Προς το περιεχόμενο

Fender tele vs Tom Anderson tele


Michael

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχην η Fender στο βιντεο προερχεται απο την πλεον "σκοτεινη" και ΑΘΛΙΑ περιοδο της Φεντερ (1983).

 

the dark ages.... 

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιμολογιακά τί διαφορά έχουν;

 

 

οι αθλιες αυτες Fender του 83 δεν κανουν και πολλα λεφτα ως vintage κιθαρες (εγω ουτε 100 ευρω δεν θα εδινα)

 

οι ΤΑ ειναι ΠΟΛΥ πιο ακριβες απο τις μοντερνες Φεντερ.

 

Εγώ μάλλον θα προτιμήσω τη fender, η anderson μου φαίνεται πολύ "μουντή" για tele...
 

 

αυτο δεν το ξερεις γιατι δεν ακους τον πραγματικο ηχο τους αλλα τα τερτιπια της συνεργασιας των μαγνητων τους με τις ρυθμισεις του ,τρελλου,gain που χρησιμοποιει ο βλακας  για να"τεσταρει" (τρομαρα του ) τις κιθαρες.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α! Καλά όσο αφορά το gain Νίκε +00 (άπειρο)..  και πάλι και πέρα από το gain (που φυσικά θάβει τον natural ήχο της κάθε τέλε) οι μαγνήτες τους και οι γέφυρες στο συγκεκριμμένο παράδειγμα δίνουν τόσο τραγικά διαφορετικό ηχητικό αποτέλεσμα, όσο μιά μηχανή από F16 από τον κινητήρα ενός διπλάνου.

 

Προφανώς στι ίδιες ρυθμίσεις πέταξε πάνω και την Anderson χωρίς να πειράξει τα eq... επειδή της Fender θα "ξυριζαν" τα πρίμα τα έκοψε και όταν έβαλε την Anderson, έπαιξε με την ίδια ρύθμιση (με κομμένα πρίμα προφανώς) ή τουλάχιστον κάτι τέτοιο δείχνει να συμβαίνει...

 

Γι αυτό είπα και γω παντελώς άστοχο το τέστ....

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου