Προς το περιεχόμενο

Τι είναι αυτο το κιθαρολούνα-πάρκ?


kotsos_007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαι τα κλειδιά της έχουν πλάκα.Φουτουριστικά.

 

Εμένα πάντως που είμαι και πιο ΒίνταΖΖΖ τύπος μου άρεσε πολύ, αν και μοντέρνα

 

 

 

.

Πάτησα στο google για πληροφορίες και πέτυχα αγγελία: http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=260545

 

 

 

 

Τhanks αλλά δεν είμαι για άλλες αγορές τώρα....του χρόνου ίσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η κλασική "προκατάληψη" απέναντι στη τίμια εταιρεία της Yamaha.

 

Μέχρι 600-800 ευρώ έχει ότι ποιοτικότερο κυκλοφορεί στην αγορά.

Η σειρά AES κ RGX υστερεί μόνο στους μαγνήτες.

Δεν έχω ακούσει ποτέ κανένα να αλλάζει τα ηλεκτρικά, τα κλειδιά, τη γέφυρα σε Yamaha κιθάρα επειδή του δημιούργησαν πρόβλημα.

Μόνο για λόγους πειραματισμού.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μέχρι 600-800 ευρώ έχει ότι ποιοτικότερο κυκλοφορεί στην αγορά.

 

Το παρακάνεις λίγο...στα πολύ φτηνά 300 και κάτω νομίζω υπερτερει η cort και στα 600 με 800 ευρώ παίζουν framus, duesenberg,fender classic player, partcasters.

 

Δε λέω, ωραιότατες είναι αλλά μη το παραλέμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε κλικ να στο ανοιξει σε άλλο παράθυρο. Αλλιώς βάλε στο youtube "guitar world yamaha" και θα είναι το πρώτο που θα βγάλει

Το κάνει συχνά το νοιζ με βιντεάκια του youtube.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαιρομαι παντως που εχεις ακουσει ΟΛΕΣ της YAMAHA(και τα 450 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ μοντελλα ακουστικων και ηλεκτρικων κιθαρων),μια και τα εχεις ακουσει ΟΛΑ θα ηθελα να μου πεις πως σου φανηκαν οι...παμφθηνες (10.000 euros+) ακουστικες του custom shop της καθως και πολλες εκπληκτικες vintage style (ΑS 2000,SBG 3000 κτλ) που εχεις απο οτι φαινεται δοκιμασει. ;D

 

Μα ίσα ίσα νομίζω οτι ξηγήθηκα και είπα οτι δεν γνωρίζω για την μάρκα τίποτα απλά ότι έχω ακούσει... (όχι απο όργανα... απο φίλους...)...

 

spy...  >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρακάνεις λίγο...στα πολύ φτηνά 300 και κάτω νομίζω υπερτερει η cort και στα 600 με 800 ευρώ παίζουν framus, duesenberg,fender classic player, partcasters.

 

Δε λέω, ωραιότατες είναι αλλά μη το παραλέμε....

 

Στα 600-800 θα πάρεις τα κορυφαία μοντέλα των σειρών AES ή RGX, ενώ σε Framus-Duesenberg τα entry (που ξεφεύγουν κιόλας).

Για CP κ partscaster θα συμφωνήσω.

Όσο για την Cort, έχω παίξει με δύο ακριβά μοντέλα που δεν με ικανοποίησαν σε σχέση με τη Yamaha μου. Για τα φτηνά πάω πάσο, δεν γνωρίζω.

 

Πάντως την αρχική δήλωση την έκανα, γιατί υπάρχει μια ταμπέλα που μπαίνει σε όλες τις κιθάρες της Yamaha (ποιοτικές μεν, αλλά...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Πάντως την αρχική δήλωση την έκανα, γιατί υπάρχει μια ταμπέλα που μπαίνει σε όλες τις κιθάρες της Yamaha (ποιοτικές μεν, αλλά...).

 

Nαί όντως υπάρχει μια προκατάληψη, και αν δε κάνω λάθος είναι ελληνικό φαινόμενο στο οποίο έχει συμβάλει πολύ και ο youallknowwho Ελληνας αντιπρόσωπος.

 

 

 

 

Υ.Γ. (εγκυκλοπαιδικά το αναφέρω) Oσο για τα entry levels τις framus, πριν απο μερικές μέρες η diablo pro μου πάτησε κάτω σε κάθε τομέα μια musicman petrucci...και όταν τόλμησα να πω το βέβηλο αυτό συμπέρασμα, συμφώνησαν μαζί μου όλοι όσοι ήταν παρώντες, μεταξύ των οποίων έμπειροι παίκτες και οργανοποιοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου