Προς το περιεχόμενο

Mike Portnoy DVDs


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ πιστευώ να αγοράσεις dvd το portnoy δεν πολυ αξίζει πρωτον είναι πανάκριβα το in constant motion έχει 3dvd και to liquid drum theater 2.Πρέπει να βαράει η τιμή.Εγώ τα χω όλα του portnoy

ακόμα και αυτά στο studio απο το six degrees και μετά.Εγώ θα ψινόμουνα να αγοράσω το rhytmic

illusions του gavin επιδή δεν το βρίσκω στο inet.Το σκέφτομαι όμως γιατί αν το δω θα σταματήσω τα drums.O τύπος έχει ξεφύγει απλά θεός ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψιλοάσχετο, μάλλον πιο trivia η απάντηση, αλλα είχα ακούσει ότι όταν οι theater (θεοί για μένα)

έβγαζαν το images&words έδωσαν 13ώρες υλικό σε dvd

για να μονταριστεί και να ταχτοποιηθεί ώστε να κυκλοφορήσει...

ε, οι 10 ήτανε του mike!  ;D ;D ;D ;D

μπλε ιζ δι ονλι γουεϊ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές ακούγονται αλλά αν όντως τράβηξαν υλικό απο τότε είμαι σίγουρος πως οι περισσότερες ώρες κατα πολύ θα ήταν του Portnoy... και οι λιγότερες του Myung  ;D.

Απο την άλλη βέβαια έχω την εντύπωση πως ο Portnoy άρχισε να τραβάει (βίντεο) στο Train of Thought.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο τιουμπ βρίσκεις και βίντεο από το awake, πραγματικά αξίζει...δεν είναι μόνο του πορτνου παντως...όντως το πρωτο πρεπει να τανε το drums of thought...

 

πάντως ο τελευταίος δίσκος + το dvd(που το χω δει απειρες φορες) μάρεσαν πααααρα πολυ, και ειναι διχασμενες οι γνωμες αποσο ξερω..

μπλε ιζ δι ονλι γουεϊ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα που είδα και το DVD (το οποίο μου φάνηκε λιιιίγο βαρετό) και άκουσα και το CD μου άρεσαν, σίγουρα όμως όχι το καλύτερο τους album.

Αν πρόσεξες όμως στο DVD την παραγωγή αλλά και το τράβηγμα τα έκανε ο Portnoy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε ο Μαικ είναι θεούλης (αγαπημένος drummer)  :)

 

Τα dvd τα έχω δεί, 2 έχουν βγεί (εκτός και αν έχω πέσει πολυυυ έξω, το drumavarium και το drums of thought -από octavarium και train of thought αντιστοιχα)

 

Αφού μιλάμε που μιλάμε για dvd, μόλις μου ήρθε αυτό

 

http://www.thomann.de/gr/music_sales_jojo_mayer_secret_for_the.htm

 

To oποίο θα χρησιμοποιηθεί ως συμπληρωματικό, ο καθηγητής δεν αντικαθιστάται με τίποτα  :P

 

Bέβαια τα dvd του Portnoy βοηθούν πάρα πολύ αν κάποιος θέλει να βγάλει τραγούδια από αυτά  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω πως υπαρχει και το sysDRUMatic chaos(με πρόλαβε ο νεβερμορακιας sentientno6 ;D)...

 

γαματος ο μαικ! κορυφαίο σημειο στο dvd η ηχογραφηση των backing vocals του in the presence of the enemies pt2...

 

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

μπλε ιζ δι ονλι γουεϊ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου