Προς το περιεχόμενο

Τεχνική Hasan Cihat Orter


studio54GR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είναι βιολι νομιζω παιδια. Πρεπει να είναι Fiddle κ δεν πρεπει να είναι sampler είναι ετοιμος ήχος μαλλον απο καποιο Vst (εχει εναν ίδιο το sampletank 2.5).

WTB μηχανή για euro +4 PM ME

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σπάει ο τύπος έπαθα πλάκα τώρα  :o Θέλω να ασχοληθώ με τέτοια είδη  :o

 

Το κλαίει το όργανο πάντως  ;D

 

Κι εγώ μπρίζωσα κάποιον να ασχοληθεί.....  ;) και θα τον ηχογραφήσω.  ;)

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλό το Ebow, αλλά χρειάζεται και άταστος μάνικας.....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλό το Ebow, αλλά χρειάζεται και άταστος μάνικας.....

 

Όντος γιατι αυτά τα μικρο μόρια ειναι πολύ δυσκολο να τα παίξεις μονο με bends kai tremolo

The Economy Picker!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Offtopic...

Ωχ ο ροτσα!!!  ;D ;D ;D ;D

...

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Δεν είναι βιολι νομιζω παιδια. Πρεπει να είναι Fiddle κ δεν πρεπει να είναι sampler είναι ετοιμος ήχος μαλλον απο καποιο Vst (εχει εναν ίδιο το sampletank 2.5).

 

Έχω την αίσθηση ότι αυτός ο ήχος βγαίνει απλά με ebow και reverb + delay + (ίσως) κάποιο exciter ή άλλο φίλτρο. Εννοείται ότι για να παίξεις αυτές τις νότες (με αυτό τον τρόπο), το άταστο μανίκι είναι σσχεδόν απαραίτητο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ήχος είναι πολύ κοντά σε αυτό που ακούμε, σχετικά με την κιθάρα που δοκίμασα το Ebow. Mόνο Reverb (τέρμα) και Delay είχα.... ο ήχος άλλαζε δραματικά ανάλογα με την απόσταση του Ebow από τους μαγνήτες. Κι εμένα τα μόρια με έκαναν να παραγγείλω έναν νέο μάνικα για Strat (μια που έχουμε μπόλικα υλικά, γέφυρες, μαγνήτες κλπ) για να δοκιμάσω, πιστεύω ότι μια κιθάρα με καλύτερο Sustain και δυνατότερους μαγνήτες θα ακουγόταν καλύτερα, πάντως παίζει να αγοράσω κι ένα sustain για να δώ τι θα βγεί.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για οποιον δεν εχει αταστο μανικι υπαρχει και η λυση του slide + ebow + τα απαραιτητα delays... βεβαια πρεπει να κατεχεις τουλαχιστον μια απο τις 2 τεχνικες αλλιως δεν πετυχαινεις νοτα  ;D

"Everything should be made as simple as possible, but no simpler" (except my pedalboard)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου