Προς το περιεχόμενο

"Ασημένια" μέρη κιθάρας (όξινος τριγκοιδρώτας)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ρε σπαι να δοκιμασω να παω να παρω καθαριστικα αν κ δεν το πιστευω να κανουν καλυτερη δουλεια απ τα αλλα για επιπλα κ σιλβο-μπρασο.Απλα ρωτησα για να μου πειτε μπας κ υπάρχει καμμια συνθεση σε σιλβο-μπράσο δυνατοτερη απ αυτο που εβαλα.Νομιζω οτι δεν ειναι τπτ απ τα δυο απλα οτι ειναι για ασήμια.Το χρώμα ειναι σε φαση σίλβος αλλα τα συστατικα τους δεν τα συγκρινα.

 

Οσο για το προντο αν εχετε απορια η οτι χαλάει το λουστρο-πολυεστερικο φινιρισμα, τωρα 6 μηνες που το βάζω δεν εχει παθει τπτ.Κ το βαζω συχνα γιατι δεν παλευω να πιανω κ να νιωθω την λίγδα μου με την καμμια.Ανατριχιαζω στην λεπρα, δεν την παλευω καστανο τη βρωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Trigga, για τα μεταλλικά μέρη δοκίμασε αυτό:

 

http://www.thomann.de/gr/hero_shine_cloth.htm

 

Όλως τυχαίως και εγώ στη Hagstrom μου το χρησιμοποίησα, με λαμπρά αποτελέσματα.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαρχε εχεις λιωσει στην διορθωση ναπούμ.Νταξ δεν λεει λαλακιες ποτε η πατριδα.Κ αν πει πρεπει να βλαχουποστηριζεται ε?Μεινε σταθερος στις μπρασοεπιλογες σου.

 

Μου φαινεται οτι ο χεντριξ ήξερε να καθαριζει καλά τη λίγδα.

 

Υ.Γ.αλτερβόδι το ζιπελαιο οντως δουλεύει ή για πλάκα το λες?

 

Υ.Γ.Τα καθαριστικά της ντάνλοπ με τα λεμόνια.....κρεμάστε τα ψηλά.Απατη για αταλαντους είναι.Βάλτε προντο κ θα δειτε τη λέρα να εξαφανίζεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ.αλτερβόδι το ζιπελαιο οντως δουλεύει ή για πλάκα το λες?

 

οχι καθολου πλακα. το καλυτερο και ΔΕΝ κανει καμια ζημια στο χρωμα ουτε στο ξυλο.

 

και τις χορδες καθαριζει σουπερ αλλα το εχω δοκιμασει και στα μεταλικα μερη. εκει καθαριζει αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν αφηνει μια θολουριτσα (η οποια βγαινει με ενα στεγνο κωλοχαρτο αμεσως)

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαρχε εχεις λιωσει στην διορθωση ναπούμ.Νταξ δεν λεει λαλακιες ποτε η πατριδα.Κ αν πει πρεπει να βλαχουποστηριζεται ε?Μεινε σταθερος στις μπρασοεπιλογες σου.

 

 

ναι ρε το τσεκαρα! βυσσινη θυελλα σουζα το αλογακι ;D

 

υγ:τι εγινε με το καρμα?

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HERO SHINE CLOTH

 

Hero Shine Cloth das Ultimative Easy to use - Cleans & protects Hardware, Prevents Dullness & Wear, Restores Luster on Metal, Polish Fret Wires, Cleans Crime & Dirt on Fingerboard (not on use on Maple),Prolongs String life, ImprovesTone & Brighten Sound & Easier String Gliding & Bending , not use for plated Hardware & Plastic

 

Πωωωωωω πατάτες ο τραμπάκουλααας.Αυτο πειθει τη γιαγια μου τη μαγδάλω ρε συ TGL μετα συγχωρήσεως δηλαδή.Να μην αλλαζουμε κ χορδες αν ειναι ετσι.

 

 

Με ολη τη σοβαρότητα κ το συμπάθειο που σας έχω, δε θέλω να πιστέψω οτι τα περισσότερα προιόντα πιστευετε οτι οντως ειναι πατέντες χημικες με αποτελέσματα σε σχεση με άλλα του εμπορίου.Για καθε πράγμα κ διαφορετικό καθαριστικό είναι λίγο out,πρασινη νότα scofieldιάρικη σε 12μετρη μπλουζιά απο μεταλ διασκευή στο "χερια ιδρωμένα" του χατζημητσάρα ναπουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρκει το υγρο που θα χρησιμοποιησεις να εχει απαραιτητως ναφθα.

 

αν βρεις και σκετη, εχει καλως. Εγω λεω για zippoκαυσιμο γιατι το συγκεκριμενο εχει σιγουρα.

 

Καθαριζει νιτρο, πολυ, πλαστικα, ροουζγουντ ταστιερες, μεηπλ, χορδες (σε βαμβακι και περασμα μια μια) και μεταλικα μερη (αλλα δεν γυαλιζει)

 

για τα μεταλικα εγω βαζω ενα γυαλιστηρι της GHS (νομιζω) που μου επεσε στα χερια και κανει καλη δουλιτσα.

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρκει το υγρο που θα χρησιμοποιησεις να εχει απαραιτητως ναφθα.

 

αν βρεις και σκετη, εχει καλως. Εγω λεω για zippoκαυσιμο γιατι το συγκεκριμενο εχει σιγουρα.

 

Καθαριζει νιτρο, πολυ, πλαστικα, ροουζγουντ ταστιερες, μεηπλ, χορδες (σε βαμβακι και περασμα μια μια) και μεταλικα μερη (αλλα δεν γυαλιζει)

 

 

+3,14!

 

Τα κορίτσια στο avatar που πέζουν με τη κιθάρα σου..φίλες σου είναι?

Jam House

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου