Προς το περιεχόμενο

Τι χορδές;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βαζεις το χερι σου στην τρυπα και με ενα νομισμα σπρωχνεις το πεισματαρικο πινακι απο κατω.Ετοιμος.

 

Vielen Dank, Herr Superfunk!  ;)

 

Τελικά δεν δούλεψε ακριβώς με το νόμισμα, γιατί είχε κολλήσει το παπαράκι της χορδής ακριβως στο σημείο που δεν επέτρεπε στο πιν να βγει απ' την τρύπα. Με λίγο τράβηγμα από μέσα, κατάφερα να ξεκολλήσω τη χορδή και viola!

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 171
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Vielen Dank, Herr Superfunk!  ;)

 

Τελικά δεν δούλεψε ακριβώς με το νόμισμα, γιατί είχε κολλήσει το παπαράκι της χορδής ακριβως στο σημείο που δεν επέτρεπε στο πιν να βγει απ' την τρύπα. Με λίγο τράβηγμα από μέσα, κατάφερα να ξεκολλήσω τη χορδή και viola!

 

σιγα μην και string quartet ;D

 

ΥΓ.γμτ με προλαβαν (και ο απος μαλιστα που τον ψαχνω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγα μην και string quartet ;D

 

ΥΓ.γμτ με προλαβαν (και ο απος μαλιστα που τον ψαχνω)

 

Φιλαράκι εμείς που δεν έχουμε μεγαλώσει στα σοκάκια της Μονμάρτης καμιά φορά μπερδεύουμε το voila με το viola. νταξ;  ;D

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εβαζα μεχρι πρόσφατα τις 10αρες D'addario αλλά από περιέργια πήρα ένα σετακι Thomastic-Infeld powerbrights και μου έκαναν καλή εντύπωση. Βέβαια ειναι ακριβούτσικες οπότε μάλλον θα συνεχίσω να βάζω d'addario. Παλαιότερα μου είχε δώσει ένας ξάδερφος από τη Γερμανία ένα σετάκι ASP οι οποίες είναι οτι καλύτερο έχω παίξει αλλά δεν μπορώ να τις βρω πουθενά και εξ'άλλου οι d'addario είναι αρκετά όμοιες.

Εν τω μεταξύ έψαχνα για PYRAMID πάλι από περιέργια, αλλά στην Ελλάδα δεν παίζουν πουθενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ έψαχνα για PYRAMID πάλι από περιέργια, αλλά στην Ελλάδα δεν παίζουν πουθενά.

 

Κι όμως: www.guitars.gr

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Elavd, την τελευταια φορα που ειχα παει για χορδες πήγα σε ένα μαγαζί στο Αιγάλεω το οποίο συνεργάζεται με Ντούκα, και πήγα επίτηδες για να μου φέρει Pyramid. Επειδή δεν είχε στοκ πήρε τηλέφωνο στον Ντουκα και εκείνος πάλι του είπε οτι δεν ούτε ένα σετ. Ετσι κατέληξα με ενα σετακι Thomastik στα χερια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω χρησιμοποιω 11αρες GHS, γιατι ειναι σκυλια. Τις αλλαζω καθε 6μηνο ή και βαλε. Το καλο ειναι οτι δεν σκουριαζουν, και οτι μου αρεσει ο ηχος τους οταν ειναι ψοφιες, γιατι καινουριες ακουγονται πολυ... μεταλλικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου