Προς το περιεχόμενο

Άλλη μια σφαλιάρα απο την σύγχρονη ελληνική μουσική...


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως ρε παιδια ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω τι ΝΟΗΜΑ εχουν threads σαν κι αυτα,δηλ.threads "θαψιματος" καποιου δημιουργου,καλλιτεχνη,τραγουδιαρη κτλ.

 

Το καταλαβαινω απολυτα αν καποιος ποσταρει ενα ΘΕΤΙΚΟ thread για κατι που του αρεσει πολυ αλλα το να σπαταλας τον χρονο σου αναφεροντας τι ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ειναι λιγο ...ψιλοπαρανοΪκο...(δηλ. στους φιλους σου λες ΔΕΝ μου αρεσει η Κατινα,ΔΕΝ μου αρεσει η Μαρια,η ...Φλωρα ειναι φολα,η Βιβη σαν λουκανικο κτλ. η τους λες "ρε μαγκες την εχω δαγκωσει τη λαμαρινα με την...ταδε...? ;D ;D)

 

Δεν σου αρεσει κατι,με γεια σου με χαρα σου αλλα να κανεις ολοκληρο θεμα εναντιον καποιου που ουτε καν τον ξερεις ειλικρινα δεν το κατανοω (εκτος κι αν σου εχει κανει κατι,σου εχει κλεψει τραγουδι ή σου εχει βιασει την αδελφη... ;D ;D που και παλι τι φταιμε εμεις.....? :) :))

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΓΙα ενημέρωση φίλε superfunk. Εσυ που είσαι μεγαλύτερος δεν σου φάνηκε και τόσο "κακό".

 

Πίστεψέ με όμως. Ο σημερινός 20άρης ΔΕΝ ξέρει το κομμάτι αυτό και ΔΕΝ ξέρει ότι είναι του Χιώτη. Το πολύ πολύ να το έχει πάρει τ αυτί του στ αμάξι του πατέρα του.

 

Εφόσον τυχαίνει εγώ να το γνωρίζω, θεωρώ χρέος μου να κάνω γνωστό το ότι αυτό το κομμάτι δεν το έγραψαν οι Imam Baildi στον σημερινό 20άρη που θα ακούσει το beatάκι και θα πει "κομματάρα"

 

Δυστυχώς ο Χιώτης δεν ζει για να μπορεί να υπερασπιστεί το δίκιο του.

 

Καλό θα είναι λοιπόν να μάθει "η πέτρα" ότι οι τύποι δεν κάνανε τίποτα το σπουδαίο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ρε παιδια ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω τι ΝΟΗΜΑ εχουν threads σαν κι αυτα,δηλ.threads "θαψιματος" καποιου δημιουργου,καλλιτεχνη,τραγουδιαρη κτλ.

 

Το καταλαβαινω απολυτα αν καποιος ποσταρει ενα ΘΕΤΙΚΟ thread για κατι που του αρεσει πολυ αλλα το να σπαταλας τον χρονο σου αναφεροντας τι ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ειναι λιγο ...ψιλοπαρανοΪκο...(δηλ. στους φιλους σου λες ΔΕΝ μου αρεσει η Κατινα,ΔΕΝ μου αρεσει η Μαρια,η ...Φλωρα ειναι φολα,η Βιβη σαν λουκανικο κτλ. η τους λες "ρε μαγκες την εχω δαγκωσει τη λαμαρινα με την...ταδε...? ;D ;D)

 

Δεν σου αρεσει κατι,με γεια σου με χαρα σου αλλα να κανεις ολοκληρο θεμα εναντιον καποιου που ουτε καν τον ξερεις ειλικρινα δεν το κατανοω (εκτος κι αν σου εχει κανει κατι,σου εχει κλεψει τραγουδι ή σου εχει βιασει την αδελφη... ;D ;D που και παλι τι φταιμε εμεις.....? :) :))

 

Βιαζουν την αισθητική κ επειδη εχουν και μέσο κ μενουμε απ την απ εξω εμείς τους τα χώνουμε μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ρε παιδια ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω τι ΝΟΗΜΑ εχουν threads σαν κι αυτα,δηλ.threads "θαψιματος" καποιου δημιουργου,καλλιτεχνη,τραγουδιαρη κτλ.

 

Το καταλαβαινω απολυτα αν καποιος ποσταρει ενα ΘΕΤΙΚΟ thread για κατι που του αρεσει πολυ αλλα το να σπαταλας τον χρονο σου αναφεροντας τι ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ειναι λιγο ...ψιλοπαρανοΪκο...(δηλ. στους φιλους σου λες ΔΕΝ μου αρεσει η Κατινα,ΔΕΝ μου αρεσει η Μαρια,η ...Φλωρα ειναι φολα,η Βιβη σαν λουκανικο κτλ. η τους λες "ρε μαγκες την εχω δαγκωσει τη λαμαρινα με την...ταδε...? ;D ;D)

 

Δεν σου αρεσει κατι,με γεια σου με χαρα σου αλλα να κανεις ολοκληρο θεμα εναντιον καποιου που ουτε καν τον ξερεις ειλικρινα δεν το κατανοω (εκτος κι αν σου εχει κανει κατι,σου εχει κλεψει τραγουδι ή σου εχει βιασει την αδελφη... ;D ;D που και παλι τι φταιμε εμεις.....? :) :))

 

Νικο ειναι το "αθλημα" που για χρονια κραταμε τα σκηπτρα (και μαλλον δε θα μας τα παρουν και ποτε) και λεγεται ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΟ

 

(Χωρις αυτο να σημαινει οτι μου αρεσε αυτη η αηδια του βιντεο)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χάζευα πριν λίγο MAD TV να κοζάρουμε κανένα βιντεοκλιπάκι και βάζει αυτό:

 

[flash=200,200]http://www.youtube.com/watch?v=Wea3lzAVq2U

 

Δίνουμε προσοχή στο σημείο: Μουσική: Imam Baildi

 

ΚΑΙ ΜΕΝΩ Μ@Λ@Κ@Σ! Το να βάζουμε ένα μπιτάκι πάνω στο έτοιμο τραγούδι ηχογραφημένο (ούτε καν επανεκτέλεση) σημαίνει ότι γράψαμε την μουσική??? Ούτε ΚΑν "περιέχει στοιχεία απο....."

 

Θα το δει δηλαδή ο άσχετος και θα νομίζει ότι αυτήν την κομματάρα την γράψανε ...αυτοί και ότι ο Χιώτης (που λέει για τους στίχους) είναι ο ...συνεργάτης τους.

 

Και μια live εκτέλεση για να δέσει η σφαλιάρα, όπου κάνουμε ότι παίζουμε μπουζουκοκλαρινοτρομπέτα πάνω στο αυθεντικό κομμάτι ενώ ακούγονται μόνο τα drums, το beatάκι και το original κομμάτι.

 

[flash=200,200]http://www.youtube.com/watch?v=VyD0ntvOMeg

 

 

Προσωπικά θύμωσα αρκετά απο αυτό. Ακούω τις δικές σας απόψεις.

Για κοίτα ρε πως βγάζει εκατομμύρια ο κοσμος! :-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντελώς άσχετος να είσαι καταλαβαίνεις ότι οι ηχογραφήσεις είναι δεκαετίες πίσω..

καλά κάναν και βγάλαν στην επικαιρότητα θαμμένες μουσικές που οι νέοι δεν έχουν την πολυτέλεια να ακούσουν (χιλιάδες λόγοι)

από κει και πέρα είναι θέμα γούστου και διαφορετικότητας,σιγά μην αρέσουν σε όλους όλα και τα ίδια..

 

συμφωνώ με την άποψη περί θαψίματος του supefunk

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον τυχαίνει εγώ να το γνωρίζω, θεωρώ χρέος μου να κάνω γνωστό το ότι αυτό το κομμάτι δεν το έγραψαν οι Imam Baildi στον σημερινό 20άρη που θα ακούσει το beatάκι και θα πει "κομματάρα"

Καλό θα είναι λοιπόν να μάθει "η πέτρα" ότι οι τύποι δεν κάνανε τίποτα το σπουδαίο.

 

Αγαπητέ μου Λάμπρο, επίτρεψέ μου να πω το εξής:

Καταλαβαίνω ότι όταν ακούς μια σαχλαμαρίτσα η οποία προβάλλεται ως κάτι (αρκετά) καλύτερο από αυτό που είναι, βγαίνεις από τα ρούχα σου, σπεύδεις να διευκρινήσεις, να βοηθήσεις κλπ. Δεν λέω ότι είσαι λάθος, αλλά (ενδεχομένως) θα διαπιστώσεις πως όσο μεγαλώνεις και θα εργάζεσαι πάνω στη διεύρυνση της αντίληψής σου (εφόσον αυτό σε αφορά),θα μετατοπίζεται το κέντρο βάρους αυτών που παρατηρείς.

Αυτήν τη στιγμή, θίγεις κάποια ζητήματα, τα οποία ισχύουν μεν (και εικάζω πως η πλειοψηφία συμφωνεί), είναι δευτερεύοντα δε. :)

Οι Ι.Μ. δεν είναι ούτε οι πρώτοι, ούτε οι τελευταίοι τζάμπα μάγκες, με αδιάφορο υλικό.

 

Εν κατακλείδι, η ουσία δεν βρίσκεται στο ποιος έγραψε τι, ούτε ακόμα και στο γιατί και πώς οι -κάθε- Ιμάμ "κατόρθωσαν" να ακούγονται στο -κάθε- Mad.

Το ζήτημα είναι ότι (καλώς η κακώς) αυτό ακούγεται και ίσως αποτελέσει έναυσμα για κάποιον πιτσιρικά να ακούσει το original.

 

Αν θες, βέβαια, να συζητήσουμε για την μουσική αξία των "νέων" αυτών τραγουδιών, πιστεύω ότι χάνουμε τον χρόνο μας. :)

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ρε παιδια ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω τι ΝΟΗΜΑ εχουν threads σαν κι αυτα,δηλ.threads "θαψιματος" καποιου δημιουργου,καλλιτεχνη,τραγουδιαρη κτλ.

Όσο νόημα έχει το θάψιμο κάποιου δημιουργού, καλλιτέχνη, τραγουδιάρη κτλ. σε threads που παρουσιάζουν τη δουλειά του ή απευθύνονται στους τυχόν fans του. Το έχουμε κάνει πολλοί από μας εδώ μέσα... ::) ::)

 

Και το παρόν δε μου φαίνεται thread θαψίματος. Με το ποιός συνέθεσε το κομμάτι ασχολείται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου