Προς το περιεχόμενο

Ακόμα μια φορά Κύριε Ελέησον..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατ' αρχήν, πείνασα ρε μπαγάσα... Τέλος πάντων, ας κάνω μερικές ώρες υπομονή...

Terumi, αφού το λες μόνος σου: το πόιμνιο δεν πηγαίνει σε τέτοιες συναυλίες. ¶ρα αυτές οι παρεμβάσεις δεν μπορεί παρά να έχουν άλλο στόχο. Ο στόχος (κατά τη γνώμη μου) είναι η νομιμοποίηση του "διαβολικού" και κατ' επέκταση η ισχυροποίηση της εκκλησιαστικής αρχής. Χωρίς το διαβολικό, το αντίθετό του δεν έχει λόγο ύπαρξης. Αυτό εννοώ όταν λέω ότι είναι δύο όψεις του ίδιου νομίσματος.

Απ' την άλλη, δεν τίθεται θέμα φασισμού (στην πράξη) διότι η εκκλησία δεν έχει προσωπικό που να μπορεί να επιβάλλει την άποψή της. Απλά λέει την κοτσάνα της, όπως άλλωστε κάνουν όλοι οι δημοσιογράφοι. Αν ο Τέρενς Κουίκ έχει δικαίωμα να λέει τη γνώμη του για τη Eurovision (π.χ.), τότε και ο παπάς έχει το δικαίωμα να λέει τη δική του για τις "σκληρές" συναυλίες. Εμένα δεν με πειράζει να την λέει (εφ'όσον δεν έχει τη δύναμη να την επιβάλλει), αλλά ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΗΝ ΛΕΕΙ ΑΝ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΄ΣΑΤΑΝΙΣΤΕΣ΄. Κάνω κάπου λάθος;

 

Με το 'εικαστικοί΄ υποθέτω ότι αναφέρεσαι στον τύπο που εκσπερμάτωνε στο σταυρό και την τότε παρέμβαση εκ' μέρους των παπάδων. Για να μην παρεξηγούμαι, θεωρώ τη συγκεκριμένη εικόνα κακό έργο τέχνης, το οποίο ούτε καν θα το είχαμε ακούσει ποτέ, αν δεν είχε υπάρξει η επέμβαση των παπάδων - νάτη πάλι η θεωρία του ίδιου νομίσματος.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Κανένα metal γκρουπ της δεκαετίας του 70 δεν θα δεχόταν να ξεφτιλιστεί με τέτοια πράγματα.

 

Για ποιο λόγο να το κάνει eye μου..Ούτε οι σημερινές μπάντες θα κατάφευγαν

σε τέτοια φθηνά τρυκ, αν είχαν τα @@ να συνεχίσουν την ποιότητα της μουσικής παράδοσης που παρέλαβαν.. :wink:

 

ΥΓ.Οι εξαιρέσεις απλά επιβεβαιώνουν τον κανόνα..

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι μεταλάδες είναι συνήθως ψώνια που αγωνίζονται να το παίξουν σκληροί και άντρακλες μπας και βγάλουν καμιά γκόμενα. Ειδικά όταν συνεχίζουν να το κάνουν και μετά τα 30 είναι άκρως λυπηρό το θέαμα.

 

Διαφωνώ κατα πολύ.Αυτοί που λές υπάρχουν μεν αλλά σε μικρό σχετικά ποσοστόκαι σίγουρα δεν το κάνουν για γκόμενα(τουλάχιστον όχι σοβαρή γκόμενα)Οι περισσότεροι μάλιστα αλλάζουν μουσικά γούστα(αφήνουν το ροκ και σοβαρεύονται :lol: )για να πάνε στα club όπου έχει πιο πολλές γκόμενες απο ότι στις metal συναυλίες.¶σε που έχω διαπιστώσει ότι ένας μεταλάς αν πέσεις κάτω θα σου δώσει το χέρι να σε σηκώσει ο τυπάς όμως με τη μπέμπα και τις δυο γκόμενες όχι το χέρι να σου δώσει' date='θα σε πατήσει και απο πάνω.[/quote']

 

Βιώνω ένα στατιστικό παράδοξο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τεστ γνώσεων:

 

Ποιό είναι το διάστημα στη μουσική το οποίο οι παλαιότεροι θεωρούσαν διαβολικό και το ονόμαζαν "diabolus in musica"...? πλάκα πλάκα ακούγεται όντως πολύ "σκοτεινό"... :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Όσοι έχουν κάνει μια βόλτα από ¶γιο Όρος συζητώντας με μερικούς πραγματικά "πνευματικούς" ανθρώπους, απλά αφήνουν την "κοσμική" παπαδοπαρέα να λέει ότι θέλει..Εξηγούν -με τρόπο- στα παιδιά τους την "αλήθεια", (μην κολλήσει και τίποτα κανένα, φιλώντας χέρια παπά που δεν ξέρει που το χε βάλει πριν..) και αφήνουν την μαμά τους και την γιαγιά τους στην ηθελημένη πλάνη τους κάνοντας και μια καλή πράξη..Αν δεν καταθέσουν αυτές τον όβολό τους στα παγκάρια, που θα βρουν φράγκα να αγοράσουν το καινούργιο "στριγκάκι" που είδαν στην βιτρίνα γυρνώντας από το καταχητικό όπου προέτρεπαν το ποίμνιό τους να αποφεύγει τον "λιγδιάρη" μακρυμάλλη ροκά σατανιστή..Είναι βαρύ για τον Χριστόδουλο άλλωστε αυτά τα "μιάσματα" να κυκλοφορούν με καλύτερη θωρακισμένη μερσεντές από την δική του..

 

ΥΓ. Θεωρώ ότι τους δικαιώνουμε ασχολούμενοι με απόψεις τους γιατί δείχνουμε ότι τους παίρνουμε και σοβαρά..Θα χάσει με τα πολλά και την όρεξή του ο eye και θα τόχω κρίμα στον λαιμό μου.. :)

ΥΓ2. Η όποια σχέση του καθενός με τον όποιο Θεό καταλήξει να πιστεύει, είναι

προσωπική υπόθεση και σίγουρα δεν χρειάζεται ακριβοπληρωμένους μαυροφορεμένους manager σαν μεσάζοντες..

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιό είναι το διάστημα στη μουσική το οποίο οι παλαιότεροι θεωρούσαν διαβολικό
Σίγουρα αναφέρεσαι στο χρονικό διάστημα ανάμεσα στους δίσκους των Pink Floyd :) :) :)

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου