Προς το περιεχόμενο

confessions of an "emo"


liakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Sorry γιά το off topic.

Δούλευα στη Σοφίτα από την ημέρα που ανοιξε μέχρι που έκλεισε το 83 (όσο την είχε ο Ηρακλής δλδ.),με το νόμο για την Πλάκα.Φοιτητής τότε..Υπέροχο μαγαζί και υποδειγματικός "μαγαζάτορας" ο Ηρακλής (και μουσικάρα).Μαγαζιά σαν την Σοφίτα και το Jazz club του Μπαράκου θα έπρεπε να επιχορηγούντε απο το κράτος και όχι να τα κλείνουν όπως τα κλείσανε.

 

Ξανά sorry γιά το off topic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Χαιρομαι που βλεπω οτι δεν ειμαι ο μονος που "περασε" απο αυτη την εποχη. Σορυ που ξεχασα την μεγαλη και κλασικη βεβαια "Σοφιτα". Κι εγω πολυ (μα πολυ) πιτσιρικας ημουν αλλα "εμπαινα"

 

Μεγαλο σορυ στον φιλο που ανοιξε το θεμα για τις μικρες παρεμβασεις

Απλα κι εμεις τοτε ενα ειδος "εμο" ειμασταν. Ετσι μας εβλεπαν κι εμας τοτε

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγαζιά σαν την Σοφίτα και το Jazz club του Μπαράκου θα έπρεπε να επιχορηγούνται απο το κράτος και όχι να τα κλείνουν όπως τα κλείσανε.

 

Εύγε.............

+ 10 για το όνομα

+ 1000 για την (τότε) δουλειά σου

+ 100000000 για το παραπάνω

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρομαι που βλεπω οτι δεν ειμαι ο μονος που "περασε" απο αυτη την εποχη. Σορυ που ξεχασα την μεγαλη και κλασικη βεβαια "Σοφιτα". Κι εγω πολυ (μα πολυ) πιτσιρικας ημουν αλλα "εμπαινα"

 

Μεγαλο σορυ στον φιλο που ανοιξε το θεμα για τις μικρες παρεμβασεις

Απλα κι εμεις τοτε ενα ειδος "εμο" ειμασταν. Ετσι μας εβλεπαν κι εμας τοτε

 

Λοιπον αρχικα, δεν θα χαρακτηρισω τα ΕΜΟ περαιτερω επειδη τα βρισκω αναξια προσοχης και γελοιωδεστατα.

Δευτερον... τα ΕΜΟ ειναι μια μοδα που σε 2-3 χρονια θα εξαφανιστει, και δεν εχει καμια σχεση με παιδια των λουλουδιων και αλλα τετοια κινηματα γιατι δεν ειναι κινημα...

Τριτον ο σκοπος μου δεν ειναι να προσβαλω με τον χαρακτηρισμο μου των ΕΜΟ. Απλα πιστευω οτι τα παιδια που υιοθετουν αυτο το "στυλ" δεν εχουν ολοκληρωμενη/"γερη" προσωπικοτητα, και ετσι ειναι θυματα της μοδας. Απο εκει και περα ας κανουν ο,τι θελουν.

Γεννηθείς εν έτει 1993.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον αρχικα, δεν θα χαρακτηρισω τα ΕΜΟ περαιτερω επειδη τα βρισκω αναξια προσοχης και γελοιωδεστατα.

Δευτερον...

VS

...... Τριτον ο σκοπος μου δεν ειναι να προσβαλω με τον χαρακτηρισμο μου των ΕΜΟ.

 

Μας μπέρδεψες. ???

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να πω και εγώ (γιατι σε ρωτήσαμε;) πολύ βάση στη πενιά έχουμε δώσει.

 

Υπήρξαν οι mod, punk, hippies, κιουράδες, βαμπίρια, μεταλάδες, ροκάδες, ροκαμπιλάδες, καρεκλάδες και άλλοι που αδυνατώ να θυμηθώ.

Ειτε ως εφηβικές εκφράσεις διαφοροποίησης ή ομαδοποίησης σε διαφοροποιούμενη ομάδα είτε ως στάσεις ζωής (ναι καλά).

Ημουν και εγώ (κάπου από) εκεί και τώρα είμαι στη μηχανή του κιμά.

Και ενίοτε SF ψωνίζω και από τα φτηνά του Glou για τη στολή εργασίας (τα €700 τα ξεπέρασα πριν πολλά χρόνια)

Ε και;

Δεν μετανοιώνω για τιποτα από όλα αυτά και δεν τραβώ κανένα ζόρι.

Τι ηθελα, τι θα ήθελα και τι έχω, αλλουνού παπά Ευαγγέλιο.

Take it easy baby, take it as it comes.

 

ΚΑι να σας πω και τη μαύρη αλήθεια δεν το πολυπάω έτσι όπως (ως pathetic - Ελληνικά και Αγγλικά)εκφράζονται όπως δεν πήγαινα και άλλα trends και να μιλάμε για τα trends γιατί τα παιδιά δε μου φταίνε σε τίποτα αλλά να κάνω μία ερώτηση.

Σενάριο.

Βράδυ. Μετά από δουλειά. Γραβατωμένος στο σχεδόν έρημο βαγόνι του Λονδρέζικου μετρό. Τι θα ήθελα να δω να ανεβαίνει στη στάση;

α) Μια παρέα skinheads

b) Μια παρέα punks

c) Μια παρέα emo

 

Για αυτό και εγώ λέω ο καθείς το γούστο του.

 

Ωχ αδερφέ  ;)

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Well written my friend audiokostas.

 

 

Σενάριο.

Βράδυ. Μετά από δουλειά. Γραβατωμένος στο σχεδόν έρημο βαγόνι του Λονδρέζικου μετρό. Τι θα ήθελα να δω να ανεβαίνει στη στάση;

α) Μια παρέα γκόμενες

β) Μια παρέα γκόμενες

γ) Μια παρέα γκόμενες

 

Εχμ δύσκολα βάζεις αλλά θα ψηφίσω το...(γ)  ;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου