Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακη ηχογραφηση και καρτα ηχου


TechnoPrisoner

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα!

 

δουλευω αυτη την καρτα ηχου της M-Audio "Delta Dio 2496"

 

http://www.core-sound.com/dio_2496.html

 

την χρησιμοποιω στο PC που κανει record το τελικο σημα ψηφιακα

 

δηλαδη.  Pc1->κονσολα->Τc Finalizer->Digital Recording Pc2(M Audio dio 2496)

την εχω περιπου 5 χρονια και ειμαι ευχαριστημενος καθως ομως η τεχνολογια ολο κ βελτιωνεται

θα ηθελα να μαθω αν αγοραζοντας μια νεα καρτα ηχου θα ειχα "βελτιωση" στην ηχογραφηση του σηματος,θα ηθελα να μου προτεινεται αν εχετε καπια υποψιν.

 

ευχαριστω προκαταβολικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η καρτα που εχεις φιλε μου ειναι τουλαχιστον...10ετιας...!!

ακομα και οι προσφατες της ιδιας εταιρειας ειναι καρτες με πολυ καλυτερους κονβερτορες...απο το finalizer πως πηγαινες στην καρτα???με τι συνδεση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρησιμοποιεις κ τις αναλογικες εισοδους της καρτας??αν  to ad γινεται μονο απο το finalizer τοτε ισως ...να μην χρειαστει να αλλαξεις καρτα....εκτος και αν πας σε καποια με παραπολυ καλους κονβερτορες...προτεινω ανεπιφυλακτα για αυτο την focsrite saffire pro (10 h kai 26) ;) ;).....h αλλιως ανεβαινεις ακομα πιο ψηλα σε lynx κ.τ.λ...εισαι ευχαριστημενος απο το convertion toy finalizer?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως το analog to digital γινεται απο το finalizer και στελνει το σημα ψηφιακα στην καρτα.

γενικα ειμαι ευχαριστημενος,την ερωτηση την εκανα επειδη δε παρακολουθω κ πολυ την εξελιξη στις καρτες ηχου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου