Προς το περιεχόμενο

Λυχνίες με συγκεκριμένο Grade


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρει κανείς από που μπορώ να βρω 6L6 GC με grade 31 για engl με fixed bias; Η ρύθμιση bias που έχει o ενισχυτής μου είναι ακριβώς στα γούστα μου και δε θέλω να μπλέξω με biasing κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το grade είναι βαθμονόμηση πάνω στη λυχνία και σε αυτοκόλλητο στο πίσω μέρος του ενισχυτή. Θεωρητικά βάζοντας ίδιο grade se fixed  bias ενισχυτές δεν χρειάζεται να κάνεις ξανά biasing. Δες εδώ την απάντηση 5 http://www.eurotubes.com/eurotubes-gain-distortion-and-other-mysteries.htm

Ο δικός μου λέει grade 31 αλλά ο θωμάς πχ έχει 22, 27, 34 κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το grade είναι βαθμονόμηση πάνω στη λυχνία και σε αυτοκόλλητο στο πίσω μέρος του ενισχυτή. Θεωρητικά βάζοντας ίδιο grade se fixed  bias ενισχυτές δεν χρειάζεται να κάνεις ξανά biasing. Δες εδώ την απάντηση 5 http://www.eurotubes.com/eurotubes-gain-distortion-and-other-mysteries.htm

Ο δικός μου λέει grade 31 αλλά ο θωμάς πχ έχει 22, 27, 34 κλπ

 

Προφανως ζητας ματσαρισμενες με συγκεκριμενο bias για να μη το κανει μαστορας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ριξε μια ματια και στο tube-town μηπως βρεις. Αλλα εχω την εντυπωση χωρις να ειμαι 100% σιγουρος οτι πρεπει να κανεις bias ετσι κι αλλιως. Στο  eurotubes εχει οτι πληροφοριες χρειαζεσαι για αυτην την διαδικασια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε τι μαθαίνουμε όσο μεγαλώνουμε....

Τριάντα grades για τη λάμπα.

Τι λες βρε παιδί μου.

Επιστήμη.

;D

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου