Προς το περιεχόμενο

Θέμα με Blackstar HT-5CR


Grey

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρειάζομαι επειγόντως τα φώτα κάποιου γνώστη...

Μόλις χθές αγόρασα τον εν λόγω ενισχυτή.Πέρα από τα καλά λόγια που διάβαζα,καθοριστικό ρόλο έπαιξε το οτι έχει υποδοχή για ακουστικά.Αυτός είναι ο τρόπος με τον οποίο είμαι αναγκασμένος να παίζω τις περισσότερες φορές...

Βάζοντας λοιπόν τα ακουστικά στην ανάλογη υποδοχή,ο ήχος βγαίνει και από τον ενισχυτή και από τα ακουστικά,πιο συγκεκριμένα από το ένα γιατί χρειάζεται extra καρφάκι και αυτό που έχω είναι μονοφωνικό.

Κάνω κάτι λάθος ή απλά έτσι δουλεύει το συγκεκριμένο headphone output;

Άν ισχύει το δεύτερο τότε έχουμε πρόβλημα...

 

Υ.Γ.Τί το ήθελα το thread για την καλή τιμή;! :-[

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε ακουστικά με στερεο καρφί !!!! Αφού ουσιαστικά το κατάλαβες !!!! ;D ;D ;D ;D

Δεν πρέπει να πρόλαβες τη διόρθωση στο post...

Tα ακουστικά έχουν stereo καρφί αλλά ειναι το μικρό,ενώ η υποδοχή του ενισχυτή είναι για μεγάλο.Αυτό το extra που έχω βάλει είναι το μονοφωνικό...Λέει κάτι;

Θα εκραγεί το κεφάλι μου... ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ όταν συνδέω τον HT-5R στον υπολογιστή με το emulated output στο pc,για να μην παίρνω ήχο και από τα ηχεία του pc και από τον ενισχυτή αφήνω το ''Standby'' στο off.Δεν ξέρω αν θα πιάσει σε σένα όμως.Ελπίζω να μην είπα κοτσάνα!!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όταν συνδέω τον HT-5R στον υπολογιστή με το emulated output στο pc,για να μην παίρνω ήχο και από τα ηχεία του pc και από τον ενισχυτή αφήνω το ''Standby'' στο off.Δεν ξέρω αν θα πιάσει σε σένα όμως.Ελπίζω να μην είπα κοτσάνα!!

Το δοκίμασα...τζίφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα...τζίφος.

 

To manual λέει ότι μπορείς να βάλεις stereo ακουστικά και να κλείσεις την έξοδο μεγαφώνου:

http://video.musik-schmidt.de/content/Blackstar-HT-5RH-Head.pdf?iframe=true&width=1024&height=600

 

Mε ένα σωστό stereo ανταπτοράκι του 1Ε θα λυθεί το θέμα λογικά:

http://www.cusbox.com/808-1626-thickbox/635-14-male-to-35mm-female-audio-stereo-jack-adapter.jpg

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα ακουστικά έχουν stereo καρφί αλλά ειναι το μικρό,ενώ η υποδοχή του ενισχυτή είναι για μεγάλο.Αυτό το extra που έχω βάλει είναι το μονοφωνικό...

ξέρεις τη λύση από το πρώτο ποστ!

χρειάζεσαι ένα στέρεο αντάπτορα από μικρό σε μεγάλο τζακ!

Θα εκραγεί το κεφάλι μου... ???

γιατί τρελαίνεσαι? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου