Προς το περιεχόμενο

Αγανάκτηση!Όλοι παιζουν metal;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εγώ πιτσιρίκι που ακούει Metal είμαι αλλά ειλικρίνα πιστεύω πως δεν είμαι και θέλω να απέχω απο αυτό που περιγράφεις.

οκ.παντού υπάρχουν εξαιρέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 228
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ρε συ eye,έλεος πια. 8) :)

 

Δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει η δική μου φράση με όσα παρέθεσες πριν από αυτήν. Μάλλον καμία, αλλά δε βαριέσαι... ας την πούμε άλλη μια φορά στον eye...

 

:) :) :)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο συνεχίζονται πάντως αυτά τα θέματα,τόσο πιο πολύ και πιο πολλοί εκδηλώνονται.. 8)

Τί ότι παίζουμε με κούτσουρα,τί ότι αν παίζεις με παραμόρφωση απ τον ενισχυτή είσαι 15 ή φέρεσαι σαν 15,τί ότι είμαστε κάφροι που ακούμε μέταλ,τί οτι δεν υπάρχει λόγος να παίζεις διασκευές παραμόνο αν παίζεις σε κρουαζιερόπλοιο,μέχρι και πεθαμένοι βγήκαμε... ;D ;D ;D.Πέθανε το μεταλ,παρτε το χαμπάρι... ::) ::) ::) :-X

Άσε που άμα βγεί κανένας και μιλήσει τρώει την γιούχα του αιώνα από τους εθνοπατέρες της country,του twang και του alder.

Είστε σοβαροί ρε αδέρφια?

Ναι,εντάξει "ελευθερία του λόγου" και "φόρουμ είναι,οτι γουστάρει πιστεύει ο καθένας",αλλά μήπως έχει παραξηλωθεί το θέμα.Γιατί δεν "στελνετε" και τον boukas-janick να μην ασχολείτε κανένας και κάντε το φόρουμ "jazz-blues noiz" ή "metal-sucks noiz" να ξέρει να μην ποστάρει κανείς τίποτα άσχετο ή σχετικό.

Ξέρω,βέβαια υπάρχει και η γνώμη "μην γίνεσαι υπερβολικός",και "είσαι μίζερος και γραφικός" και άλλα τέτοια ωραία που διαβάζουμε κατα καιρούς,αλλά ελπίζω να βλέπετε τα πράγματα και από την άλλη πλευρά και όχι μόνο από αυτή που σας συμφέρει να βλέπετε.

Φιλικά πάντα και δεν το λέω για να το πώ αλλά τί στο διάλο,γιατί οταν ανεβάζει θέμα ο sf για ένα κιθαρίστα που ξέρει αυτός και άλλοι 500 νοματαίοι ή στα blues κλιπάκια που ανεβαίνουν,μπαίνουμε και ακούμε και όταν κάποιος βάλει διασκευή,ή πει "θέλω να παίξω metal και ψάχνω παραμόρφωση",πρώτα θα του πουν οτι σπαταλάει τσάμπα το χρόνο του μέτα θα πεταχτεί άλλος να του πει οτι αυτός δεν είναι ήχος κ.ο.κ.

Δεν είναι λίγο μ@λ@κία και σνομπισμός όλο αυτό.. ::)

 

Πόσο δίκιο έχεις...

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ eye δεν έχω κάτι μαζί σου,κατάλαβέ με.. :) Ξέρω οτι κάνεις πλάκα and that's ok..απλά,πιστεύεις οτι χρειάζεται τόσο δούλεμα για αυτούς που ακούνε metal?Eμένα μου φαίνεται εξωπραγματικό να εκθιάζεις (όχι εσύ προσωπικά) σε σημείο υπερβολής την country γιατί την έχω συνδιάσει με τεξανή προφορά,καουμπόυδες,σπιρούνια και τζον μακεην αλλά δεν βγήκα να πω οτι είστε rednecks kai hillybillies όσοι την ακούτε..Αυτό λέω.. ;) ;D

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Forum ζητά μέλη για δημιουργία thread. Έτοιμο υλικό και live εμφανίσεις. Δεκτες ολες οι ηλικίες. Απαραίτητη η καλή διαθεση και η αγάπη για την μουσική!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεφυγαμε λιγο  ;D ;D συμβαινουν αυτα :D.Το thread δε το εκανα για να θεσω σε συγκριση τους μεταλαδες απο τους "φυσιολογικους" ανθρωπους.Το εκανα για να πω τη στενοχωρια μου για την συγκροτηματικη σκηνη στην πρωτευουσα ;) τεσπα, keep on!!!!

 

 

 

p.s superfunk where are you? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά,το "λίγο" το λες επειδή είσαι ευγενικό παιδί και δεν θες να πεις οτι στο @#@%$#%$ το θέμα. ;D ;D ;D

Έχεις δίκιο,εμείς δεν θέλουμε να μας την λένε για την μουσική που αγαπάμε και παίζουμε κι εσύ ακόμα ψάχνεις μπάντα.. :-\ ;D ;D.

 

Καλή τύχη στρατοκαστεράκια!!Take care! ;) :)

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο,εμείς δεν θέλουμε να μας την λένε για την μουσική που αγαπάμε και παίζουμε κι εσύ ακόμα ψάχνεις μπάντα.. :-\ ;D ;D.

Καλή τύχη στρατοκαστεράκια!!Take care! ;) :)

 

Regards Λάκη και από μένα! ;)

Πάντως το ζουμί πρέπει να το κατάλαβες: ΜΑΚΡΙΑ από ''φυσιολογικούς''...ΝΑΙ στους Scorpions... ;D ;D

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα ρε στρατοδιονυσιου να παιξουμε εδω μπλουζιες.Απο που εισαι?Κατι ειδα οτι εγραφες για επαρχια και μετα για αθηνα.

 

Ελα και αλλαξα χορδη σημερα και ειναι φρεσκια φρεσκια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου