Προς το περιεχόμενο

Αγανάκτηση!Όλοι παιζουν metal;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

ΑΣΕ ΦΙΛΕ, ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΣΩ.τοσο πισω, που και πενηντα σελιδες με επιχειρηματα να γραψω παλι θα επιμενεις να εισαι πισω...τι να πω...

 

 

Όχι... όχι Child of Story... δεν μιλάμε έτσι εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 228
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

3.το μεταλ ειναι "Το ιδίωμα ίσως με την μεγαλύτερη γκάμα ήχων, ειδών, πρωτοπορίας

και συγκροτημάτων μετά το ροκ γενικότερα (αν και εκεί πια το 90% είναι φλωρο new-punk-emo rock." Δεν πιστευω στα ματια μου...

 

χμμμ... άλλο είδος που να έχει μέσα μουσική με στοιχεία jazz, latin, folk κάθε είδους (απο παλαιο-ευρωπαική κέλτική μέχρι κινέζικη ανάλογα τι θα πας να ακούσεις), "απλή" pop στηριγμένη σε hooks, κλασσικής, εκτεταμένη χρήση αντίστοιξης και πολυφωνιών κτλ κτλ η αλήθεια είναι οτι δεν ξέρω...

 

Granted, οι περισσότερες απο τις παραπανω προσπάθειες μπορεί να είναι "φτηνά" φτιαγμένες ή πολύ πειραματικές, αλλά πως να το κάνουμε, αμα πας σε ένα δισκάδικο στο "rock" section δεν θα βρεις τόσα διαφορετικά πράγματα (μέχρι μεταλ με στοιχεία απο ηπειρώτικα έχω ακούσει και τα παιδιά είχαν σχετικά καλό αποτέλεσμα)... Βασικά φταίει που ό,τι έχει gain απο ένα Χ επίπεδο και πάνω το λέμε μέταλ.

 

... Edit: Σκεφτόμουνα τις αντίστοιχες μπάντες στα παραπάνω είδη και τώρα μου ρθε: δεν ξέρω κανένα συγκρότημα που να παίζει jazz swing metal! (Λέτε να μην υπάρχει? Χτύπησα λαυράκι, ανοιχτή αγορά  :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συ ειπας spy...λαθος μου.

-.OLD SCHOOL BROTHERS, OLD SCHOOL SISTERS, unite.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις δικιο harilatron, MEΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ στον kpeyos. Αναγνωριζω οτι εδρασα 200% αντικοσμια παρομητικα και ανεπιχειρηματολογικα...

ειμαι αδικαιολογητος...

-.OLD SCHOOL BROTHERS, OLD SCHOOL SISTERS, unite.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν χρειάζεται να απολογείσαι Child of Story.... :)

 

Απλά... ας θυμόμαστε όλοι ότι γράφουμε για να συνεισφέρουμε στη συζήτηση και όχι  για να βγάλουμε από μέσα μας την ενόχληση/αγανάκτηση / φούρια / πίεση που μπορεί να νοιώθουμε για τον οποιονδήποτε ή  την οποιαδήποτε κατάσταση. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... Edit: Σκεφτόμουνα τις αντίστοιχες μπάντες στα παραπάνω είδη και τώρα μου ρθε: δεν ξέρω κανένα συγκρότημα που να παίζει jazz swing metal! (Λέτε να μην υπάρχει? Χτύπησα λαυράκι, ανοιχτή αγορά  :P )

 

 

Και απαντώντας στον εαυτό μου (μεταξύ μου κάνουμε τις καλύτερες συζητήσεις τελικά)

έλεος:

 

 

DIABLO SWING ORCHESTRA

 

"The music they play is a highly original avant-metal. Lots of jazz, (swing), some funky tones, but also a big classical influence (with operatic vocals) and, of course, rock and metal."

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

exo pari Ibanez me fenbder bratso punk pezi h xevi metal me ropswwood kai triplous magnites?Fender kalo?gibson gia ti plaka i PRS gia alternative??

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου