Προς το περιεχόμενο

Υπάρχει κάποιος τρόπος να κατεβάσω αυτά τα midi??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Για να μη σου επιτρέπεται σημαίνει ότι δεν ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ!

Είναι πνευματική ιδιοκτησία του συνθέτη και απ' ότι βλέπω θες να τα πάρεις από το ίδιο το site του. Προσπάθησε να σεβαστείς τη δουλειά των άλλων. Μπορείς να τα φτιάξεις μόνος σου, έτσι δεν είναι; Αλλιώς ζήτησε τα από τον ίδιο και έλα να μας πεις τι σου είπε.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Γειά σας!Υπάρχει κάποιος τρόπος να κατεβάσω τα midi files απο αυτό το site?

 

http://www.pascalis.gr/

με firefox ειναι παιχνιδακι..απο το downloadhelper...του.

bass2rbo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι δικο του θεμα αν θα το κανει νικολα. αν ρωτησω δηλαδη "πως βουταμε μια τσαντα απο μια γιαγια στο δρομο " και μου απαντησεις "την τραβαμε με δυναμη απο το χερι της" , ε δε θα φταις εσυ... :)

 

offtopic , χε χε , παντως αυτο το κακο με τα διαφορα παραδειγματα (που δεν ειναι και δυσκολο να βρει ο καθενας απο ενα που να ταιριαζει,) , που συχνα πυκνα τα χρησιμοποιουμε εδω στο νοιζ, χωρια που δεν αποτελουν επιχειρηματολογια,  ειναι σκετη αλητεια...!  :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

offtopic , χε χε , παντως αυτο το κακο με τα διαφορα παραδειγματα (που δεν ειναι και δυσκολο να βρει ο καθενας απο ενα που να ταιριαζει,) , που συχνα πυκνα τα χρησιμοποιουμε εδω στο νοιζ, χωρια που δεν αποτελουν επιχειρηματολογια,  ειναι σκετη αλητεια...!  :) :) :)

 

Boody, αυτή η παράγραφος δεν είναι κατανοητή.

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ειναι δικο του θεμα αν θα το κανει νικολα. αν ρωτησω δηλαδη "πως βουταμε μια τσαντα απο μια γιαγια στο δρομο " και μου απαντησεις "την τραβαμε με δυναμη απο το χερι της" , ε δε θα φταις εσυ... :)

Πάμε πιο off topic...

 

Καταρχήν το έπαιξα λίγο mod, όποτε λάθος μου... (το έχω συνηθήσει απ'αλλού).

 

Αλλά το θέμα, είναι πράγματι, δεν είναι λάθος του τύπου που δίνει ένα database γεμάτο cracks? Είναι μόνον ευθύνη του τύπου που τα κατεβάζει; Δεν είναι λάθος αυτό που βάζει σε torrentz μουσικές, αλλα αυτού που τα κατεβάζει; κλπ...

 

Είναι κάπου ανάμεσα η αλήθεια.

 

Αλλά όταν έχεις τον admin να "την λέει", στον OP, και να του εξηγεί τους λόγους για τους οποίου ΔΕΝ μπορείς να κατεβάσεις τα midi του Πασχάλη, εεε.. είναι ολίγον προκλητικό να απαντάς εσύ μετά (και μάλιστα μετά απο κάποιο καιρό, όχι αμέσως).

 

Αυτό με τα παραδείγματα, έχεις δίκιο. Βλέπε το υπόλοιπο πόστ μου! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Boody, αυτή η παράγραφος δεν είναι κατανοητή.

 

 

 

 

ναι ρε γμτ. κι εγω τωρα που το ξαναδιαβαζω νιωθω οτι δεν ειναι . δε νομιζω οτι μπορω να το πω καλυτερα.

 

αλλα θα προσπαθησω.

 

->   συχνα πυκνα χρησιμοποιουμε παραδειγματα εδω στο νοιζ , για να επιχειρηματολογησουμε.

ομως για να αποτελει επιχειρηματολογια το παραδειγμα μας θα πρεπει:

 

- να πουμε απειρα παραδειγματα για να δειξουμε οτι ισχυει οτι σε καθε περιπτωση αυτο που προσπαθουμε να αποδειξουμε. πχ αν θελω να αποδειξω οτι οι σουηδοι που ζουν στην ελλαδα ειναι κλεφτες, θα πρεπει να πω παραδειγματα για ολους τους σουηδους στην χωρα μας .

 

- να πω εστω και ενα παραδειγμα που να αποδεικνυει οτι κατι που παρουσιαζεται ως γενικη αληθεια δεν ισχυει (αντιπαραδειγμα οπως λεμε) πχ στο παραπανω παραδειγμα με τους...σουηδους , αρκει να πω ενα παραδειγμα με εναν σουηδο που δεν ειναι κλεφτης, για να αποδειξω οτι δεν ειναι ολοι οι σουηδοι δεν ειναι κλεφτες.

 

 

σε καθε αλλη περιπτωση , τα παραδειγματα μας ειναι απλως ενας τροπος να βηθησουμε τον συνομιλητη μας να καταλαβει αυτο που δε μπορουμε να πουμε βρισκοντας τις σωστες λεξεις , αλλα συχνα πλασαρουμε το παραδειγμα μας τεχνηεντως σαν το υπερτατο επιχειρημα.

 

οπως αυτο που ειπα εγω στον νικολα .

του ειπα οτι αμα μου πει να τραβηξω γερα την τσαντα της γριας , δεν τον κανω συνενοχο στο εγκλημα.Βολικο παραδειγμα ε?  ;D

 

αμα μου πει ομως ποιος ειναι ο κωδικος του χρηματοκιβωτιου της τραπεζας που δουλευει δε θα ειναι συνενοχος? ή εστω τελος παντων δε θα ειχε υποπεσει σαφεστατα σε κποιου ειδους σοβαρο παραπτωμα? βολικο και αυτο αλλα θα ηταν πολυ καλο  για την επιχειρηματολογια του νικολα..  :)

 

Θα εχετε παρατηρησει οτι τα παραδειγματα σε καθε συζητηση με σοβαρες και εκτεταμενες διενεξεις , δινουν και παιρνουν. ειδικα στο νοιζ εχουμε απολαυσει απιθανες συζητησεις με μπολικα τετοια παραδειγματα και παραβολες , απο μετρ του ειδους συμφορουμιτες μας . νομιζω οτι απο τους καλυτερους ειναι ο evris και o Wow! .  ;D  το λεω φυσικα χωρις διαθεση απαξιωσης των γραπτων τους .

 

τελος παντων , με πολυ φιλοσοφικη διαθεση τα λεω ολα αυτα , και λιγο ξεκαρφωτα προεκυψε, αλλα ελπιζω να εγινα κατανοητος .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου