Προς το περιεχόμενο

πριν logic....τωρα??????


whiteNoise

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά παίδες.

Χρειάζομαι τη γνώμη σας. δουλεύω το logic 5.5.αλλα όπως καταλαβαίνεται δεν θα κρατήσει για πολύ αυτό.

Πιο μου προτείνετε να αρχίσω να μαθαίνω σιγά σιγά μιας και η emagic μας εγκατέλειψε εμάς τους pc-δες?

Υπάρχει κάποιο άλλο που να έχει τόσες δυνατοτες και να έχει κάπως την ίδια λογική λειτουργίας με το logic?είμαι πολύ ευχαριστημένος με αυτό το sequencer.(δεν έχω 2500 ευρω να πάρω μακιντος και ούτε πρόκειται)(με ενδιαφερει το freeze που εχει το logic 6)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τα είδα (και τα πλήρωσα) σχεδόν όλα. Κατέληξα στο Sonar Producer Edition. Φρόντισε να το δεις και να το ακούσεις (ειδικά την έκδοση 4) πριν αποφασίσεις σε κάτι.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα πλέον την ίδια δουλειά κάνουν και έχουν πάνω κάτω τις ίδιες δυνατότητες..

 

Μικρό πλεονέκτημα κατά τη γνώμη μου στο Sonar που είναι πιο user friendly (προσωπική άποψη) και που δίνει τη δυνατότητα τόσο για VST όσο και DXi όργανα και εφφέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ ακόμα logic χρησιμοποιώ και να σκεφτείς ότι πάντα την υποστήριζα αυτή την εταιρία από το 1985 που αγόρασα το Creator και μετά το Notator , κλπ που ήταν τα πρώτα της sequencers …μέχρι που μας πούλησε κανονικά και απ ότι έχω ακούσει άλλους 70.000 χρήστες. Εννοείται φυσικά ότι δεν δέχομαι ούτε εγώ να ακολουθήσω αυτή την απαράδεκτη πολιτική μονόδρομο που λέει ότι αν θες να δουλεύεις με logic πάρε mac.

Το επόμενο sequencer που θα πάρω θα είναι το Cubase , φυσικά όπως ανέφερε ο Wow! άλλη εναλλακτική λύση και μάλιστα πολύ καλή είναι το Sonar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις να συνεχισεις να εχεις την ποιότητα ηχου του logic τοτε θα πρεπει να πας σε Saplitude η Seqouia. Ολα τα αλλα ειναι πισω (Σε PC φυσικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά δυνατότητες, τα πιο ισορροπημένα πακέτα σε audio/midi είναι της Steinberg - Samplitude/Sequoia είναι ακόμα πίσω στα midi features. Επίσης, η προσωπική μου άποψη είναι ότι ο ήχος του Samplitude τουλάχιστον δεν είναι όσο flat (αχρωμάτιστος) είναι του SX/Nuendo. Αυτό είναι πιθανότατα ηθελημένο - ψευδαίσθηση analog :wink: - αλλά και υποκειμενικό. Από πλευράς plug-ins, βέβαια, η Steinberg προσφέρει το πιο απαρχαιωμένο πακέτο :( - σε αντίθεση με Magix, Cakewalk και emapple.

url=http://www.soundclick.com/akisk]Akis K

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακη εμπειρια απο παλιοτερα cubase και δεν το συμπαθω ιδιαιτερα.....αν και εχω ακουσει καλα λογια για το sx,μαλλον για sonar producer 4 λεω.

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν το logic κανένα :( . Θα συφωνήσω με τον dither ότι ο μονόδρομος του Mac είναι κοροιδία. Εγώ παίζω με το 5.5.1 ακόμη. Δεν ξέρω τι θα κάνω αργότερα αν και το αργότερα είναι πολύ κοντά μιας και είμαστε ήδη 2 γενιές πίσω, βγήκε ήδη το 7. Κρίμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το επελεξε η emagic αυτο...αλλα η mac που την αγορασε.εγω θα μεινω στο logic 5.5 μεχρι η νεα τεχνολογια να μην συνεργαζεται μαζι του πλεον,καποιοι ακομη δουλευουν με atari ακομη midi μια χαρα...

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cubase sx3 γι αυτους που χρησιμοποιουν το Pc περισσοτερο για ηχογραφιση παρα για παραγωγη μεσω software instruments κτλ. Απιστευτο το καινουργιο της steinberg και αξιζει τα λεφτα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου