Προς το περιεχόμενο

Sound Off Pads και επιπτώσεις


azza

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι αρνητικές ή και θετικές επιπτώσεις έχει στο παίξιμο το να μελετάς συνέχεια σε sound off pads και πόσο μεγάλες/μικρές είναι;

 

Δηλαδή δεν έχει διαφορά στην επαναφορά κτλ κτλ; Σίγουρα δεν έχει την ίδια αίσθηση με το να παίζεις κανονικά στο ακουστικό σετ.

 

Εγώ έχω εκείνα που είναι ξύλο και πάνω του έχει ένα σκληρό λευκό λάστιχο (όχι σαν τα σκέτα μαλακά λάστιχα, που συνήθως είναι μαύρα).

 

Για παράδειγμα στην κάσα δεν σφίγγει ούτε εφάπτεται καλά (ίσως δεν το έχω ρυθμίσει και σωστά)  με αποτέλεσμα να κουνιέται λίγο το pad και επίσης πιάνει αρκετούς πόντους από το δέρμα μέχρι τους κόπανους με αποτέλεσμα να κάνω πιο μικρές κοφτές κινήσεις.

 

Από την άλλη, πάνω στα τύμπανα λόγω του ότι είναι πιο σκληρά, υπάρχει περίπτωση αυτό να λειτουργεί θετικά, δλδ να γυμνάζονται καλύτερα τα χέρια ούτως ώστε όταν παίζεις χωρίς αυτά να σου βγαίνει πιο εύκολα;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου