Προς το περιεχόμενο

laptop hp pavillion kai saffire le


babis1012

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα.είχα ενα σταθερο pc και χρεισιμοποιουσα αυτην την καρτα και ολα οκ.λογο το οτι παλιωσε αρκετα και καηκε και μητρικη αποφασισα να αγορασω λαπτοπ.πηρα λοιπον το pavillion dv6000.το προβλημα που εχω ειναι οτι οταν ενονω την καρτα και παω να βαλω κατι να παιξει ακουγετε μεν αλλα με αρκετα παρασιτα.δεν το κανει αυτο σε σταθερους υπολογιστεσ.αυτο που παρατηρησα ειναι οτι οταν βγαλω το ρευμα απο την καρτα κλεινει τελειως ενω οταν το εκανα στον αλλον δεν εκλεινε και δουλευε κανονικα.λοιπον τρεχει κατι με τα ρευματα?????μηπωσ δεν δινουν τα λαπτοπ αρκετο ρευμα στην firewire?η ειναι καμια ρυθμιση.παιδια help γιατι μου ερχετε να το πεταξω.α! εχει vista.μηπωσ φταιει αυτο????Εχω κατεβασει ομωσ drivers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι γνωστο προβλημα και συμβαινει με ολα σχεδον τα λαπτοπ που δεν εχουν σωστη γειωση στο τροφοδοτικο . Δοκιμασε να βγαλεις το τροφοδοτικο για να δουλεψει απο τη μπαταρια και να δεις εαν συνεχιζεται.

Το προβλημα λυνεται μονο εαν συνδεσεις την καρτα ηχου με balεanced (τα λεγομενα στερεο jack ή trs) καλωδια σε balanced φυσικα εισοδο κονσολας η μονιτορ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν το κανει και με τη μπαταρια τοτε ειναι κατι αλλο, αλλα για να σιγουρευτεις πρεπει να κοιταξεις απο τα καλωδια και προς τα πισω. Τα παντα μπορει να παιζουν.Τι εννοεις οταν λες παρασιτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 4pin firewire του laptop δε δίνει αρκετό ρεύμα για να δουλέψει μια κάρτα χωρίς τροφοδοσία (ισχύει για όλα τα laptop).

Όσο για το πρώτο πρόβλημα του θορύβου, ελπίζω να μην συνδέεις την κάρτα ενώ είναι ανοιχτός ο υπολογιστής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενοείτε πως δεν το κανω.Δεν παιζει τα καλωδια γιατι το κανει και απο τα ακουστηκα.Υπαρχει καποια λυση να παρει παραπανω ρευμα?Καποια συσκευή η δεν ξέρω εγώ τι????Τα παρασιτα ειναι οπως κουναμε τα καλωδια και κανει παρασιτα.Δεν μπορω να το αξηγησω καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου