Προς το περιεχόμενο

sonar η cubase?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ.

ΟΙ ΜΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕ.

ΕΤΣΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΟΥΜΕ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΔΥΝΑΜΙΕΣ

ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΔΥΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ.

 

ΦΙΛΙΚΑ ΣΩΤΗΡΗΣ.

F_ck the rules..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου και εσενα! :)

 

Καταρχην ΜΗ ΦΩΝΑΖΕΙΣ... ;D

 

Κατα δευτερον κανενα απο τα δυο προγραμματα δεν ειναι "καλυτερο" απο το αλλο,συνηθως οσοι υποστηριζουν με "θερμη" καποιο απο τα δυο απλα το εχουν ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ και δεν το αλλαζουν με τιποτα...

 

Με αλλα λογια το 90% των χρηστων DAW με οτι προγραμμα αρχισουν με αυτο συνεχιζουν...

 

Προσωπικα χρησιμοποιω το Sonar & δεν με εχει "εγκαταλειψει" ποτε (σαν το REXONA ενα πραμα... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηταν μια φορα κι εναν καιρο ενας πιτσιρικάς και εψαχνε την απαντηση στο αιωνιο ερωτημα "ποιο ειναι το καλυτερο sequencer".

Μαθαινει οτι υπαρχει σε μια σπηλια στον ολυμπο , ενας σοφος γεροντας 110 ετων (!) ο οποιος μπορει να απαντησει τα παντα.

Ντουγρου για ολυμπο ο μικρος , φτανει στην σπηλια βλεπει τον γεροντα μισο μετρο γενειαδα χαρακτηριστικα υπερηλικα , "ωπα" , σκεφτεται "αυτος ειναι ο ανθρωπος μου".

 

-γεροντα ηρθα να σε ρωτησω κατι . ποιο ειναι το καλυτερο sequencer του κοσμου?

-χμμμμ, απαντα ο γεροντας,  ειμαι παρα πολυ γερος και παρα πολυ σοφος , αλλα ακομη κι εγω δε μπορω να ξερω την απαντηση σε αυτο που ρωτας. Υπαρχει ομως στις αλπεις ενας γεροντας 250 ετων ο οποιος ειναι πανσοφος και ξερει πραγματικα τα παντα.

 

Μια απο τα ιδια παλι , παει στις αλπεις βρισκει την σπηλια ,2 μετρα γενειαδα ο σοφος γεροντας , του υποβαλλει την ιδια ερωτηση και απανταει ο γερος

-χμμ , ειμαι 250 ετων , ειμαι παρα  παρα πολυ σοφος αλλα ακομη κι εγω δε ξερω ποιο ειναι το καλυτερο sequencer. Yπαρχει ομως στις ανδεις ενας σοφος γεροντας 500 ετων που σιγουρα ξερει.

 

Για να μην τα πολυλογω , μια απο τα ιδια και στις ανδεις και ο γεροντας τον στελνει (οριστικα πλεον χαλαρωστε) στο θιβετ οπου ζει ο σοφοτερος γεροντας του πλανητη, 1000 ετων και ο οποιος ομως ξερει πραγματικα τα παντα . ΤΑ ΠΑΝΤΑ ομως!

 

Σκαει μυτη ο ηρωας μας στο θιβετ βρισκει την σπηλια, 7 μετρα γενειαδα ο σοφος γερος . "γεροντα ηρθα να σε ρωτησω , ποιο ειναι το καλυτερο sequencer?"

ο σοφος με σιγουρια αλλα  φωνη που τρεμει απο τα γηρατεια αλλα και απο το δεος για την πολυ σπουδαια ερωτηση , απαντα:

-To καλυτερο sequencer ειναι το SONAR!!!!!!!!!!!!!!

 

-To sonar? και γιατι να μην ειναι το cubase?

 

και ο σοφος , με βλεμα που αρχιζει να αμφιβαλει

-ωχ λες να ειναι το cubase?

 

:) :)

 

ειναι διασκευη απο γνωστο παρομοιο ανεκδοτο με αλλο θεμα , σορι αν δεν ειναι αστειο στον γραπτο λογο. :)  επισης σορι για το οφ τοπικ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλύτερο υπάρχει!και είναι αυτό που είναι πιο κοντά σε σένα ,αυτό που νιώθεις ότι δεν σε κουράζει στην χρήση του,αυτό που τις ρουτίνες που χρησιμοποιείς  τις κανεις με 3 κλικ,τα sx πάντως πάντα μου άρεσαν..Ειδικά στο θέμα οργάνωσης (δηλ,)δημιουργία track folder με ότι έχεις ορίσει μέσα και τα σχετικά,όπως το πάρει κανεις και ότι βολεύει το style της μουσικής σου,δοκίμασε και το live abelton..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηταν μια φορα κι εναν καιρο ενας πιτσιρικάς και εψαχνε την απαντηση στο αιωνιο ερωτημα "ποιο ειναι το καλυτερο sequencer".

Μαθαινει οτι υπαρχει σε μια σπηλια στον ολυμπο , ενας σοφος γεροντας 110 ετων (!) ο οποιος μπορει να απαντησει τα παντα.

Ντουγρου για ολυμπο ο μικρος , φτανει στην σπηλια βλεπει τον γεροντα μισο μετρο γενειαδα χαρακτηριστικα υπερηλικα , "ωπα" , σκεφτεται "αυτος ειναι ο ανθρωπος μου".

 

-γεροντα ηρθα να σε ρωτησω κατι . ποιο ειναι το καλυτερο sequencer του κοσμου?

-χμμμμ, απαντα ο γεροντας,  ειμαι παρα πολυ γερος και παρα πολυ σοφος , αλλα ακομη κι εγω δε μπορω να ξερω την απαντηση σε αυτο που ρωτας. Υπαρχει ομως στις αλπεις ενας γεροντας 250 ετων ο οποιος ειναι πανσοφος και ξερει πραγματικα τα παντα.

 

Μια απο τα ιδια παλι , παει στις αλπεις βρισκει την σπηλια ,2 μετρα γενειαδα ο σοφος γεροντας , του υποβαλλει την ιδια ερωτηση και απανταει ο γερος

-χμμ , ειμαι 250 ετων , ειμαι παρα  παρα πολυ σοφος αλλα ακομη κι εγω δε ξερω ποιο ειναι το καλυτερο sequencer. Yπαρχει ομως στις ανδεις ενας σοφος γεροντας 500 ετων που σιγουρα ξερει.

 

Για να μην τα πολυλογω , μια απο τα ιδια και στις ανδεις και ο γεροντας τον στελνει (οριστικα πλεον χαλαρωστε) στο θιβετ οπου ζει ο σοφοτερος γεροντας του πλανητη, 1000 ετων και ο οποιος ομως ξερει πραγματικα τα παντα . ΤΑ ΠΑΝΤΑ ομως!

 

Σκαει μυτη ο ηρωας μας στο θιβετ βρισκει την σπηλια, 7 μετρα γενειαδα ο σοφος γερος . "γεροντα ηρθα να σε ρωτησω , ποιο ειναι το καλυτερο sequencer?"

ο σοφος με σιγουρια αλλα  φωνη που τρεμει απο τα γηρατεια αλλα και απο το δεος για την πολυ σπουδαια ερωτηση , απαντα:

-To καλυτερο sequencer ειναι το SONAR!!!!!!!!!!!!!!

 

-To sonar? και γιατι να μην ειναι το cubase?

 

και ο σοφος , με βλεμα που αρχιζει να αμφιβαλει

-ωχ λες να ειναι το cubase?

 

:) :)

 

ειναι διασκευη απο γνωστο παρομοιο ανεκδοτο με αλλο θεμα , σορι αν δεν ειναι αστειο στον γραπτο λογο. :)  επισης σορι για το οφ τοπικ...

 

;D :D ;D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστο για το ενδιαφερον σας πρωτα απο ολα.

Να πω και μια αληθεια τωρα που απαντησατε ορισμενοι?

Ειμαι SONARακιαςςςςςςς!!!

Το λεω απλα για να κανω το θεμα ποιο ενδιαφερον!(αστιευομαι φυσικα)!

πρωσοπικη μου αποψη παντος ειναι οτι το SONAR ειναι ποιο ευκολοχρηστο

και ποιο ξεκουραστο στο θεμα χρωματων και γενικοτερα της ολης οψης του.

γιατι κακα τα ψεματα οταν καθεσαι να γραψεις ενα τραγουδι  

ο χρονος που καταναλωνεις ειναι μεγαλος σε κουραζει και οποτε αρχιζεις να αναζητας κατι ξεκουραστο

οπως το SONAR για εμενα ειναι το ιδανικοτερο πιστευω.

Στο θεμα της τελικης ηχητικης αποδοσης που θα εχεις σε ενα project

πιστευω οτι δεν παιζει ρολο το προγραμμα που θα ηχογραφησεις οσο ολα τα

υπολοιπα.(pc,soundcard,monitor,.....)και η πολλη τεχνη στο καλλιτεχνη!!!the most important!!!

συνεχιζουμε λοιπον!!!

SONAR vs CUBASE

 

 

F_ck the rules..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NUEDO??????

Απο που ηρθες παλι εσυ ρε μεγαλε?

απο ποιο γαλαξια εισαι?

ναυαρχιδα?

ααααααααααααααααααααααα..............

χαχαχαχαχαχαχαχα

F_ck the rules..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ο σοφός γέροντας μου είπε ότι όποιος ασχολείται με αυτό το δίλλημα είναι υπάνθρωπος και δε θα κερδίσει ποτέ τη νιρβάνα. Σε εκείνο το σημείο έκανε μία μαγκιά με τις παλάμες του και έβγαλε το White Album και το χάρισε στους Beatles.

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου