Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με ηχογράφηση κιθάρας μέσω Guitar Rig


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν παγώνει με τόσο μικρή χρήση cpu και δεν πρόκειται για σφάλμα asio driver, τότε μόνο ένα πράμα μου έρχεται, crack...

 

Λοιπόν επανεγκατέστησε το asio4all και δες

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν παγώνει με τόσο μικρή χρήση cpu και δεν πρόκειται για σφάλμα asio driver, τότε μόνο ένα πράμα μου έρχεται, crack...

 

Λοιπόν επανεγκατέστησε το asio4all και δες

 

Το είχα στην ρύθμιση Asio4All v2 που ήταν στα 3 ms ,τώρα που το έχω στο Aio DirectX Full Duplex Driver στα 46 ms δεν μου κολλάει καθόλου αλλά το latency δεν μου επιτρέπει να παίζω παρα μόνο να ηχογραφώ.

Αν δει το ποστ ο τζαζμαστερ ας μου πεί σε ποια ρύθμιση έχει καταφέρει να έχει την κάρτα ήχου του χωρίς προβλήματα μπας και μπορώ να έχω και λιγότερο latency. ;)

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να'μαι και γω  :)

 

Αν μπορείς να κάνεις λίγη υπομονή από αύριο το απόγευμα θα μπορέσω να το δούμε βήμα-βήμα είμαι λίγο πηγμένος στη δουλειά αυτές τις μέρες ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να'μαι και γω  :)

 

Αν μπορείς να κάνεις λίγη υπομονή από αύριο το απόγευμα θα μπορέσω να το δούμε βήμα-βήμα είμαι λίγο πηγμένος στη δουλειά αυτές τις μέρες ;)

 

Ok!!!

Αν και με τέτοια χαρά που έχω εγώ με το που άκουσα το Guitar Rig με κόβω να αγοράζω κάρτα ήχου.

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα χρειαστείς καρτα ήχου όπως και να χει γιατι ακόμα κι αν τα καταφέρεις καπως να δουλευει το guitar rig με το asio for all όταν αποφασίσεις να βάλεις και άλλα plugins και midi instruments όπως το addictive drums ή κάποιο μπάσσο και να φτιάξεις ολοκληρωμένα μουσική θα μασήσει το σύμπαν.

Πιστεύω πλέον οι κάρτες ήχου που κάνουν για μουσική δημιουργία σε pc και προσφέρουν πολύ καλό latency ως μηδαμινό έχουν φτηνήνει πολύ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου