Προς το περιεχόμενο

Μεταξύ σφύρας και άκμωνος ...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

και διαφωνώ με τον beeroz μια και θέλω να ξεντριγκάρω με το πρώτο λάιβ που θα μου τυχαίνει και να παίζω με φυσικά δέρματα αλλά όχι με σετ spongebob!...

 

Φαντάσου πως θα ακούγονταν ένα σετ spongebob squarepants , ως φθηνή λύση , σε σχέση με μια pearl MCX η αν θέλεις και μια gretsch renown ον στείτζ ... πάντα ατριγκάριστες!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες αργότερα...

xmmm δυσκολη ερωτηση που νομιζω οτι εξαρταται αποκλειστικα απο τις συνθηκες.

τι εννοω.ενα καλο ακουστικο σετ..σε ενα καλο συναυλιακο χωρο με καλα μικροφωνα και ηχητικα δεν το triggareis ποτε.Η αποψη μου ειναι οτι ουτε καν δεν το mufflareis αλλα αυτο ειναι μια αλλη συζητηση.απο εκει και περα...μου εχει τυχει να παιξω σε μαγαζια 2500θεσεων και να κουβαλησω τα καλα μου πιατινια και τυμπανα..Zildziaan kai Gabriel..και ο τυπος να εχει 2 μικροφωνα- θεσεις για τα τυμπανα.

σε αυτες τις περιπτωσεις θεωρω οτι το triggering ειναι καλυτερο..μιας και το μονο που στελνεις ειναι ενα Left Right.  Καμια φορα χρησιμοπουουν και τις 2 επιλογες ταυτοχρονος. Με τα μικροφωνα και τα gate ο drummer krataei  το φυσικο του σετ και ηχο στο stage..και ο ηχοληπτης triggarei απο την κονσολα με ενα drum module. Χρησιμοποιει τα μικροφωνα σαν triggers δηλαδh.

Ελπιζω να βοηθησα.

Βαγγελης Μουλακακης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου