Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή χρώματος σε παλία κιθάρα!!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...να αφαιρεσεις ενα σημαντικο στρωμα λουστρου-μπογιας με γυαλι... .

 

χεχε....  το κλασσικο κολπο με το σπασμενο γυαλι?

 

ετσι ειχα "καθαρισει" τη μπογια απο την πρωτη μου Aria πριν πολλαααα πολλααααα χρονια.

Τοτε βεβαια δεν ηξερα απο νιτρα και πολυεστερες. Απλα ηθελα να ξεφορτωθω τα στρωματα της μπογιας που ειχε...

 

Αποτελεσματικη μεθοδος, αλλα θελει προσοχη και ...προφυλαξη  ;)

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για όλα τα σημεία που δεν "πιάνει" το τριβείο θα βάλω μάλλον σβουράκι-τροχό.

Δεν έχω και dremel με το κυλινδρικό γυαλόχαρτο, θα μου έλυνε τα χέρια οπότε μάλλον θα μπει σβουράκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω να μην με μυνησετε για πνευματικα δικαιωματα Κε Roger, οκ?  ;)  ;D  ;D

 

Φυσικά και όχι, στην χαρίζω για σήμερα γιατί μου το θύμισες και πήγα να το ακούσω!!!(χωρίς πλάκα :)) ;D ;D :)

Από αύριο σε οποιαδήποτε αναφορά σου σε πνευματικό υλικό το οποίο ανήκει στην RogerWaters Α.Ε. θα έχετε να αντιμετωπίσετε τους δικηγόρους μου.Τέλος!!! ;D ;D ;D

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όλα τα σημεία που δεν "πιάνει" το τριβείο θα βάλω μάλλον σβουράκι-τροχό.

Δεν έχω και dremel με το κυλινδρικό γυαλόχαρτο, θα μου έλυνε τα χέρια οπότε μάλλον θα μπει σβουράκι.

Τι εννοεις τροχο? Εννοεις πχ Black n Decker, 125αρης κλπ κανονικος τροχος λειανσης, απο αυτον που κοβουν μαρμαρα και σιδερα?

Γιατι αν προκειται να βαλεις σε αυτον βουρτσα και να φας την μπογια με αυτον δεν στο προτεινω... Ειναι πολυ πιο πολυστροφος και ισχυρος απο οτι χρειαζεται και δεν ξερω πως μπορεις να τον δουλεψεις τοσο σταθερα ...

 

Καλυτερα να προσαρμοσεις σε ενα ηλεκτρικο δραπανο ενα εργαλειο (ολιγον μεγαλυτερο απο του ντρεμελ) για γυαλοχαρταρισμα.... με υποδοχη τρυπανιου και απο πανω ενα σα κυλινδρακι με το εξωτερικο του απο γυαλοχαρτο (και παλι μπορει να φας το χρωμα ολιγον αγαρμπα και να μεινουν εκδορες που δυσκολα θα εξαφανισεις μετα)...

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου