Προς το περιεχόμενο

Ανακαλύπτοντας τους porcupine tree


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι ρε φίλε, άτοπο τελείως... Πού σου θυμίζουν τόσο πολύ floyd οι PT που σε κάνει να μην τους γουστάρεις? Να μου έλεγες Rush, πάει στο καλό αλλά... floyd?

Σαφώς έχουν επιρροές από floyd (στα πρώτα albums κυρίως) αλλά όχι στο σημείο να πεις ότι είναι απομίμηση... Αν είναι να μην ακούμε συγκροτήματα που έχουν επηρεαστεί από τους pink floyd, θα πρέπει να ξεγράψουμε όλα τα μετά-floyd-εποχής proggressive συγκροτήματα...

 

μια που το Prog ειναι απο τα αγαπημενα ειδη μου που ακουω πολλα χρονια

εχω κανει απειρες συζητησεις για Floyd κ ολα αυτα.

μια που οι "οπαδοι" τους ειναι πολυ "βαμενοι"κ ποτε δεν καταληγουμε καπου, αλλα ειναι κ γιορτες ρε σ το κλιμα ειναι χαρουμενο, γιορτινο οποτε δεν συνεχιζω αυτην την κουβεντα!  :)

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα τα καλύτερα τους albums είναι το Up the Downstair και το The Sky Moves Sideways. Τσέκαρε επίσης και το

Coma Divine αν δεν το έχεις ήδη κάνει. Μιλάμε για απίστευτο live.... ;) Kαι ναι όντως θυμίζουν Floyd αλλά δεν νομίζω πως είναι κακό να έχεις επιρροές από μια τέτοια μπάντα.

"Say baby, do you wanna lay down by me?"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου