Προς το περιεχόμενο

Fender Am. Dlx Jazz bass VS. Rickenbacker 4003


Προτεινόμενες αναρτήσεις

οκ θα επανέλθω το βραδάκι με συγκριτικό clip.

 

Superfunk εσύ μην το ακούσεις όμως ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν rick και  slap  πάνε ή οχι μαζί,

πάντως σε ένα live των gov't mule  που το

καταχτυπούσε ο Les Claypool (primus) μια

χαρά ακουγόταν.

 

Ρε man αυτός μπορεί να σλαπάρει και σε μπουζούκι!

 

Φίλε iassael τα rickenbacker είναι μπασάρες και ειδικά όταν παίζεις rock/metal τα σπάνε και από ήχο και από playability!

To fender που κοιτάς είναι πιο all-around μπάσο, δεν θα σε προδώσει ούτε στο funk μα ούτε και στο rock. Αξίζει πολύ.

 

Επαναλαμβάνω ;D το Rickenbacker είναι πολύ ιδιαίτερο μπάσο το οποίο είναι καλό να το έχει κανείς για να εμπλουτίζει την ηχητική παλέτα του, σαν κύριο όργανο δεν ενδείκνυται εκτός και αν παίζεις 100% με πένα ή θέλεις να έχεις τον προσωπικό σου ήχο. Σαν all around δεν στέκει.

 

Σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά. Ειδικά αν σλαπαρεις παρε φεντερ. Πόσο βρήκες το ρικ αν επιτρεπεται κ απο που?

Εbay? Μπορεις τοτε να παιζεις απλα ροκιες κ να παρεις το ρικ που σπερνει  8)

fuck you you fucking fuck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως δεν είναι η καλύτερη εποχή για να αγοράσει κανείς rickenbacker, η ζήτηση είναι φοβερή και η προσφορά απειροελάχιστη καθώς από τον Φεβρουάριο έχει να βγει μπάσο από το εργοστάσιο. Τώρα λένε ότι 1/10 θα βγάλουν νέα φουρνιά, οπότε θα πέσουν οι τιμές.

 

Το δικό μου το είχα πάρει 700 λίρες πριν 1,5 χρόνο και τον Ιούνιο που ρώτησα για πλάκα σε ένα μαγαζί στο Λονδίνο με μεταχειρισμένα πόσο τα αγοράζουν μου είχε πει ότι για ένα 4003 σε άριστη κατάσταση και σε glow χρώματα δίνουν μέχρι και 900-1000 λίρες!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου