Προς το περιεχόμενο

Χειροποιητη "custom" κιθαρα... απο που?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

..οπως καταλαβατε..ψαχνομαι να φτιαξω ενα οργανο...αποκλειστικα για μενα. Εποικινωνησα με την RAN GUITARS...και μου εβγαλε ενα κονδυλι 2300 - ΟΚ...αλλα σε.... 14 μηνες?????????

 

Υπαρχει καμια αλλη εταιρεια που να ξερετε ν προτεινετε.. " ξενη η ελληνικη " που να μπορει να μου φτιαξει οτι θελω ( οτι σχημα θελω κ.λ.π ) ....μεσα σε ενα λογικο χρονικο πλαισιο???

 

Τhanx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θεωρείς λογικό χρονικό πλαίσιο; Νομίζω μια χαρά χρόνος είναι οι 14 μήνες αν φτιάχνεται απ'το μηδέν η κιθάρα (δηλαδή το σώμα και το μπράτσο δεν είναι έτοιμα)*. Στην custom είναι και η εμπειρία της κατασκευής που θα τη χαρείς σε όλα τα στάδιά της (από την κούνια του...bandsaw μέχρι το τελικό setup της).

 

Όποιος βιάζεται σκοντάφτει  ;)

 

 

*edit: και ότι δεν φτιάχνει μόνο τη δικιά σου κιθάρα.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 μηνες ειναι too much απλος ο ανθρωπος λογικα θα εχει δουλεια για αυτο εβαλε τετοιο χρονικο περιθριο!

ετσι κ αλλιος με καθημερινη δουλεια μια κιθαρα το πολυ να θελει 2 μηνες( κ παλι υπερβολικος γινομαι)

 

παντως πολυ καλη δουλεια σ επολυ λογικες τιμες εχει ο Παναγιωτης Art Of Wood εδω Θεσσαλονικη εαν ενδιαφερεσε να σου στειλω σε πμ το τηλεφωνο του

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως πολυ καλη δουλεια σ επολυ λογικες τιμες εχει ο Παναγιωτης Art Of Wood εδω Θεσσαλονικη εαν ενδιαφερεσε να σου στειλω σε πμ το τηλεφωνο του

 

+1 για τον Παναγιώτη, που κάνει φοβερή δουλεια και είναι και φτηνός.

 

Ο enigma επίσης φοβερός αλλά οι τιμές του (απο ένα απλο pickguard μέχρι κιθάρα) ειναι με ολο το σεβασμο απλα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ.

 

Επίσης υπάρχει και ο witkowski

http://www.witkowskiguitars.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παρτcaster μου παίζει πλέον σε σκυλάδικο.... και ο παίχτης έχει τρελάνει κόσμο με το παίξιμο και τον ήχο της.... τελικά οι Tonerider Surfuri είναι ότι πρέπει....  ;)

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ κανένα σωματάκι στυλ 335 ενδιαφέρει κι εμένα μια κατασκευή.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας συνφορουμίτης από το kithara είχε πάρει από Shamray (Ρωσσία).

Του είχαν φτιάξει μία Explorer με δικά του specs γύρω στα 1500.

 

Νομίζω είναι η ιδανική επιλογή εφόσον μιλάμε για κιθάρα με metal προσανατολισμό:

http://www.shamray.ru/guitars.php?id=18&lang=en#54

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου