Προς το περιεχόμενο

Μεταξύ σφύρας και άκμωνος ...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  Αν θές κάποια απάντηση σε αυτό που ρώτησες, μπορείς να το

επαναδιατυπώσεις στα Ελληνικά..??

Απ' την άλλη, σαν ρητορική ερώτηση ήταν εντυπωσιακή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει να τριγγάρεις μια Starclassic Maple η μια pearl MCX, αφενός γιατί έχεις τα φράγκα και αφετέρου γιατί είσαι υβριδικός ηχολάγνος;

 

εξαρταται τι θες να κανεις...πχ αν παιζεις τζαζοφανκο καταστασεις κλπ οχι ρε φιλε φυσικα και δεν αξιζει, οι μονοι που τριγκαρουν ειναι οι μεταλλαδες οχι οτι δε το κανουν κιαλλοι αλλα κατα κωρον αυτοι το κανουν.

 

το τριγκερινγκ βεβαια εχει και τα πλεονεκτηματα του αρκει να εχεις καλα samples που θα αντικαταστησουν τα midi. φυσικα αν ειναι να τριγκαρεις ενα ακριβο σετ σαν αυτα που λες και να χρησιμοποιεις ηχους απο td-20 δε πα να ειναι και td-5000 οχι δεν αξιζει.

 

αν ομως τα συγχρονισεις με ενα laptopακι και μια καλη καρτα ηχου και παρεις sample απο vst τυπου bfd κτλ ναι τοτε αξιζει. βεβαια μιλαμε παντα για recording ετσι? γιατι live δε θα διανοουμουνα να τριγκαρω εκτος αν ηταν σαπια τα τυμπανα ή σκαρτος ο ηχοληπτης

 

edit: τι σημαινει μεταξυ σφυρας και ακμωνος?

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκυρο... Την έπιασα την ερώτηση, αλλά δεν έχω απάντηση, γιατί προφανώς δε γνωρίζω το αντικείμενο..

 

edit: τι σημαινει μεταξυ σφυρας και ακμωνος?

 

Σε πολύ δύσκολη θέση..

Άκμονας--> Το αμώνι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ρε beeroz! Μέσα σ΄όλα είσαι! χαχα... Δεν υπάρχει ερώτηξη χωρίς απάντηση σου!

Κοίτα τώρα τι γίνεται...

Πολλά παιδιά εδώ μέσα παίζουν σε ηλεκτρονικά,συνειδητά πιστεύω μια και οι γείτονες είναι σε φάση κατάθλιψης,απ΄την άλλη ακούω σύγχρονα songz και μόνο φυσικό ήχο τυμπάνων δεν παίρνω στ΄αυτιά μου μετά απο φιλτράρισμα, micz, κονσόλεζ και τελική μίξη...

Έλα όμως που καμιά εταιρία δεν σκέφτεται πως ο πιτσιρικάς, η αν θέλεις και ο μεσήλιξ που έχει πείνα να βαρέσει μεσημεριάτικα η βραδυάτικο τα Aquarian του για να ξεθυμάνει, δεν έχει κάνει κίνηση να πληρώσει το τίμημα με κάτι υβριδικό σαιλενσάτο και παράλληλα ον στέιτζ αν χρειαστεί!

Άρα το μεγαλύτερο ποσοστό θέλει να ταζαμάρει αθόρυβα στην πολυκατοικία και να έχει ένα κατά τα άλλα όμορφο αισθητικά ακουστικό σετ στο λαιβάκι με πληθώρα ήχων ανα τραγούδι και ύφος...

Χρυσή τομή δεν υπάρχει εκτός κι αν χώσεις πακτωλούρα χρημάτων και υβριδοποιήσεις αλλά Akira jimbo, μπουμπίνγκες,μάστεργουόρκζ η dw κολέκτορες και όχι καταλίνες και γκρανάιτ κατσαρόλια....

Άρα ξεκινάς κλασικά με v-drumz (μονόδρομος) ξενερώνεις στην πορεία αφού δεν έχεις στην κατοχή σου τα td-5000 και θέλεις αίσθηση φυσικού ακουστικού σετακίου...δεν θέλεις όμως να χάσεις και τον πλουραλισμό των ήχων της μοντουλαρισμένης σου edrumz γιατί καλά τ΄ακουστικά σετ, αλλά το κάτι παραπάνω στα σύγχρονα αυτιά των θαμώνων σ΄ένα μπαράκι τα ηλεκτρονικά με αξιοπρεπές μόντουλ σκίζουν buttz και μη μου πεις πάρε ηχολήπτη να σου στήσει ήχο με μικρόφωνα αφού αυτό συμβαίνει σπάνια σε μικρούς χώρους και είδι στην επαρχία...

Λατρεμένο όργανο το άτιμο, αλλά φωνάζει πολύ!

Θέλω να τριγκάρω!!!!! όλα σε  ένα λέμε! χαχαχα

Τώρα το πόσες απαντήσεις υπάρχουν μεταξύ σφυριού και αμονιού... τι να πω...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόνο εμένα πήγε το μυαλό μου στη σφύρα τον άκμωνα και τον αναβολέα, τα 3 οστά του αφτιού μας?

 

Επειδή πρόκειται για στάνταρ έκφραση τύπου "μπρος γκρεμός κ πίσω ρέμα", η οποία δεν εναφέρεται στα οστά του αυτιού, μάλλον μόνο εσύ το σκέφτηκες.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα έχεις χρήμα για τόσο ακριβό σετάκι σου περισσεύουν τότε και κάτι ψιλά για ένα μεταχειρισμένο φτηνό να το τριγκάρεις..... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα έχεις χρήμα για τόσο ακριβό σετάκι σου περισσεύουν τότε και κάτι ψιλά για ένα μεταχειρισμένο φτηνό να το τριγκάρεις..... Wink

 

Ναι... λέω να αγοράσω αυτό http://www.musicstore.de/en_EN/GRD/Drums/Drums-Sets/Tama-Warlord-Masai-Set-SE72V8-African-Twilight-AFT/art-DRU0013273-000 το σετ για τα λαιβ μου...

και αυτό http://www.musicstore.de/en_EN/GRD/Drums/Acoustic-drums/Spongebob-Spongebob-Schlagzeug-SBK100-/art-DRU0019805-000 για να του φορέσεω td-20 μοδουλάκι για practize στο σπίτι ...

χαχαχα! Αστειεύομαι!

Εν μέσω οικονομικής τρομολαγνίας νομίζω πως ουδείς θα σκεφτεί να πετάξει τα ευροπουλάκια του σε κάτι που δεν θα τον καλύψει συναισθηματικά ... :)

 

""Playing the drums in middle age is like to want you back the teenage rage of listeners not beat clapping in your solo ...""

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ρε beeroz! Μέσα σ΄όλα είσαι! χαχα... Δεν υπάρχει ερώτηξη χωρίς απάντηση σου!

Κοίτα τώρα τι γίνεται...

Πολλά παιδιά εδώ μέσα παίζουν σε ηλεκτρονικά,συνειδητά πιστεύω μια και οι γείτονες είναι σε φάση κατάθλιψης,απ΄την άλλη ακούω σύγχρονα songz και μόνο φυσικό ήχο τυμπάνων δεν παίρνω στ΄αυτιά μου μετά απο φιλτράρισμα, micz, κονσόλεζ και τελική μίξη...

Έλα όμως που καμιά εταιρία δεν σκέφτεται πως ο πιτσιρικάς, η αν θέλεις και ο μεσήλιξ που έχει πείνα να βαρέσει μεσημεριάτικα η βραδυάτικο τα Aquarian του για να ξεθυμάνει, δεν έχει κάνει κίνηση να πληρώσει το τίμημα με κάτι υβριδικό σαιλενσάτο και παράλληλα ον στέιτζ αν χρειαστεί!

Άρα το μεγαλύτερο ποσοστό θέλει να ταζαμάρει αθόρυβα στην πολυκατοικία και να έχει ένα κατά τα άλλα όμορφο αισθητικά ακουστικό σετ στο λαιβάκι με πληθώρα ήχων ανα τραγούδι και ύφος...

Χρυσή τομή δεν υπάρχει εκτός κι αν χώσεις πακτωλούρα χρημάτων και υβριδοποιήσεις αλλά Akira jimbo, μπουμπίνγκες,μάστεργουόρκζ η dw κολέκτορες και όχι καταλίνες και γκρανάιτ κατσαρόλια....

Άρα ξεκινάς κλασικά με v-drumz (μονόδρομος) ξενερώνεις στην πορεία αφού δεν έχεις στην κατοχή σου τα td-5000 και θέλεις αίσθηση φυσικού ακουστικού σετακίου...δεν θέλεις όμως να χάσεις και τον πλουραλισμό των ήχων της μοντουλαρισμένης σου edrumz γιατί καλά τ΄ακουστικά σετ, αλλά το κάτι παραπάνω στα σύγχρονα αυτιά των θαμώνων σ΄ένα μπαράκι τα ηλεκτρονικά με αξιοπρεπές μόντουλ σκίζουν buttz και μη μου πεις πάρε ηχολήπτη να σου στήσει ήχο με μικρόφωνα αφού αυτό συμβαίνει σπάνια σε μικρούς χώρους και είδι στην επαρχία...

Λατρεμένο όργανο το άτιμο, αλλά φωνάζει πολύ!

Θέλω να τριγκάρω!!!!! όλα σε  ένα λέμε! χαχαχα

Τώρα το πόσες απαντήσεις υπάρχουν μεταξύ σφυριού και αμονιού... τι να πω...

 

 

ρε φιλε δεν ειμαι μεσα σε ολα... το οτι υπαρχει ''παντου'' μια απαντηση μου οφειλεται στο οτι ειμαι ανεργος και οτι εχω αρκετες ωρες να ''ξοδεψω'' στο νετ...εχω απλα μια αποψη την οποια φροντιζω να την τεκμηριωνω με επιχειρηματα... τιποτε αλλο...

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου