Προς το περιεχόμενο

John McLaughlin - To The One


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έπεσα προσφάτως πάνω στο περσινό άλμπουμ του McLaughlin με την μπάντα του 4th Dimension και μου άρεσε πολύ αυτό που άκουσα, ειδικά η μοντέρνα προσέγγιση μπάσου - τυμπάνων. Παραθέτω δυο κομμάτια προς κάθε ενδιαφερόμενο:

 

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Thanks Σπύρο. Πράγματι σκοτώνει. Έχεις πολύ καλό γούστο (βρε μήπως στο έχω ξαναπεί? ;D).

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απιστευτη μπαντα...ειδικα το ντουετο των drummer,εκ των οποιων ο ενας παιζει και πληκτρα,καθολου περιεργο για το εξωτερικο,τα σπαει αγρια και παιζουν παρα πολυ με πολυρυθμιες μεταξυ τους...απο τις αγαπημενες μπαντες...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Btw, και τα 2 κομματια παιζουν σε λαθος τονικοτητα σε σχεση με το αλμπουμ.... ::)

 

Πολύ παράξενο αυτό. Δεν μπορώ να φανταστώ γιατί.

 

Thanks Σπύρο. Πράγματι σκοτώνει. Έχεις πολύ καλό γούστο (βρε μήπως στο έχω ξαναπεί? ;D).

 

Απλώς συμφωνούν τα γούστα μας Στράτο. Τελευταίως ψάχνω τις πιο πρόσφατες κυκλοφορίες διαφόρων μεγάλων της τζαζ/φιούζιον της γενιάς αυτής και έχω βρει μερικά εκπληκτικά πράγματα. Το κακό είναι ότι τα άλμπουμς αυτών των ανθρώπων είναι συνήθως ανεξάρτητες παραγωγές (πράγμα λογικό με την κατάσταση της δισκογραφίας σήμερα) και δεν έχουν σχεδόν κανέναν promotion. Ας είναι καλά το youtube.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ παράξενο αυτό. Δεν μπορώ να φανταστώ γιατί.

Το μονο που μπορω να φανταστω ειναι να το εχει καποιος σε...βινυλιο και να το επαιξε σε λαθος στροφες ;D

Αμφιβαλω βεβαια αν υπαρχει σε βινυλιο.

Τεσπα, εκανα MP3 τα 2 κομματια απο το δικο μου CD να τα ακουσεις και να δεις διαφορα.

If you like it, buy it ;D γιατι ειναι πολυ καλο αλμπουμ, και λογικα θα το βρεις κανα 10ρικο και πιο κατω στο Amazon UK

(εγω το αγορασα 10 ευρω το 2010 απο κει)

 

http://www.mediafire.com/?aoocxgdlev8b7qs

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που μπορω να φανταστω ειναι να το εχει καποιος σε...βινυλιο και να το επαιξε σε λαθος στροφες ;D

Αμφιβαλω βεβαια αν υπαρχει σε βινυλιο.

Τεσπα, εκανα MP3 τα 2 κομματια απο το δικο μου CD να τα ακουσεις και να δεις διαφορα.

If you like it, buy it ;D γιατι ειναι πολυ καλο αλμπουμ, και λογικα θα το βρεις κανα 10ρικο και πιο κατω στο Amazon UK

(εγω το αγορασα 10 ευρω το 2010 απο κει)

 

http://www.mediafire.com/?aoocxgdlev8b7qs

 

Ευχαριστώ Waterfall. Θα το αγοράσω σίγουρα. Όσο το ακούω, τόσο μου αρέσει. Είχα πραγματικά καιρό να δεχτώ τέτοιο effect από καινούρια κυκλοφορία.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου