Προς το περιεχόμενο

Πρόγραμμα VST για αραβικές σκάλες (μόρια)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα καταφερα τελικά το δοκίμασα και στη δουλειά και με ζόρισε λιγάκι αλλά είναι μάλλον θέμα συνήθειας απο δώ και πέρα. Μπήκα σε αυτη τη σελίδα    http://smatni.tripod.com/safwanmatnivstplugins/ 

και κατέβασα τα όργανα, τα προγραμάτισα στα midi channels για να τα ελέγχω απο το midi controller απο τα global, τα έβαλα τα εφεδάκια που ήθελα και σε κάθε όργανο τώρα έσωσα presets με μόρια για κάθε τόνο. Κ απο κέι και ύστερα μεσω των buttons του πλήκτρου αλλάζω ήχους, και με το ποντικι τα presets. 2 κινήσεις 4 δευτερόλεπτα :) :) :) :) :)

 

                        Σας ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθεια και τον χρόνο σας, θα κάνω και γώ το ίδιο....

Ειπα κι εγω...Καβαλιωτης και να μη τα καταφερνε; ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετε παιδιά, και καλό καλοκαίρι σε όλους.

 

  Με λένε Κώστα κ παίζω πλήκτρα μεσω PC. Το πρόβλημα μου είναι ως εξής:

 

Ψάχνω να βρώ κάποιο πρόγραμμα VST απο αυτά που παίζουν Host στο CUBASE NUENDO κτλ.. για να παίζω ΜΟΡΙΑ. Δοκίμασα ενα AutoTune της Antares αλλα μάλλον δεν είναι κατάλληλο οπότε μη μου το προτείνετε. Παρακαλώ αν κάποιος ξέρει ας μου στείλει καμια σελίδα να ψάξω μήπως και γίνει η δουλειά μου.

 

                                                                                       Ευχαριστώ,  Κ.Κ.

 

τα περισσότερα vsts προσφερεουν microtuning με έτοιμα presets μερικά απο αυτά είναι το albino, octopus, tera 3, cube, etc.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ. Θα τα

τσεκάρω.

 

Παραθεση δικη μου:

 

Τα τσεκαρα αλλα είναι demo. Κανα free ξέρει κανείς γιατι με τόσο που εχω χωσει όργανο επαιρνα....

WTB μηχανή για euro +4 PM ME

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου