Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτης high gain ή πεταλι?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ή τον ΧΧΧ.

Μάλλον θα πάω για τον ενισχυτή, καθώς μου θύμησε ο jmone, δύο πράματα

1) Δεν πουλάω καθόλου εύκολα τα πράματά μου

2) Σε 1-2 χρόνια πιθανότατα να φύγω από Αθήνα, οπότε θα είμαι και πιο χαλαρός στο θέμα ένταση

 

Έτσι θα έχω το πολυπόθητο gain από τον ενισχυτή!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αν αποφάσισες ήδη έχει καλώς, αλλιώς θα σου πρότεινα να χτυπήσεις έναν Mesa Boogie Studio 22.

O απλός (όχι ο +) είναι παμφθηνος στο ebay και αν είσαι τύπος κρατάει ότι αγοράζει θα τον χρησιμοποιήσεις πάρα πολύ και παντού.

Παίζει άνετα μέσα στο σπίτι (bedroom metal) λόγω του πολύ καλού master vol. , είναι θεϊκός στο studio, και βγάζει με ένα mic. μπροστά live άνετα παντού στην Ελλάδα (εντάξει όχι στο ΟΑΚΑ), είναι και πανάλαφρος.

Τα μόνα μειονεκτήματά του είναι ότι όπως όλοι οι boogie δεν είναι και ότι πιο αθόρυβο με το vol. μετά το 8, και ότι δεν είναι και ο Νο1 ενισχυτής για blues. Δηλ. έχει καθαρά για country, έχει βρώμικα για NuMetal αλλά δεν έχει καλό break up. Πάντως και χωρίς να ξέρω ακριβώς το budget σου, νομίζω ότι αξίζει τον κόπο αν τον βρείς στα 400 ευρώ. Εγώ έχω έναν 22+, με έχει βγάλει πραγματικά ασπροπρόσωπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αμερική πρόπερσι ο rivera (usa butique amp με τα καλύτερα υλικά και ποιότητα κατασκευής...φερτε τα panzer να τον πατήσουν) πέτυχε την κατασκευή ενός ενισχυτή με fenderικά καθαρά kai highgain κανάλι που απλά...δεν γίνεται more gain νομίζω ότι κάποιος γερμανός είναι dealer και μπορεις να τον παραγγείλεις..προσωπικά είμαι ερωτευμένος με τον combo ....kai to όνομα αυτού rivera k tre reverb

 

ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΤΟ ΣΧΕΤΙΚΟ VIDEO.....:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλα καλα...πάντως blackface, teed and highgain 3 in one δεν ξανάγινε...κρίμα που δεν τους φέρνει κανείς στην Ελλάδα...Σταμάτησε πρόπερσι η συνεργασία με τον Zozef ......κριμαααααα τώρα που βγήκαν τέτοια θηρίααααααααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου