Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτής για μικρά live (EBS, MARKBASS)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο Μεταλλίδης από ότι μου είπε και ο ίδιος τα παραγγέλνει από Thomann, άρα δε νομίζω ότι είνια αντιπρόσωπος. Ευτυχώς είχε στο μαγαζί του και δοκίμασα την κεφαλή LM250 αλλά σε συνδιασμό με την καμπίνα 102p. Δεν υπήρχαν άλλα εκεί εκτός από μία κεφαλή F1 που δεν με ενδιαφέρει λόγω budget.

 

150 watt καλά είναι αλλά μόνο για monitor φάση από ότι κατάλαβα... Θα πάρω και ένα τηλ. στο studio Π να ρωτήσω τι έχει να πάω να δοκιμάσω. Thnx!

 

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας  ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμ σχετικό οτι είναι μόνο για μόνιτορ....Αυτό είναι ανάλογα τον χώρο που θες να "βγεις" κ φυσικά το υπόλοιπο γκρούπ (πόσο "κιθαρίστας" είναι ο κιθαρίστας σου,πόσο κοπανάει ο τούμπανός σου κτλ  ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον εχω σπιτι μου τον cmd 121p αμα θες ελα να παιξεις... :P :P :P

 

Απλα αν εχεις αυτον τον ενισχυτη δεν τον αλλαζεις για 3 πραματα:

 

1)Βαρος

2)Ηχος

3)Ισχυς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α! Υπάρχει πιθανότητα δηλαδή να βγεις σε live χωρίς να συνδεθείς με PA; Τότε ο χώρος θα είναι μικρός λογικά, άρα και τα 150W λογικά επαρκούν... Σε μεγάλο χώρο μόνο για μόνιτορ μεν, αλλά εκεί εξ'ορισμού θα έχει ηχητική (μη μου πείτε πως όχι!).

bass @ vertigo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

150 watt καλά είναι αλλά μόνο για monitor φάση από ότι κατάλαβα... Θα πάρω και ένα τηλ. στο studio Π να ρωτήσω τι έχει να πάω να δοκιμάσω. Thnx!

 

Κρινοντας απο τις φωτογραφίες, ο πλησιεστερος φυσιογνωμικα markbass combo που μου θυμιζει αυτον του 'Π', ειναι αυτος: http://www.markbass.it/products.php?lingua=en&cat=3&vedi=40

Δλδ ο cmd 121H. Εσυ ενδιαφερθηκες για την mini εκδοση cmd 121p. Δεν γνωριζω βεβαια αν εχουν διαφορές. Κανονισε με την μπαντα σου μια προβα στο Π (ρωτα σε ποια αιθουσα εχει τον markbass) και τεσταρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kermitt - Thank you σου έστειλα π.μ.  ;D

Longshadow - Τι να σου πω έχω μπερδευτεί, πάντως oficial αντιπρόσωπος δεν είναι.  :(

NickNT - Έχει λογική αυτό που λες, αλλά δεν το ρισκάρω.  ???

Tthawth - Αυτόν τον πέτυχα και τον δοκίμασα από τον muse, μου φάνηκε πολύ μεγάλος από κοντά, και με τεράστιο low end, απλά έλεγα μήπως υπάρχει κάτι πιο compact.  ;)

 

Επίσης να ενημερώσω ότι η Markbass θα βγάλει extra καμπίνα για σύνδεση με τον CMD121P, η οποία έχει το μέγεθος του ενισχυτή, αυτό ακούγεται φανταστικό, στην ουσία θα είναι η ίδια με την καμπίνα 121h χωρίς την κόρνα. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου