Προς το περιεχόμενο

Το νεο Δολλαριο...


alderbody

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγοραζεις ενα ΜΕΓΑΛΟ (αλλα ΠΟΛΥ μεγαλο) ΜΑΝΤΗΛΙ και κλαις τα λεφτακια σου...

...αυτό το ήξερα και χωρίς να έχω master...περίμενα κάτι πιό επιστημονικό ή κανά 2 λόγια παρηγοριάς...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 222
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

...αυτό το ήξερα και χωρίς να έχω master...περίμενα κάτι πιό επιστημονικό ή κανά 2 λόγια παρηγοριάς...

 

MacBook Air ?

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...αυτό το ήξερα και χωρίς να έχω master...περίμενα κάτι πιό επιστημονικό ή κανά 2 λόγια παρηγοριάς...

 

ελα σου ειπα και τα...επιστημονικα μου

 

 

Αν τα εχεις στις ΗΠΑ η μονη λυση ειναι να "ρεφαρεις" ΑΓΟΡΑΖΟΝΤΑΣ μετοχες (τωρα που εχουν καταξεφτυλιστει οχι οταν ξαναπαρουν τα πανω τους κατα το βλαχοελληνικο συνηθειο..).

 

επισης ειναι μια ΜΟΝΑΔΙΚΗ ευκαιρια να αγορασεις ακινητα στις ΗΠΑ (εχουν πεσει μεχρι και 60% σε εναν χρονο σε καποιες περιοχες,ορισμενες απο τις οποιες ειναι ΦΙΛΕΤΑ,ειδικα στη Νεα Υορκη με τα λεφτα που θα εδινες για να αγορασεις διαμερισμα σε ενα απο τα μαλακισμενα προαστια της Αθηνας αγοραζεις πλεον ανετα διαμερισμα μεχρι και 100 τ.μ το οποιο το ΝΟΙΚΙΑΖΕΙΣ χρυσο,πανω απο 5000 το μηνα)

 

παρηγορια δεν χρειαζεται καποιος τωρα,ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ χρειαζεται. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αργα η γρηγορα θα "κοψουν" χρημα οι Αμερικανοι δεν "βγαινει" αλλοιως οτι και να λενε οι διαφοροι απατεωνες,οποτε κλαψε με μανα κλαψε με μια νυχτα με φεγγαρι....

 

δηλαδη? εννοείς ότι θα εκδώσουν νέο χρήμα ? σε κάποιο ντοκυμαντερ το ειχα δει αυτο. έλεγε ότι το χρήμα το ελέγχουν η κεντρική τράπεζα δλδ κάποιοι ιδιώτες κλπ κλπ αλλα δε θυμαμαι....

 

Ποιές θα ειναι οι συνεπειες τότε?

 

επισης ειναι μια ΜΟΝΑΔΙΚΗ ευκαιρια να αγορασεις ακινητα στις ΗΠΑ (εχουν πεσει μεχρι και 60% σε εναν χρονο σε καποιες περιοχες,ορισμενες απο τις οποιες ειναι ΦΙΛΕΤΑ,ειδικα στη Νεα Υορκη με τα λεφτα που θα εδινες για να αγορασεις διαμερισμα σε ενα απο τα μαλακισμενα προαστια της Αθηνας αγοραζεις πλεον ανετα διαμερισμα μεχρι και 100 τ.μ το οποιο το ΝΟΙΚΙΑΖΕΙΣ χρυσο,πανω απο 5000 το μηνα)

:o  :o  :o

Τελικά το κόλπο ειναι να πηγαινεις αντιθετα με το ρευμα μου φαίνεται! Ήξερα οτι πια συμφερει να αγοραζεις σπιτι εξω (πχ ενα τριαρι στη Μπολόνια νοικιάζεται σε 3 φοιτητες, 3x500E) , αλλα οχι και ετσι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιές θα ειναι οι συνεπειες τότε?

 

Οι συνεπειες που ειχαμε για δεκαετιες με τη  δραχμη,δηλ.πληθωρισμος ,υψηλοτατα επιτοκια που "σταματανε" την αναπτυξη και βεβαια συνεχη πτωση της "αξιας" του χρηματος.

 

 

Τελικά το κόλπο ειναι να πηγαινεις αντιθετα με το ρευμα μου φαίνεται!

 

ΠΑΝΤΑ ηταν αυτο,μη ξεχνας οτι οι μεγαλυτερες περιουσιες δημιουργηθηκαν σε καιρους κρισης.

 

Απλα θελει ατσαλινα νευρα και στομαχι και βεβαια τρομακτικη αναλγησια (δηλ. να μην πολυσκασεις που θα αγορασεις τον κοπο μιας ζωης του αλλου για ενα κομματι ψωμι....αυτη τη στιγμη στην Wall street αλλαζουν χερια εταιριες σε τιμες 1/10 των ΧΘΕΣΙΝΩΝ τιμων τους!!!)

 

 

Ήξερα οτι πια συμφερει να αγοραζεις σπιτι εξω (πχ ενα τριαρι στη Μπολόνια νοικιάζεται σε 3 φοιτητες, 3x500E) , αλλα οχι και ετσι!

 

προσωπικα θα προτιμουσα να αγορασω διαμερισμα ακομα και στη...Μποτσουανα παρα στην Αθηνα,οποιος επενδυει σε ακινητα αυτη τη στιγμη στο Greece απλα αυτοκτονει.

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Federal Reserve Bank εκδίδει το χρήμα και ανήκει σε ιδιώτες και όχι στο κράτος όπως θα πίστευε κανείς απο το όνομά της.

Επίσης απαγορεύεται η δημοσιευση των μετόχων της.

Αυτη η τράπεζα κόβει δολαρια και τα πουλάει στις μεγάλες τράπεζες με επιτόκιο.

Και αυτά τα δολάρια δεν έχουν αντίκρισμα σε τίποτα, πχ σε χρύσο όπως ίσχυε μια φορά και έναν καιρό ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αριστα 10!!!

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Federal_Reserve_System

 

Απλα να διευκρινησουμε οτι αναφερομαστε στην FEDERAL RESERVE BANK & οχι στην FEDERAL BANK (μια απλη ιδιωτικη τραπεζα)

 

επισης οι αμερικανοι την θεωρουν...ημι-ιδιωτικη τραπεζα..

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MacBook Air ?

Mac user είμαι, όχι χαζός...

 

παρηγορια δεν χρειαζεται καποιος τωρα,ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ χρειαζεται. ;)

Αυτό ξαναπές το, είμαι τέρας ψυχραιμίας

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry για το άσχετο, αλλά σοβαρά τώρα, αυτό θα έχει επιπτωση και στις τιμές των προιόντων απο America;

Δηλ. τώρα που πάω για Macbook Pro, να τρέξω να το πάρω ή να περιμένω μπας και πέσουν οι τιμές;

 

(καλά θα μου πείτε, εδώ ο κόσμος χάνεται και το ...μαϊμουνάκι  ;D ξυρίζεται!!)

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου