Προς το περιεχόμενο

Zoom ZFX - Stack Package - problems with latency


w0lfcrY

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...να καταλάβω κάτι? Το Guitar Rig 3 εάν είναι πλήρες πακέτο περιλαμβάνει τη πενταλιέρα, που είναι και καλή κάρτα ήχου χωρίς latency...έχεις τη πεταλιέρα και έχεις latency?

 

Οχι φιλε μου...εχω μονο το tube accelerator zoom s2t  που εχει μεσα στο πακετο με το guitar rig 3 και εκει συνδεομαι, δεν εχει μεσα τη πεταλιερα...μηπως αυτο ειναι το προβλημα?? Ευχαριστω!

Time Heals

www.myspace.com/w0lfcrY

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα δεν είναι πρόβλημα η έλλειψη πεταλιέρας...το 90% του Noiz δεν έχει τη πεταλιέρα αλλά παίζει κανονικά

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Για το zfx δέν χρειάζεσαι DI. Θα χρειαζόταν μόνο άν την καταργούσες εντελώς και χρησιμοποιούσες την onboard.

2.Τί υπολογιστή έχεις;

3.Τα εφφέ της zoom παίζουν κανονικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα w0lfcrY νομιζω οτι το προβλημα ειναι το απο που αναπαραγεις τον ηχο...πρεπει να χρησιμοπειησεις ηχεια η΄ ακουστικα σε μια απτης εξοδους που σοθ δινει το zoom usb interface...

αν εχεις συνδεδεμενα ηχεια πανω στο pc σου η΄παιζεις απτα ηχεια του laptop σου τοτε εχεις delay απο εκει...με λιγα λογια βαλε ηχεια πανω στο usb interface και εισαι ετοιμος... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D Oντως τα ηχεια επειπη ειναι με μικρο καρφακι τα εχω πανω στο λαπτοπ και δε μπορουσα να τα βαλω στο zoom usb interface...εβαλα ομως σαν ηχειο ενα marshall ενισχυτη και οπως πολυ καλα ειπες δουλεψε σωστα!!!! Αυριο παω να παρω ανταπτορακι για τα ηχεια ωστε να το δοκιμασω και να ειμαστε 100% σιγουροι!! Ευχαριστω αδερφε... ;D

Time Heals

www.myspace.com/w0lfcrY

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου