Προς το περιεχόμενο

Άλλη μια σφαλιάρα απο την σύγχρονη ελληνική μουσική...


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

συγνωμη αλλα αν δεν ξερει καποιος οτι ο Χιωτης εγραψε αυτο το κομματι ειναι απλα ΑΞΙΟΣ της μοιρας του...

 

Άξιος της ΗΛΙΚΙΑΣ του θες να πεις. Απο που κ ως που ένας 15χρονος πρέπει να ξέρει δισκογραφία του 1950-1960???

 

και στο κατω κατω της γραφης σε καποιους αρεσει αυτη η "διασκευη" και βεβαια ΟΛΑ τα χρηματα απο τα πνευματικα δικαιωματα πανε στον δημιουργο (κληρονομους του),οποτε ΓΙΑ ΤΙ μιλαμε ακριβως δεν εχω καταλαβει ακομα,αν εχετε ορεξη να διορθωσετε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ το λαθος που εκανε το MAD  μπορειτε ΑΝΕΤΑ να απευθυνθειτε στο ΚΑΝΑΛΙ. ;)

 

Να ξαναπώ ότι δεν πιστεύω ότι πρόκειται για λάθος?

 

Διασκευες,επανεκτελεσεις κτλ γινονταν και θα γινονται παντα αλλωστε.

 

Και οι micro κάνανε κάτι τέτοιο με την Τσαλιγοπούλου, αλλά δεν ήταν ένα μπιτάκι. Κάνανε την ενορχήστρωση απο την αρχή + επανεκτέλεση της τσαλιγοπούλου.

 

Και στο κάτω κάτω δεν καταλαβαίνω γιατί είναι κακό να συγκρίνουμε και να κρίνουμε τις δουλειές κάποιων.

 

Μα συγνώμη ρε SF. Αυτό τι είναι διασκευή ή επανεκτέλεση;;;

 

Tίποτ απ τα δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μα συγνώμη ρε SF. Αυτό τι είναι διασκευή ή επανεκτέλεση;;;

 

είναι remix με λίγες μουσικές επεμβάσεις ώστε να σέβεται το πρωτοτυπο  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι remix με λίγες μουσικές επεμβάσεις ώστε να σέβεται το πρωτοτυπο ;D

 

Ναι, τα αλλα remix κ οι διασκευες που υπαρχουν δν σεβονται το πρωτοτυπο.. ::)

 

γενικα μιλωντας για διασκευες κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα συγνώμη ρε SF. Αυτό τι είναι διασκευή ή επανεκτέλεση;;;

 

who gives a f&^%%ck.... ;) ;D

 

Απο που κ ως που ένας 15χρονος πρέπει να ξέρει δισκογραφία του 1950-1960???

 

ΠΡΕΠΕΙ αν θελει βεβαια να λεγεται Ελληνας (κατα την ταπεινη μου αποψη) ασε που ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ εχει η tv μια ταινια που...παιζει καποιο τραγουδι του Χιωτη.Μονο τυφλος η κουφος πρεπει να ειναι καποιος για να μη ξερει ειδικα ΑΥΤΟ το κομματι.

 

 

Να ξαναπώ ότι δεν πιστεύω ότι πρόκειται για λάθος?

 

και επειδη  ΕΣΥ  δεν το πιστευεις τι θες να κανουμε οι υπολοιποι ...χαρακιρι?? ;D ;D

 

Και οι micro κάνανε κάτι τέτοιο με την Τσαλιγοπούλου, αλλά δεν ήταν ένα μπιτάκι. Κάνανε την ενορχήστρωση απο την αρχή + επανεκτέλεση της τσαλιγοπούλου.

 

Και στο κάτω κάτω δεν καταλαβαίνω γιατί είναι κακό να συγκρίνουμε και να κρίνουμε τις δουλειές κάποιων.

 

ωραια τοτε και εμενα μου αρεσει ΠΟΛΥ περισσοτερο αυτο απο την απαραδεκτη συνεργασια ΜΙΚΡΟ-ΑΦΩΝΟΠΟΥΛΟΥ....εεε...Τσαλιγοπουλου θελω να πω....  ;D ;D    γουστα ειναι αυτα

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς όλους τους bro του noiz που είναι αυθεντικοί and they keep it real:

 

super dance διασκευή:

 

http://www.box.net/shared/88uk5j7e9f

 

H νεα μου σύνθεση. Παρακαλώ προωθήστε τη, μπας και αποκτήσει την αναγνώριση και την τηλεθέαση που της αρμόζει.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χανεις στις 15670 ετσι οπως το ακουω με τις ψείρες.Το  yo ειναι λιγο ξεκούρδιστο.

 

Δε στα λεω απο κακο αλλα δεν θα στα προοθήσει καμμια εταιρία.Κοιταξε το λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡΕΠΕΙ αν θελει βεβαια να λεγεται Ελληνας (κατα την ταπεινη μου αποψη) ασε που ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ εχει η tv μια ταινια που...παιζει καποιο τραγουδι του Χιωτη.Μονο τυφλος η κουφος πρεπει να ειναι καποιος για να μη ξερει ειδικα ΑΥΤΟ το κομματι.

 

Και αμα είναι κουλτουριάρης και δεν βλέπει TV? ή το καινούριο το πιο σίγουρο: ΔΕΝ ΕΧΕΙ TV???  ;D ;D ;D

 

Δεν διαφωνώ μαζί σου στο ότι ΠΡΕΠΕΙ να ξέρεις αυτο το τραγούδι (και άλλα πολλά φυσικά) αλλά πίστεψέ με υπάρχουν πολύ πιο σοβαρά "πρέπει" που δεν γίνονται...  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χανεις στις 15670 ετσι οπως το ακουω με τις ψείρες.Το  yo ειναι λιγο ξεκούρδιστο.

 

Δε στα λεω απο κακο αλλα δεν θα στα προοθήσει καμμια εταιρία.Κοιταξε το λίγο.

 

Θα το προωθήσει η εταιρία του πατέρα μου.

 

Για θύμισέ μου το όνομά σου που τολμάς να με αμφισβητείς να φροντίσω να ΜΗΝ ΒΓΑΛΕΙΣ ΠΟΤΕ CD. χαρ χαρ χαρ...

;D ;D ;D ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου