Προς το περιεχόμενο

Μαγνήτες 490R/498T


ax1ss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ξερετε αν μπορω να αγορασω μαγνητες Gibson 490R/498T  γιατι στον θωμα δεν βρηκα..αν και εχω καποια προβληματα με το site.

και ποσο κανουν και απο που?

Thanx.

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλύτερα που δεν τους βρισκεις παρε κανα αλλο ζευγαρι λιγο πιο ζωντανο... αυτοι ειναι λιγο μουντοι.

παρε BURSTBUCKER  ή classic 57

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλύτερα που δεν τους βρισκεις παρε κανα αλλο ζευγαρι λιγο πιο ζωντανο... αυτοι ειναι λιγο μουντοι.

παρε BURSTBUCKER  ή classic 57

Συμφωνω,αν και καλυτερα να πεις και με τι ειδος μουσικης καταπιανεσαι..

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ειχα ακουσει τους 490/498 και ξετρελαθηκα, oi busrtbuckers ειναι το ιδιο απλα ποιο high gain? μονο ΠΟΛΥ βρωμικο καναλι με ενδιαφερει. σαν του μεγαλου jon schaffer που σε συνεντευξη του τα περισσοτερα album τα ηχογραφει me gibson les paul studio!!!

 

http://www.geocities.com/gcrites80s/icedearth.htm

(thanx bouka for the link)

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρακολουθώ τα θέματα που κάνεις εδώ και καιρό και ένα έχω να σου πω

 

θες ήχο Jon Schaffer και ψάχνεις τρόπους να φτιάξεις το ίδιο πράμα. ε λοιπόν έχεις ξεχάσει τα 2 βασικά

 

κιθάρα και ενισχυτή (δε μπαίνω καν στη διαδικασία να πω για τα χερια ε)

 

λοιπόν, ακόμα και τους μαγνήτες να βάλεις, τον ήχο δεν μπορώ να σου πω ότι θα τον πετύχεις.

 

δεν είναι δυνατό να είναι το ίδιο πράμα μια gibson lespaul studio σε ενα marshall με μια ibanez+metalzone+laney 15 watt.

 

μην τρελαίνεσαι και μη κολλάς με τον εν λόγω κύριο, προσπάθησε να βρεις κάτι παραπλήσιο που να αξίζει τον κόπο, αλλά μην αντιγρα΄φεις τις επιλογές του, είναι πολύ πιθανό να μην οδηγήσουν πουθενά και να απογοητευτείς, και να έχεις σκάσει κι ένα σωρό φρ'αγκα.....

 

 

φιλικά ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:)

τον ηχο πιστευω πως τον εχω πετυχει με το gear που εχω,οποτε δεν ψαχνω να τον κανω καλυτερο αλλα αυτο που θα παρω να μπορει να μου κανει τουλαχστον το ιδιο..ο ηχος του jon ειναι ο καλυτερος μεταλ που εχω ακουσει εδω και 7 χρονια..τι να κανουμε..αυτος μου αρεσει.

 

παραδειγμα:δεν θα επαιρνα τον emg 81 γιατι ειναι πολυ πριμος και δεν τον θελω παρολο που o jon στην bc rich τον φοραει εγω δεν τον θελω! θελω 85 ας πουμε(διαφοροποιουμαι  ;D)

 

 

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μουσικη που παιζω ειναι δικα μου riffs επηρεασμενα παρα πολυ απο  iced earth (πως και ετσι  ;D) και σολο στυλ petrucci..προσπαθω τουλαχιστον.. 8)

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ειχα ακουσει τους 490/498 και ξετρελαθηκα, oi busrtbuckers ειναι το ιδιο απλα ποιο high gain?

 

Οι burstbuckers ειναι πιο vintage. Το εχω το set (490/498) στη studio μου και γενικα μπορεις να παιξεις απο jazz/blues μεχρι metal.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου