Προς το περιεχόμενο

Αλλαγη Ταστων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

κοιτα gangster εγω αυτο το εκανα στην κιθαρα μου στον jimmy και μου κοστισε κοντα στα 80 ευρο (μαζι με το service) και το αποτελεσμα ηταν αριστο!!!τι κιθαρα εχεις?παντοσ να το κανεις....ειναι καλη φαση ' date='εγω το εκανα επειδη τα μισα μου ταστα ηταν φαγωμενα και τα μισα οχι..[/quote']

 

Μάλλον θα το κάνω-έτσι κι αλλιώς δε βλέπω άλλη λύση...Δυστυχώς πρέπει να βρω καλό μάστορα στη Θεσ/νίκη (αν υπάρχει... ) και να περιμένω να τελειώσει η εξεταστική (καλά μέσα Ιούλη δηλαδή).Η κιθάρα μου είναι μια κορεάτικη (δυστυχώς) hamer.

 

Για Θεσ/νίκη ο Dr. Fret είναι από τους TOP, για service + χορδές + τρίψιμο ταστων = 70¤. Τσέκαρε και το site του για την διεύθυνση.

 

Υπάρχει και αυτή η άποψη,οπότε διατηρώ τις επιφυλάξεις μου:

 

Εγώ ένα θα πώ:εχώ τελειώσει με τους μάστορες' date='δεν ξαναπάω σε κανέναν όσο καλό όνομα κι αν έχει.Μόνο στην περίπτωση αλλαγής τάστων θα πήγαινα και αυτό με δυσκολία.Δεν ξέρω τους μάστορες της Αθήνας αλλά της Θεσσαλονίκης...αστα να πάνε και ειδικά ένας "κύριος" dr.fret είναι από τους μεγαλύτερους απατεώνες στην πιάτσα.Ο τύπος έχει καλό μπλα μπλά και παραμυθιάζει τους πελάτες με αποτέλεσμα να έχει καλό όνομα.Το τι ζημιές έχει κάνει σε κιθάρες δε λέγεται...είχε ένας φίλος μου μια χειροποίητη κιθάρα με floyd και του την πήγε για service.Τι έκανε ο αθεόφοβος...του άλλαξε θέση στο τρέμολο επειδή θεώρησε οτι δεν ήταν στη σωστή θέση και χωρίς να τον ρωτήσει παρακαλώ!!!Και άλλα παραδείγματα βέβαια...Για τον τσέλιο τι να πεί κανείς...αυτός ήταν η αιτία αλλαγής του τρέμολο σε μια κιθάρα που είχα.Ο μόνος αξιοπρεπής(και φτηνός) είναι ο Κώστας στη Νεάπολη(θα τον ξέρουν όσοι είναι από Θεσσ.)

Αυτά...μετά λοιπόν από τις εμπειρίες αυτές το service πάντα μόνος![/quote']

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για Θεσ/νίκη ο Dr. Fret είναι από τους TOP' date=' για service + χορδές + τρίψιμο ταστων = 70¤. Τσέκαρε και το site του για την διεύθυνση.

ΜΑΚΡΥΑΑΑΑ ΑΠΟ dr.fret!Τρομάρα του...

Όπως καταλαβαίνεις σου μιλάει ένας καμμένος από τον dr.fret αλλά και ένας που έζησε 6 χρόνια Θεσσ/κη και ξέρω πολύ καλά τι έχει κάνει ο τύπος σε διάφορους γνωστούς μου.

Ακούστε αυτό:

Πάει ένας φίλος μια χειροποιητη κιθάρα για απλό σερβις και χωρίς να τον ρωτήσει έκανε 2 τρύπες στην κιθάρα και τοποθέτησε το τρέμολο λίγο πιό ψηλά επειδή θεώρησε ότι είναι σωστό!Εμένα μου πήγε να μου βγάλει το nut από μια κιθάρα και σπάει ένα κομμάτι ξύλο! + ότι μου έσπασε και ένα γνήσιο made in usa Wilkinson VS-100.Πώς τα κατάφερε όλα αυτά;Ρωτήστε το ίδιο!

Σόρρυ για το ύφος μου αλλά του έχω πολύ άχτι του τύπου.

Εγώ αν και γενικά δεν εμπιστεύομαι κανέναν μάστορα για τέτοια δουλειά θα πήγαινα στον Γιαπιτζόγλου που είναι στην Νεάπολη αν και άκουσα και γι'αυτόν ότι ανέβασε τις τιμές.Παρόλα αυτά είναι τουλάχιστον προσεκτικός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πολλούς που αναφέρονται εδώ ως "άριστοι" υπάρχουν άνθρωποι που έκαψαν τη γούνα τους με το να τους εμπιστευθούν. Εμπιστευτείτε μόνο τη δική σας κρίση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK γράψτε λάθος για τον Dr. Fret. Μόνο καλά λόγια είχα ακούσει αλλά μετά από αυτά που διάβασα θα αναθεωρήσω τις απόψεις μου γι’ αυτόν.

Υ.Γ. Πάντως ο άτιμος στο μπλα μπλα είναι ΚΟΡΥΦΗ!

Κeep on F@$#<B>ing</b>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πολλούς που αναφέρονται εδώ ως "άριστοι" υπάρχουν άνθρωποι που έκαψαν τη γούνα τους με το να τους εμπιστευθούν. Εμπιστευτείτε μόνο τη δική σας κρίση.

 

Στο πρώτο που λες βέβαια υπάρχει και ο αντίλογος. Που λέει ότι ο καθένας έχει μια άτυχη στιγμή, και συνήθως θυμόμαστε ευκολότερα τα άσχημα από τα καλά... επομένως αν με κάποιον έχουμε παραξηγηθεί για τον ΧΨΖ λόγο, είναι πιο εύκολο να τον κράξουμε... :wink:

 

Για το λόγο αυτό νομίζω ότι όλες οι απόψεις πρέπει να ακούγονται και να λαμβάνονται υπόψη, αλλά φυσικά ο τελική απόφαση του που θα δώσουμε τα ωραία μας λεφτά είναι του καθενός μας. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ σε αυτό που λές dienekes αλλά όταν οι "άτυχες" στιγμές αρχίζουν να παίρνουν διαστάσεις τότε δεν δικαιολογείται κανένας!

Και γενικά όπου ακούς μεγάλα λόγια...να κρατάς μικρό καλάθι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως μια φορά χρειάστηκε να αλλάξω τάστα, το έκανα στον Καγμάκη (με 90¤ αν θυμάμαι καλά) και έμεινα πολύ ευχαριστημένος!

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αν και γενικά δεν εμπιστεύομαι κανέναν μάστορα για τέτοια δουλειά θα πήγαινα στον Γιαπιτζόγλου που είναι στην Νεάπολη αν και άκουσα και γι'αυτόν ότι ανέβασε τις τιμές.Παρόλα αυτά είναι τουλάχιστον προσεκτικός!

 

Ούτε και εγώ εμπιστεύομαι,αλλά δυστυχώς δεν εμπιστεύομαι ούτε τον εαυτό μου!

Αυτός ο Γιαπιτζόγλου μπορείς να μου πεις κάπως πιο συγκεκριμένα που είναι;

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα αυτός βρίσκεται στην ανηφόρα της Νεάπολης,νομίζω Βενιζέλου λέγεται ο δρόμος.Θα πάς από Εγνατία προς Σταθμό και θα στρίψεις δεξιά στην Λαγκαδά,μετά αφού περάσεις την αρχή της Αγίου Δημητρίου θα δείς πιο πάνω ένα βενζινάδικο.Εκεί στρίβεις δεξιά και θα βγείς στην ανηφόρα που σου λέω.Θα προχωρήσεις και θα έχεις το νού σου αριστερά για το μαγαζί του,είναι γωνιακό.

 

Υ.Γ. Πάντως μην με βρίζεις μετά αν δεν μείνεις ευχαριστημένος,ΟΚ?απλά πιστεύω ότι είναι καλύτερος και πιό προσεκτικός από τους άλλους.Εγώ συγκεκριμένα δεν έχω κάνει αλλαγή τάστων σε αυτόν απλά τρίψιμο,αλλαγή nut και σερβις.Πάντως έχει αρκετή πείρα διότι κατασκευάζει και δικά του όργανα,έχει spare parts κλπ. Α, και δυστυχώς δεν έχω το τηλ. του διότι δεν βρίσκομαι πια στην Θεσσ/κη και έχασα και την κάρτα του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου