Προς το περιεχόμενο

Αγορα κιθαρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

2 ειναι οι δοκιμασμενες "λυσεις-μαμαδες" για το θεμα "ηλεκτρικη κιθαρα".

 

απο κει και περα εμφανιστηκαν ενα σωρο εταιρειες που θεωρησαν οτι μπορουν να παραλλαξουν-βελτιωσουν-αυτοσχεδιασουν κλπ  πανω στα 2 αυτα "καλουπια". αλλες το καταφεραν , αλλες απετυχαν και αλλες ακομα προσπαθουν.

 

χωρις να υποτιμω καμμια απο αυτες βεβαιως-βεβαιως.

 

εν αρχη ομως ην η μαμα fender και η μαμα gibson , με την πρωτη να υπερεχει σε "αερα" στον ηχο της και ευελιξια σε πολλα (αν οχι σε ολα) στυλ μουσικης.

;)

 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AΠΙΣΤΕΥΤΗ κιθάρα! Την έχω δοκιμάσει, και είναι απλά απίστευτη! Ίσως μόνο το μανίκι να μη βολέψει κάποιους (φέρνει κατ'εμέ κάτι ανάμεσα σε 50s-60s gibson), αλλά κατά τ'άλλα η κιθάρα απλά τα σπάει!

 

+1000

 

 

Καταπληκτική κιθάρα. Ειλικρινά έπαθα πλάκα όταν την έπαιξα, αλλά υπήρχαν οικονομικές δυσκολίες και δεν την χτύπησα.

Γενικά Cort αν δώσεις κάποια λεφτά (700-900 ευρώ) παίρνεις απίστευτα όργανα για την τιμή τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Parker ε?χμμ...δεν τις εχω ακουσει ποτε,και οτι βρηκα απαυτες στον θωμα ξεκινουσαν απτα 2 χιλιαρικα...

spimav_z μηπως εισαι λατρης των fender>? ;D ;D ;)

για την cort το σκευτομαι ακομα,αν και αυτο π λεει ο φιλτατος Lukather το εχω ξανακουσει,

για ριξτε μια ματια και σαυτην http://www.musicstore.com/en_EN/GRD/Mayones-Setius-GTM-7-Transparent-Black-H-H-DiMarzio/art-GIT0008819-000#

 

παντως δεν εχω δει και πολλους 'καφρους" να παιζουν με fender,και στο group που ημουν ο κιθαριστας ειναι μια strat του 60 και στο female vocal metal π παιζαμε ακουγοταν σαν"κλαστρι"οπως χαρακτητιστικα ελεγε :P :-\

 

 

-CΛINE-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου αναφέρατε για πάρκερ ενας φίλος έχει αυτήν εδώ http://www.parkerguitars.com/code/models/models_pseries_pm20_intro.asp

και απ οτι μιλήσαμε την πουλάει και μαζί θελει να διώξει και μια epiphone 335 deluxe(δεν ξερω αλλα στοιχεια αλλα ακριβο οργανο).

Εχει παραγγείλει μια sadowsky και οπως ξέρεται πλέον ανεβαίνει αρκετά σκαλια σε ποιοτητα με αυτο το όργανο.

 

Αν θελεις πες μου..το οργανο το παιζω καθε φορα που τζαμάρουμε και ειναι απιστευτο...Το συγκρίνω λάιβ με την έπιφον και ειναι καμμια σχεση..Εχει ηχο και τζάζ και μεταλ είναι παναλαφρο και ομορφο.Συν του οτι εχεις και έβενο πανω.

 

Διαλιέεεεεχτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thnx trigga,οταν μπορεσεις πες μου και ενα ποσο και για τις 2 ;)

μια αλλη γνωμη που ακουσα χτες ειναι  να παρω μια κιθαρα με ενα μερος απτα λ7 και

τα υπολοιπα να τα δωσω για να την"φτιαξω",μαγνητες και τετοια,

συμφερει κατι τετοιο?

-CΛINE-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε όλα γινονται αλλα τι κιθαρα θα ειναι αυτη?Αμα ειναι απο πριονιδι δεν θα εχει twang :P

 

Εδω μιλαμε για χρονια για τα ξυλα της κετάρας αν αυτη που σκεφτεσαι ειναι απο ξυλο μουσμουλιάς θα σε φανε τα μυγάκια δε λεει.

 

Η parker για αυτο που ζητας παντως ειναι κουκλί.Απ οτι ειδα καινουρια ο νακας την εχει γυρο στο 600ρι.Ο τυπος ειναι σε διακοπες αλλα θα επικοινωνησουμε φαντάζομαι.Για την επιφον παντως δεν το συνηστω με τπτ για μεταλ.Θα εισαι κ η εξαιρεση με τετοια κιθαρα σε λαιβ ανετα.

http://www.thomann.de/gr/epiphone_sheraton_ii_vs.htm

Ειναι σαν αυτη ακριβως με τα επιχρυσα αλλα με dot inlays και κοκκινο χρωμα.Εψαξα στο ιντερνετ να τη βρώ αλλα δεν.Επισης γραφει και gibson στο καπακι που εχει τη βεργα το μανικι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον μιας και το θεμα ειναι το παρεμφερες  και ειναι κριμα να ανοιξω καινουργιο,παραθετω εδω και μια δικη μου ερωτηση...εχω γυρω στα 500 ευρω και σκεφτομουν για καποια στρατοκαστερ....λετ μι χιαρ γιορ προποσαλς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου