Προς το περιεχόμενο

Thomann και οι Γερμανοί Ξανάρχονται!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ισως δεν εχει γινει αντιληπτο το ΠΟΣΟ μεγαλος ειναι πλεον ο Θωμας...

 

Απλα σημειωνω οτι πλεον σχεδον ΟΛΕΣ οι εταιριες κατασκευης μουσικων οργανων/εξοπλισμου (η Fender/Gibson πλεον δεν κουνανε ουτε δακτυλακι πριν τσεκαρουν τον Γερμανο...) εχουν direct line με τον Θωμα και ΚΑΘΟΡΙΖΟΥΝ την παραγωγη τους συμφωνα με τις..αναγκες του..

 

Ο μαγκας δεν ειναι απλα μεγαλος,ειναι HUGE! ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Άντε να πω κι εγώ καμμια κουβέντα δώθε... 4 χρόνια στο Λονδίνο είμαι στο κάτω κάτω... ;D

 

Καταρχήν το έχετε υπόψη σας οτι έκλεισε το turnkey, έτσι; Τα άλλα 22 καταστήματα τις sound control to ξέρετε επίσης ότι έκλεισαν, έτσι; Μπήκαν σε "administration"! ;D Και η αλήθεια είναι ότι χάθηκαν πολλές δουλειές εδώ. 100ες δηλαδή, που είναι μεγάλος αριθμός για μικρή βιομηχανία σχετικά.

 

Φυσικά έλαβα e-mail κάποιες μέρες πρίν απο το "reverb stores", ότι τσίμπησαν τον έλεγχο 6 απο αυτά τα μαγαζιά (εικαζομαι και του turnkey). Επίσης ξέρω πολύ κόσμο που έλαβε ένα ΘΡΙΑΜΒΕΥΤΙΚΟ e-mail (shame!  >:() απο το dv247 (digital village).

 

Δε ξερω που θα πάει το πράγμα, αλλά ξέρω ότι έχω να πατήσω σε μαγαζί χρόνια. Και τα ηχεία μου τα πήρα απο γνωστό, μέσω της pmc πηρα και 10%, μου τα έφερε και σπίτι με τα καλώδια και όλα. Όλα τα άλλα τα αγοράζω από το Ιντερνετ και ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ κατευθίαν! Και να μου θριαμβολογεί το καθίκι της dv, ε όχι ρε γαμώτο!

 

Θα φαγωθουν αυτοί εκει πέρα. Εν 'τέλη θα γίνει η επέκταση, αλλά στο ΝΑΚΑ που βρέθηκα τα Χριστούγεννα (για να πω του στραβού το δίκιο), στην Ιπποκράτους, μου είπε ο άνθρωπος ΄ξεκάθαρα, ότι έχει τις ίδιες τιμές με το δίκτυο, δε βγαίνει αλλίως! Και πατάει και ένα 5%, και δε κάνει ρουσουφέτια σε κανένα (και καλά κάνει). Αν δεν είχε άλλο γνωστό θα την έκανα την αγορά απο 'κει. Αλλά έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα...

 

Τελικά, εμείς οι φτωχοί, τι θα κάνουμε; Μακάρι να ήξερα

 

Τελικά τι ρόλο βαράει αυτό το post? και πάλι μακάρι να ήξερα... Αλλά τουλάχιστον τα είπα (χωρίς να ξέρω τι είπα!)

 

Πάντως το μονοπώλειο είναι ΠΟΛΥ άσχημο (για να φτάσω και σε ένα συμπέρασμα), και αν συνεχίσει ο ΤΗΟΜΑΝΝ έτσι και κλείνει τους πάντες δε θα έχουμε καλά ξεμπερδέματα εγώ λέω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κλείσουν τα μικρά ρε αλλα μονοπώλιο δεν θα υπάρχει.Θα επικρατήσει δικομματισμός πάλι.Οπώς στην Ελλάδα έτσι σιγα σιγα κ έξω, τι μόνο εμείς θα είμαστε πασόκ κ ν.δ.?

 

Οταν οι μασώνοι πάρουν τον έλεγχο κ οι εβραίοι πάνε στη Σιών τότε το άστρο θα πέσει κ θα γεννηθει ο ιός του Τσαντανά μέσα απ' τη λύκαινα.Τότε θα αγοράζουμε απο το αμέρικα ρε μη μασάτε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Άσε ρε συ... Όπως τα super market? Που ήρθε η Carefour τσίμπησε όλα τα Πριζουνίκ (Ρε πώς στο Δία γράφετε αυτό;) και μετά δεν υπάρχει τίποτα. Στην Αγγλίά παίζουν 4, τουλάχιστον μεγάλα supermarket (αλλά μιλάμε για τεράστια!). Tesco, Sainsbouries, Waitrose και Asda. Ξέρεις ΠΟΣΟ χαμηλά είναι οι τιμές, ακόμη και για Αγγλία; Η πάνες είναι 3 φορές κάτω! Το γάλα το ίδιο. Το κρέας το ίδιο (σε σύγκριση με την Ελλάδα).

 

Αν κλείσει ο Στόλλας, τι σου λέει ότι οι αντιπροσωποι, οι ο ΤΗΟΜΑΝΝ στην Ελλάδα δε θα σου βαρέσει την τιμή; Θα σου ξεκινήσει τα περι βενζίνης (που θα διπλασιαστεί λένε σε λίγα χρόνια αν όχι νωρίτερα), τα μεταφορίκά, τα βουνά της Ηπείρου και θα σου κοπανίσει ένα 30% πάνω!

 

Δε ξέρω αλλά η αγορά της Ελλάδας σε κοινά προϊόντα είναι χάλια (είμαι στην Ελλάδα απο εχτές! και φεύγω πάλι άυριο για Λονδίνο). Αν είναι να γίνει το ίδιο με τα μουσικα, όχι ευχαριστώ δε θα πάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μουσικα εδώ δεν κλείνει ουτε Στόλλας ούτε Νάκας.Οπότε έρχεται καπάκι το τζερμάνι κ έχομεν 3 μπαμ μπάμ.Που το είδες το μονοπώλιο.

 

Το Καρφούρι δεν είναι ούτε αυτό μονοπώλιο.Για τις τιμές πάλι εδώ δεν φταίνε μόνο οι πολυεθνικές, φταίνε πόλλα άλλα εκτός απ αυτες.

 

Τεσπα τωρα που πάς Λόνντον με στέλνεις ενα ενισχυτάκι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Τεσπα τωρα που πάς Λόνντον με στέλνεις ενα ενισχυτάκι?

Δε βγαίνω μάνα μου... Τώρα με τις βετζίνες που έχουν ανέβει, μου κάνανε και μια απεργία οι δικοί μου οι οδηγοί και δε βγαίνω μια... Άσε και αυτή η Λύρα που πάει κατα διαόλου.

 

Δε βγαίνω σου λέω, δε βγαίνω...

 

(Πάντως είναι πολλά αλλά ποικιλία, μόνο το Καρφούρ έχει και άρα κάνει ότι γουστάρει με μια εξάπλωση (ξέρω 'γώ) 70%... Πόσα Βασιλόπουλος υπάρχουν μπροστα στα ΠΡιζουνικ+ΚΑρφούρ+CHampion? Αυτό εννοώ. Αλλά ναι, καταλαβαίνω τι εννοείς. Τελικα μπορεί να μας βγει σε καλό, ξέρω κι εγώ...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου