Προς το περιεχόμενο

Πουλήθηκε η πρώτη «φλεγόμενη» κιθάρα του Τζίμι Χέντριξ


kilon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου κάνει εντύπωση σε ένα site όπως αυτό που έχει κατα κόρον κιθαρίστες , ότι σας ξέφυγε αυτό το νέο . Όρίστε λοιπόν το λίνκ για την είδηση.

 

 

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=934933&lngDtrID=253

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι, ο τύπος έκαιγε Fender Stratocaster Αμερικάνες, όχι σαν κάποιους κάποιους που έβγαζαν το set με τις κανονικές (ακρίβές προφανώς) κιθάρες και στο τέλος διέλυαν κάτι τελειωμένες τριτοκοσμικές ESP...!

 

Πάντως ότι νοσηλεύτικε για εγκάυματα πραγματικά δεν το ήξερα...!

Τελικά ότι ακραίο γίνεται στην σκηνή έχει πολλές φορές τραγική κατάληξη (για τον καλλιτέχνη)

Ο Ozzy μετά την νυχτερίδα, νοσηλεύτηκε για δηλητηρίαση..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

934933_b.jpg

 

παρα το καψιμο, μια χαρα ειναι η Stratουλα...

 

αυτα ειναι οργανα, κυριοι!....    ;D

 

 

 

Βλεπω καλα?  κατω απο το καμμενο Pickguard ειναι το αλουμινενιο shield?

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

346.000 ευρώ για μια καμμένη κιθάρα την ώρα που η γη πεθαίνει και άθρωποι κοιμούνται στα παγκάκια..

το ανθρώπινο ον ειναι απίστευτο...

ασχετο απλά εγώ το βλέπω έτσι κι όχι ώς αξιοθέατο..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

346.000 ευρώ για μια καμμένη κιθάρα την ώρα που η γη πεθαίνει και άθρωποι κοιμούνται στα παγκάκια..

το ανθρώπινο ον ειναι απίστευτο...

ασχετο απλά εγώ το βλέπω έτσι κι όχι ώς αξιοθέατο..

 

 

ιδιωτης τα 'σκασε, οτι θελει τα κανει τα λεφτα του. Δεν μπορουμε να τον κατηγορησουμε.

Αγορασε ενα κομματι της ιστοριας της μουσικης (και της ιδιας της Αμερικης, ας μη γελιομαστε. Δεν εχουν Μεγ' Αλεξαντρους αυτοι...)

 

Αυτα που λες ομως ειναι πολυ σωστα. Αλλα το συγκεκριμενο θεμα ειναι μια σταγονα στον οκεανο...

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα πολυ μεγαλυτερη προκληση θεωρω την αγορα μιας Μπεντλεϋ ή μιας Φεραρι ή ενος γιωτ απο αυτο,ετσι κι αλλοιως ΕΠΕΝΔΥΣΗ εκανε ο ανθρωπος και μαλιστα με ΣΙΓΟΥΡΗ αποδοση.   

 

Απο τη στιγμη που δεν τα εκλεψε απο εμας και ειναι δικα του ετσι κι αλλοιως οτι θελει τα κανει.

 

Η γη παντα πεθαινε (και ξαναγεννιοταν) και παντα ανθρωποι κοιμονταν στα παγκακια,τωρα γινονται ΑΚΟΜΑ χειροτερα πραγματα...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη στιγμη που δεν τα εκλεψε απο εμας και ειναι δικα του ετσι κι αλλοιως οτι θελει τα κανει.

 

Μην παίρνεις και όρκο ότι δεν τα έκλεψε από εμάς... Διατηρώ αμφιβολίες για το αν τα έβγαλε με τον ιδρώτα του... Τέλος πάντων, δεν τον ξέρω τον άνθρωπο, αλλά τέτοια εξτρήμ ποσά βγαίνουν από εξτρήμ διαδικασίες... Δεν ψήνομαι να αρχίσουμε να το αναλύουμε, γιατί θα γεμίσουν πολλές σελίδες... ;D

 

Πάντως ότι νοσηλεύτικε για εγκάυματα πραγματικά δεν το ήξερα...!

Τελικά ότι ακραίο γίνεται στην σκηνή έχει πολλές φορές τραγική κατάληξη (για τον καλλιτέχνη)

Ο Ozzy μετά την νυχτερίδα, νοσηλεύτηκε για δηλητηρίαση..!

 

Μάλιστα! Και ο Pete Townsend των Who έφυγε από το Monterey pop festival με σπασμένο χέρι (το έσπασε μαζί με τη στρατ)... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εν λόγω μουσικό όργανο, μια κιθάρα Fendeer Stratocaster, έκαψε επί σκηνής ο διάσημος κιθαρίστας και τραγουδιστής τον Μάρτιο του 1967 στο τέλος μιας συναυλίας στο Φίνσμπερι Αστόρια του Λονδίνου.

 

Την πατησε...

τοσα λεφτα για μια μουφα fender....

 

τσκ τσκ τσκ........

 

 

;) :) :D ;D ;D ;D

www.LowerCut.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα εγώ να μην κάνει τα λεφτά του ότι θέλει, είπα όμως το πόσο απίστευτο είναι το ανθρώπινο ον. Τέτοια ποσά για κιθάρες που παιχτήκαν από είδωλα (και μόνο η ύπαρξη ειδώλων θέλει πολύ συζήτηση-ψάξιμο, όχι οτι δεν το αξίζουν ΤΕΤΟΙΟΙ κιθαρίστες), συναυλίες για σκηνοθέτες (Γουντι Αλλεν) με 300 ευρώ είσοδο, το εννοούσα αντικειμενικά ότι είναι κάτι που απλά με κάνει να πω "τι απίστευτο ον ο άνθρωπος". Ειναι το ίδιο που λέω όταν μπαίνω στο ταξί και μου λέει αλλη τιμή απο αυτή που γράφει το κοντερ, οταν πάω στο ικα χωρις πόδια για να βεβαιωθούν ότι δεν ξαναφυτρώσαν ωστε να μου κόψουν το επίδομα, όταν καπνίζουν οι 19 στους 20 γλυρω σου στην μάπα σου κάτι καρκινογόνο και απαιτούν να πας εσύ αλλού αν θες. Ειναι πολλά τα αξιοθάυμαστα αυτού του ον και ενα από αυτά ειναι και κάτι τέτοια θέματα οικονομικά.

Τελευταίο αξιοθαύμαστο ηταν ο Ρεκόμπα στον Πανιώνιο. Εκεί που λες ότι δεν υπάρχει κάτι άλλο να δεις..

;D ;D ;D

Απλά έκανα μια δικιά μου συναισθηματική προβληματισμένη σκέψη δυνατά ρε αδερφέ. Μην με φάτε!

:-X

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου