο διαολο?)

 

εχεις κολησει στην λεξη "βαττ".

 

τα λιγα βαττ δεν σημαινουν αυτοματα και χαμηλες εντασεις.Απο τη στιγμη που ο KOCH στο "1,5" σου δημιουργει προβληματα (πιστεψε με ειναι πολυ χαμηλη η ενταση του στο 1,5) ακομα και ενισχυτη 1 βαττ να παρεις θα εχεις προβλημα (η το πολυ πολυ να παιζει οπως παιζει τωρα ο KOCH στο 1 οποτε κρατα τον)

 

Παντως ο KOCH εχει και εξοδο ακουστικων (& εκπληκτικη direct recording εξοδο) για τις δυσκολες ωρες.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ο KOCH εχει και εξοδο ακουστικων (& εκπληκτικη direct recording εξοδο) για τις δυσκολες ωρες.

...που και τις δυο αντιπαθώ βαθύτατα (but that's just me). Νόμιζα αρχικά ότι θα μου ήταν πιο χρήσιμες αλλά δεν τις αντέχω με τίποτα.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ psihiatre, δε μου πέφτει λόγος αλλά με τίποτα δε λέει να στείλεις την ενισχυτάρα τον Κοχ για τα μικρούλια αυτά μόνο για λόγους έντασης... Στο κάτω κάτω όπως, είπε και ο SF πριν για τα βαττ, όλους τους λαμπάτους ενισχυτές αν τους "ανοίξεις" είναι δυνατοί, αυτό δεν το γλυτώνεις, είναι το πρόβλημα όλων μας που μένουμε σε πολυκατοικίες  ;D  ;D Βέβαια εσύ μας τα λες και λίγο υπερβολικα, αν σου βάζουν χέρι με το vol στο 2 τότε μάλλον κάτι δεν πάει καλά γενικώς (μονώσεις, υπερβολικοί γείτονες) και ακόμα και κλασσική να έπαιζες σε δωμάτιο πάλι θα στη λέγανε  ;D ;D

 

Μην αλλάξεις ενισχυτή  :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Ρε παιδια, να ρωτησω κατι σαν ασχετος που ειμαι:

 

Δηλαδη εγω αν παιζω καθαρα με τον ενισχυτη μου (15 βατ λαμπα, λανευ), και τον εχω πχ στο 2, και μετα τον ανεβασω, ξερω γω στο 6 ή 7, θα υπαρξει διαφορα στον ηχο περα της εντασης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου