Προς το περιεχόμενο

Αγορα κιθαρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

πρέπει να αποκτήσω ιδιότητα...?! στην τελική αν δεν μπορώ να μιλάω διαγράψτε με... ήμαρτον...

Απλά.... σε άλλο παράλληλο δικό σου thread φαίνεται ότι δεν έχεις και πολύ μεγάλη σχέση με τα της κιθάρας, καθώς δεν ξέρεις αν χρειάζεσαι καινούρια κιθάρα, μαγνήτες, ηλεκτρολογικά (sic) ή ενισχυτή.

Η απόλυτη άγνοιά σου πρέπει να γίνει σεβαστή (όλοι κάποτε αρχίζουν να μαθαίνουν) αλλά όποιος διαβάζει το thread σου καταλαβαίνει ότι δεν έχεις καταβάλει και πολύ σημαντικές προσπάθειες πριν ζητήσεις μασημένες γνώμες. Αυτό, δεν σε τιμά.

 

Παρόλα αυτά, δεν διστάζεις να δώσεις συμβουλές σε άλλους (για το ίδιο ακριβώς θέμα). Λίγη αυτοσυγκράτηση δεν βλάπτει.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιάς κ αγαπητέ φίλε κανένας δεν μ έδωσε μασημένη τροφή κ ούτε κάν άποψη εκτός απο δύο παλικαράκια π να ναι καλά, φρόντισα να μάθω μοναχούλης μου κ να μην ανέχομαι τον κάθε χαζό είρωνα να μ λέει τα δικά του χαζά... οπότε... αν πρέπει να αποκτήσω ιδιότητα, πές μ να κλείσω για μερικά χρονάκια τον λογαριασμό μου, να πάω να γίνω santana κ να έρθω τότε να πώ την άποψη μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Να κάνεις όπως νομίζεις με το λογαριασμό σου (sic). Σε κάθε περίπτωση τα posts σου θα είναι εδώ και θα τοκίζονται.  ;D

 

Σε σχέση με τα υπόλοιπα, να διαβάζεις να σκέφτεσαι και να γράφεις (με αυτή την σειρά).

 

Για παράδειγμα.... η πρόταση

μπλούζ κ μέταλ κοίτα κ καμία τέλε με έναν διπλό κ έναν μονό... ραιτ?

 

σε ποιόν ακριβώς απευθύνεται?

Στον φίλο που ζητάει στρατοκαστεροειδές γύρω στα 500 ευρώ? (Γιατί γι αυτό συζητάμε, και την απάντηση την έδωσε αμέσως ο triggas.....)

Που τα είδες τα μπλούζ και τα μεταλ? Και γιατί του προτείνεις "tele με διπλό" για μέταλ?

 

Ας είμαστε λίγο προσεκτικοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λιγο ηρεμια πλζ! ;)

λπν,αυτο που τελικα κατεληξα ειναι οτι  ΔΕΝ θελω στρατοκαστερ,

ειπα για τις fame και για τις mayones,εδωσα και ενα λινκ αλλα δεν ειδα καμια ανταποκριση,

η gibson ειναι μια καλη λυση,και αν δεν βρω τπτ αλλο μαλλον θα παρω μια les paul gibson,

παντως αν ξερει κανενας τπτ για τις mayones πιο πολυ ας μ πει,γιατι μ εχει αρεσει πολυ

ο ηχος της και δεν θελω να την παρω και το μετανιωσω για τον Α ή Β λογο :-\

-CΛINE-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε αν και δεν έχω παίξει mayones, είναι χαλαρά μια από τις κιθάρες που θα'θελα πολύ να πάρω. Με λίγο ψάξιμο στο net αν δείς έχουν παντού πολύ καλές κριτικές, και γενικώς από ένα φίλο που έχει μια (δυστυχώς πολύ μακριά από μένα για να τη δοκιμάσω) ακούω συνέχεια τα καλύτερα. Προσωπικά δεν θα δίσταζα να πάρω μια. Τα μπάσσα τους πάντως είναι επίσης απίστευτα! Από κεί και πέρα οι fame είναι κινέζικες κιθάρες, και απ'όσο ξέρω τα καλύτερα κομμάτια τους φτιάχνονται κάπου στην Πολωνία ή κάτι τέτοιο. Γενικώς πάντως δεν θα εμπιστευόμουν τη συγκεκριμένη εταιρία, αν και λένε αρκετά καλά λόγια για τα ακριβότερα μοντέλα τους (τις PRS ρέπλικες δηλαδή, κατά κύριο λόγο). Από κεί και πέρα, μπορείς να τσεκάρεις και πολλές άλλες "μάρκες", αλλά καλύτερα θα'ταν να δοκιμάσεις πρώτα γενικώς το τι έχει έξω στην αγορά, για να δείς τι σου κάθεται καλύτερα και στο χέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι θέμα αν λέει, είναι θέμα αν τη θέλεις, τη χρειάζεσαι κλπ. Δεν είναι τίποτα τραγικό να συνηθίσεις την 7η χορδή, αλλά και πάλι, αν δεν τη χρειάζεσαι, απλά δεν έχει νόημα... Mayones απ'τα γνωστά e-stores ξέρω πως έχει μόνο το musicstore, αλλά δεν το έχω ψάξει παραπάνω να σου πώ την αλήθεια γιατί παραείναι ακριβές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου