Προς το περιεχόμενο

αναζητηση ηχειου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας και παλι..

 

Θελω να εγορασω ενα ηχειο 10 watt για να βαλω σε εναν 15 ενισχυτη που εχει κεφαλη 30 watt και ηχειο 15 watt..Οποτε λεω γιατι να μην το κανω...Τι εχετε να μου προτινετε και σε τι τιμες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και παλι..

 

Θελω να εγορασω ενα ηχειο 10 watt για να βαλω σε εναν 15 ενισχυτη που εχει κεφαλη 30 watt και ηχειο 15 watt..Οποτε λεω γιατι να μην το κανω...Τι εχετε να μου προτινετε και σε τι τιμες?

 

ηχειο 10w?? με την καμπινα δηλαδη?

"15 ενισχυτη με κεφαλη 30"??? τι ναι τουτο?? και το ηχειο 15 watt θα το αλλαξεις με 10 watt??

 

για να ειμαι ειλικρινης ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ.

κανε το λιγο ΑΠΛΟ και ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ , για να καταλαβουμε τι εχεις και τι θελεις να κανεις. ;)

 

 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιποοοον...Πμε απο την αρχη..

Εχω εναν μικρο ενισχυτη(combo)για κιθαρα , οπου η κεφαλη του λεει πως ειναι 30 watt ενω το ηχειο που εχει πανω ειναι 15 watt...Και σκεφτομαι οτι θα μποσουσα να κανω ενα mod και να του βαλω αλλο ενα ηχειο η μεγαφωνο οπος θες πες το, κυριως για να κανω μια μοντιφα οχι για σοβαρο πραγμα...:)Και λεω αυτο το ηχειο να ειναι 10 watt και μαλλον 4αρρι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς οτί γράφει 30 βατ από πίσω το σασί του ενισχυτή, αυτά είναι τα watt που καταναλώνει, και όχι αυτά που "παράγει".

Επίσης, μην βάλεις λιγότερα βατ ηχείο, και μείνε στα ίδια Ohm. Βέβαια το θέμα είναι αν πιστεύεις οτι "αξίζει" ο ενισχυτής σου καινούριο μεγάφωνο, γιατί πολλά μεγάφωνα για κιθάρα κοστίζουν 2-3 φορές παραπάνω από έναν μικρό solid state combo...

Ad astra per alia fideles...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα ηχειο η μεγαφωνο οπος θες πες το

 

η ελληνικη γλωσσα ευτυχως ειναι η πλεον ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ που υπαρχει,ΑΛΛΟ πραγμα το μεγαφωνο και ΑΛΛΟ το ηχειο.

 

Αποκλειεται ο ενισχυτης σου να εχει μεγαφωνο χαμηλοτερου wattage απο τον ενισχυτη.Θα μας βοηθουσες τα μαλα αν μας ελεγες βεβαια και ΠΟΙΟΝ ενισχυτη εχεις.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου