Προς το περιεχόμενο

καινουρια δερματα, καλη επιλογη?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σε ολους. ειμαι νεος στην παρεα σας και παιζω ντραμσ τους τελευταιους 4-5 μηνες. εχω ψαξει για καινουρια δερματα και εχω καταληξει στα εξης:

 

evans 22'' eq3 coated double ply με evans 22'' eq3 resonanz with whole

 

για το βαθυ remo 16'' emperor coated 2ply και κατω remo 16''diplomat clear

 

για tom 12'' remo emperor clear 2ply και κατω remo diplomat clear

 

για tom 13'' remo emperor clear 2ply και κατω remo diplomat clear

 

οπως ειπα παιζω μονο 4-5 μηνες. δεν γνωριζω παρα πολλα. εχω κανει καλη επιλογη η εκανα μαλακια? σας ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα ουτε εγω ξερω πολλα για δερματα αλλα απο οτι εχω καταλαβει και ακουσει τα Remo ειναι τα καλυτερα οποτε μαλλον εκανες καλη επιλογη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολους. ειμαι νεος στην παρεα σας και παιζω ντραμσ τους τελευταιους 4-5 μηνες. εχω ψαξει για καινουρια δερματα και εχω καταληξει στα εξης:

 

evans 22'' eq3 coated double ply με evans 22'' eq3 resonanz with whole

 

για το βαθυ remo 16'' emperor coated 2ply και κατω remo 16''diplomat clear

 

για tom 12'' remo emperor clear 2ply και κατω remo diplomat clear

 

για tom 13'' remo emperor clear 2ply και κατω remo diplomat clear

 

οπως ειπα παιζω μονο 4-5 μηνες. δεν γνωριζω παρα πολλα. εχω κανει καλη επιλογη η εκανα μαλακια? σας ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας

 

Λίγο καθυστερημένα…..

Η επιλογή σου φαίνεται καλή και είναι κάτι συνηθισμένο γενικώς, αλλά και για τύμπανα αυτού του μεγέθους. Λίγο «πνίγεις» το βαθύ αλλά αυτά είναι γούστα.

Πιστεύω περισσότερες πληροφορίες θα βρεις στα άρθρα του noiz για τα τύμπανα, για να μη ξαναλέμε τα ίδια και καλά παιξίματα.

Then as it was, then again it will be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δερματα που εχεις βαλει ειναι μια χαρα,ειδικα αν παιζεις rock και χτυπας καπως δυνατα και τα diplomat δινουν μια ευαισθησια στα τυμπανα.Τα κατω δερματα ρυθμιζουν πιο πολυ τον τονο και τα πανω την χροια του ηχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου