Προς το περιεχόμενο

Θέλω 2. Epiphone LP, Pacifica ή Fender Telecaster?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και την άλλη θα την χρησιμοποιείς μόνο όταν παίζεις στις μεγάλες αρένες??

 

Πρέπει να καταλάβεις ότι μια κιθάρα των 500-600 ευρώ (η οποία σίγουρα δεν είναι first class) θα την αγοράσεις για να καταφέρεις να παίξεις καλύτερα , όχι για να την βάλεις στη γυάλα και να την χαζεύεις..

 

Δηλαδή αν κατάφερνες ποτέ να αποκτήσεις μια Gibson πχ , δεν θα την έβγαζες καν απο τη θήκη μην πάθει κάτι?

 

Αν έλεγες ότι θέλεις να πάρεις 2 κιθάρες για το διαφορετικό concept και ήχο της κάθε μιάς (πχ gibson style-fender style) θα σου έλεγα go for it!...

 

Μην μου λες όμως πως θα πάρεις δεύτερη μόνο για να μην πάθει κάτι η πρώτη! ( η οποία παρεπιπτόντως είναι απλά μια αξιοπρεπής μέτρια κιθάρα και τίποτα παραπάνω..)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την είχα για αρκετά καλή φίλτατε... εχω μία εντυπωση οτι διαφορετικό ήχο εβγαζαν... κ αυτό συν είναι... πές μου την άποψη σου για δύο κιθάρες τέτοιου επιπέδου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την είχα για αρκετά καλή φίλτατε... εχω μία εντυπωση οτι διαφορετικό ήχο εβγαζαν... κ αυτό συν είναι... πές μου την άποψη σου για δύο κιθάρες τέτοιου επιπέδου...

 

Σου τό'πα...Αν ο λόγος που θέλεις 2 ,είναι ο διαφορετικός ήχος της κάθε μιας τότε πάρε 2...

 

Με τέτοιο budget όμως πιστεύω πως είναι τραβηγμένο να θες 2 όργανα ταυτόχρονα...

 

Δεν είπα ότι η epiphone είναι κακή...

 

Για την περίπτωση σου (δεν φαντάζομαι ότι είσαι και τόσο πεπειραμένος) είναι ότι πρέπει!

 

Μην προσπαθείς όμως να την μεταχειριστείς σαν κάτι που δεν είναι (σαν ένα πανάκριβο συλλεκτικό όργανο δηλαδή)

Πάρτην και λιώστην στο παίξιμο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν να ανακεφαλεώσουμε... θέλω μία κιθάρα, με γλυκό ήχο, βαθύ... Πείτε μου αξιόλογες προτάσεις στα 500€ κ στα 250-300€...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε! τωρα τι να σου πω. την περασμενη βδομαδα πηρα την τελε αφφινιτι. σ'αυτα τα λεφτα δεν ακουσα ποτε τετοιο κρυσταλινο ηχο.

οι 'ιδιοτροποι' φιλοι λενε για κακα ηλεκτρικα κλπ. (εχουν δικιο με τα δικα τους μετρα) μην ακους τιποτε προχωρα, να βρεις την υγεια σου με 155ευ.

με τα λεφτα που διαθετεις θα παρεις τρεις κιθαρες. αν ακους τους αρρωστους ;D ;D ;D ;D

ισως αγορασεις μονο χορδες ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην δώσεις πάνω απο 150 ευρώ για μία μόνο κιθάρα!!...πεταμένα λεφτά!!

 

Πάρε καμμιά δεκαριά τέτοιες να βλέπεις και την ώρα!!

 

1398_slide1_red.jpg

 

 

Ένας "άρρωστος"... ;) ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλιστα... αν δεν είναι σεβαστό αυτο που ζητάω να μαθω παρακλώ τουλάχιστον να μην ασχολούνται αυτοί που δεν θέλουν να ενδιαφερθούν... φιλικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασε λίγο πιο προσεχτικά και θα καταλάβεις ότι εμμέσως δεν απευθύνομαι σε σένα αλλά σε ποστ που ούτε λίγο ούτε πολύ με χαρακτήρισε άρρωστο... :-\

 

Αν δεν ενδιαφερόμουν δεν θα πόσταρα τόσες φορές στο ίδιο θέμα... ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου