Προς το περιεχόμενο

θέλω να αποκτήσω μια ηλεκτρική κιθάρα


Mercy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σττα σοβαρά τώρα, θα καθορίσεις ένα budget και θα πας βόλτα στα μαγαζιά, θα δοκιμάσεις όλες όσες παίζουν στα λ7 σου και τέλος θα πάρεις αυτή που ΕΣΕΝΑ έκατσε καλά. Πλέον έχει προχωρήσει πολύ ο τομέας "κατασκευή μιας κιθάρας" που ακόμη και οι φθηνές ε´ιναι πλέον καλοκατασκευασμένες και το πολύ να θέλουν 1-2 αλλαγές.

Για ήχο, τα ηλεκρολογικά τα αλλάζεις όποτε θες, σε κάθε κιθάρα

 

Αν ρωτάς τρίτους, θα πάρεις του κόσμου τις απαντήσεις

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

 

Δεν κατάλαβα...... οικονομικές είναι οι συγκεκριμένες....  ::)

Θέλεις να σου δείξω ακριβές?

 

 

 

Νομιζω μπλεξαμε με Λατση wannabe...

::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε μια yamaha pacifica που ειναι και φτηνη και εχει και ωραιο ηχο και για αρχη ειναι οτι πρεπει.την εχει και ενας φιλος μου και πολλες φορες πεζει μαυτη παρολο που εχει και μια gibson;)

just looking around

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου από κλασσική κιθάρα κι εγώ, ήθελα μια ηλεκτρική για καμοια ηχογράφηση και αναγνωριστικό παίξιμο. Συμφωνώ με τον παραπάνω φίλο, πήρα αυτή (http://www.thomann.de/gr/yamaha_pacifica_112_om.htm - έχει και σε άλλα χρώματα) και είμαι ΟΚ προς το παρόν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε που ξεκίνησες το τόπικ, σίγουρα μπορείς να πεις και τι προϋπολογισμό έχεις, και τι συγκροτήματα/κιθαρίστες αγαπάς, ώστε να γίνει κατανοητό τι ζητάς από την κιθάρα και να πάρεις πολύ συγκεκριμένες απαντήσεις

 

προς το παρόν όσο μας αφήνεις στο σκοτάδι σου προτείνω κι εγώ μια Squier Affinity Strat που τυχαίνει να έχω πάρει από το γνωστό γερμανικό κατάστημα με 155Ε, μεγάλη ποικιλία ήχων, επαρκή ποιότητα (υπερεπαρκή για αρχάριο) και δυνατότητα αναβαθμίσεων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού παίζεις ήδη κιθάρα, καλό θα είναι να πας μια βόλτα να δοκιμάσεις κάμποσες, ώστε να βρεις μια ταστιέρα που να σε βολεύει. Εγώ που επίσης έπαιζα κλασσική πολλά χρόνια βολεύομαι μόνο με φαρδιά ταστιέρα, οι άλλες μου φαίνονται σαν μπαγλαμάς και δε χωράνε τα δάχτυλά μου :) Keep that in mind! Βασικό αυτό. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου